Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

de ce ne inseala barbatii?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Rufus
Dar nu de el era vorba, ci de usurinta cu care gasea amatoare de aventuri. Fete tinere, aratoase, cu joburi faine, cu felurite obligatii (barbati, copii), dar...disponibile temporar. In nici un caz parasute. Asta m-a uimit, nu stiam ca exista si o astfel de lume.
Subscriu, nici un barbat nu inseala decit daca o femeie i se ofera. Ei si... barbatul e dator sa incerce, sa faca ochi dulci femeilor, dar... femeia e cea care zice da. Si de ce sa spunem ca barbatzii inseala, cu cine inseala... cu o femeie bineintzeles, asa ca din punctul meu de vedere nu barbatul este de condamnat ci femeia. Daniela [gravi] si micutza ISABELLA din burtica (DPN 15.06.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Spuneti pe aici ca barbatii inseala fiindca femeile de landa ei sunt prea des indisponibile,dar daca barbatul e cel care nu-si satisface femeia,nu are timpul,vointa si dorinta necesara? Atunci de ce nu ar fi indreptatita femeia sa insele? Si eu nu cred ca femeile sunt de vina,fiindca accepta. Nu cred ca o femeie va trage vreodata de un barbat fara ca acesta sa-i faca un avans(decat o "profesionista"),iar faptul ca barbatii cedeaza din neputinta farmecelor naturale ale femeilor...nu e decat o SCUZA penibila pentru ei. E doar o chestiune de vointa din ambele parti,in mod constient aleasa! pitica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiti ce cred eu? Sincer! Si barbatii, si femeile, inseala din frustrare. Frustrarile, probabil, sint diferite: pentru un barbat frustrarea poate fi exclusiv in ce-l priveste (dupa prea mult timp petrecut linga o singura femeie isi pune problema daca mai e sau nu suficient de "atractiv" si de "barbat" - mai ales la o anumita virsta). Frustrarea poate sa apara, de asemenea, o data cu un copil - am amici care s-au simtit groaznic de neglijati cind n-au mai fost ei no. 1 pt. sotie, ci copilul..... Sau poata sa apara dintr-o mie de motive timpite - pentru care sotia are, sau nu vreo vina. Iar o femeie inseala din acelasi motiv - ceva o nemultumeste. Ceva la el, sau la ea, sau la viata lor comuna. De multe ori aparentele sint inselatoare - unul din 2 poate avea senzatia ca lucrurile merg struna, iar pentru celalalt nu e chiar asa. Chiar daca n-are curajul sa o spuna. Chiar daca nu defineste exact motivul nemultumirii. Si atunci...apare o ea, sau un el...care compenseaza ceea ce e sub stratul de miere dintr-o casnicie. Parerea mea. Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Si eu nu cred ca femeile sunt de vina,fiindca accepta. Nu cred ca o femeie va trage vreodata de un barbat fara ca acesta sa-i faca un avans(decat o "profesionista"),iar faptul ca barbatii cedeaza din neputinta farmecelor naturale ale femeilor...nu e decat o SCUZA penibila pentru ei. E doar o chestiune de vointa din ambele parti,in mod constient aleasa!" Si eu cred la fel,in general spunem ca femeile sunt vinovate ei sarmanii sunt niste victime nevinovate care nu au putut rezista tentatiei.(exista si un proverb,sau ce naiba o fii ca e tare idiot,in sensul acesta) Pai atunci inseamna ca tot noi ii credem redusi mintal,adica cum nu pot rezista tenatiei,ce sunt animale? "am vazut una super si nu ma pot abtine?" Si pe urma nu femeile de pe strada trebuie sa iti iubeasca familia, sa o protejeze si sa o apere,ci tu ca membru de baza al ei. Cand am aflat ca ma insela fostul meu sot(si credeti-ma ca a depus ceva eforturi sa nu aflu )cel mai tare ma enerva cum incerca sa ma scoata pe mine idioata si paranoica. Adecatalea io stiam sigur,cunosteam si persoana si el imi zicea ca nu-i adevarat,ca mi se pare mie. Daca venea frumos si zicea mai fata uite cum stau lucrurile etc etc..... probabil tot ne-am fi despartit ,dar l-as fi respectat mai mult. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce ne inseala barbatii ? Simplu : din aceleasi (varii) motive pt.care ii inselam si noi pe ei ! Cind unul din parteneri inseala,e INTOTDEAUNA (mai mult sau mai putin) si vina celuilalt ! Pt. ca daca o sotie(partenera) ar fi plina de calitati (fara nici un defect major), nu ar mai insela-o nimeni ! Undeva,daca scotocim bine,vom gasi si vina celei "inselate" : dezinteres (fata de sex),neglijenta (aspect fizic neatragator),lene(gospodaria delasata,gatit jalnic),etc,etc. Cu toate astea, cel mai serios motiv pt. care barbatii cauta "substitute" este unul simplu si banal : nu se mai simt suficient de iubiti ! Si vreau sa spun dragoste adevarata,dezinteresata . (Exista unele sotii fara job,care "iubesc" la nebunie,sufocant,sotul "producator"...sint cochete,aranjate,"dispuse" dar...undeva,adinc,frustrate ... dragostea DEZINTERESATA,curata,de la inceput se transforma in altceva...iar "sotul" se simte la rindul lui,inselat). Daca-ti IUBESTI si RESPECTI sotul din toata inima eu cred ca nu sint motive sa-ti faci probleme de inselat. Daca un sot inseala , are si sotia o parte mare de vina ! Parerea mea ! As fi putut scrie si o ora la subiect,cred ca nu am fost destul de coerenta,nu stiu ce se poate alege din ce am scris dar concluzia este rezultatul multor ani de observatii "de pe margine".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi in familie povestea asta cu inselatul a produs multe scintei.Am cu sotul o relatie ideala si cred ca nu m-a inselat pina acum(in aproape 6 ani),sau daca a facut-o a fost destul de destept ca eu sa nu simt asta. Soacra e problema.Ea gindeste asa:el e barbat deci are dreptul .M-a mirat asta prima oara pentru ca ea e femeie,casatorita si socrul meu e un barbat prezentabil cu un serviciu care ii da ocazia sa intilneasca multe femei care au motive sa-i fie recunoscatoare.Raspunsul meu a fost simplu "e democratie si daca el poate,pot si eu...". Poate nu ma crede-ti dar de atunci nu ma mai inghite deloc.Cum adica sa-i insel baiatul. Dar nu se gindeste ca are si o fata... Poate ca si barbatii gindesc asa.Mai ales daca au o mama care asa gindeste. Barbatul insala ca are dreptul! Pentru ca e barbat! Soacra-mea n-a specificat cine i-a dat barbatului acest drept... Voi ce crede-ti? E un motiv destul de bun? Violeta mami de printesa Cristiana Bianca http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E cea mai mare prostie pe care am putut sa o aud. Nu as inghiti asa ceva. Un barbat poate sa aiba o relatie nu numai SEXUALA ci chiar personala sentimentala atunci cand chiar relatia de acasa sufera si asta nu de o zi sau doua Si reciproca este valabila.Nu cred ca are rost sa ne ascundem dupa degete. Daca un barbat are chef de sex sunt destule posibilitati. Daca o femeie are chef de sex asemenea. Atentie am scris SEX. Daca nu ne convine faptul ca el sau ea dupa caz ar putea sa faca SEX cu altcineva tine de noi de fiecare sa ajungem in fiecare moment sa facem de asa maniera incat sa nu fim si noi o patrte din aceasta cauza. Garantii? Niciodata! Doar probabilitati. Si mai cred ca ar fi util sa ajungem sa ne controlam si cu aceasta probabilitate in care sa descoperim ca e chiar posibil sa se intample ceea ce nu ne dorim. Mai departe tine de taria, moralitatea, acceptul sau inacceptul fiecaruia. Marius Pernes home page - www.marius.rdsor.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subiectul s-a transformat putin, din "de ce inseala barbatii" in "care inseala mai mult" sau "care are mai mult dreptul". Din tot ce am citit, nu m-am putut lamuri (si nici nu aveam cum) cine are dreptate. Majoritatea ganditi ca mine, adica femeia are exact aceleasi drepturi si obligatii ca si barbatul. Atunci de ce atata polemica? Mai bine sa concluzionam: nimeni nu are dreptul moral sa-si insele partenerul. Daca o face, intr-un fel sau altul il desconsidera pe cel de langa el. Este evident ca motive de nemultumire exista intr-un cuplu; in momentul in care partenera mea ma inseala, nu mai exista parteneriat. Daca eu o insel, inseamna ca nu dau doi bani pe ea. Daca vreau si ma tin curelele, nu ma insor (sau nu am o partenera stabila) si-mi fac de cap cu cate puicute vreau, blonde, brunete, slabe, grase, de toate felurile. Daca insa fac marele pas, nu mai am nici o scuza. Si nici nu ofer vreuna. http://community.webshots.com/user/tora97 "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soacra mea e o minune...Niciodata nu stii la ce sa te astepti...Din pacate de fata cu ceilalti "joaca teatru" si cine o vede ramine cu impresia ca "mi-a pus dumnezeu mina in cap" si eu nu apreciez. Nu am intrebat-o daca i-ar place ca pe fata ei sa o insele sotul dar i-am zis sa se gindeasca ca are si fata...asa s-a enervat si mai mult... Noroc ca sotul meu nu-i seamana(la caracter) si ca ma iubeste mult... Violeta mami de printesa Cristiana Bianca http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...