Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

de ce ne inseala barbatii?


Recommended Posts

eu cred ca si femeile si barbatii inseala deopotriva. dar subiectul e spre barbati [:D] multi o fac de singuratate, singuratatea in cuplu. altii poate simt ca li se scurge viata printre degete si nu au absorbit cat ar fi putut, si se ghideaza dupa sloganul viata e scurta. altii inseala ca nu-si mai gasesc partnera atragatoare si relatie lor sexuala s-a diminuat spre zero chiar. uneori femeile devin comandati si singura interactie cu barbatul e...du gunoiul, du copilul la gradinita, etc. unii care stiu ce sa faca cu viata lor, se refugiaza in hobby-uri, altii isi cauta pe cineva sa-i aprecieze pt mai mult decat a executa niste ordine. unii inseala tocmai ca s-au insurat cu cine nu trebuie, si nu au stiut asta decat cand era prea tarziu, au copii si datoria le-o cere sa pastreze aparentele, si sa isi creasca copii. si lista ar fi extrem de lunga, dar ma opresc aici. cert este ca fiecare inseala ca sa se simta cel putin pe moment...MAI BINE!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Creat
  • Ultimul răspuns
In legatura cu soacra, acum este la mine si sotul meu plecat de o saptamana. M-a sunat (sotul) in timp ce faceam ceva la bucatarie, am vorbit, dupa ce am inchis...imediat iarasi a sunat telefonul. M-a intrebat "Acum cine mai suna?" eu am spus "celalalt" [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Era tot sotul, ma stie de zapacita dar tot o mai sochez. E super oricum, nu s-a suparat si ne-am amuzat toata seara. In rest, sunt de acord cu piticasigogosica dar din pacate ne lovim mereu de mentalitatea asta in care "femeia este de vina" in tot ce se intampla. zepelina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de ce inseala barbatii? Pai din motive foarte asemanatoare celor pentru care si femeile o fac. Pe de o parte este o chestie biologica. Barbatii sint fugariti de Eros ceva mai mult decit femeile; daca nu ar fi asa, nu ei ar mai mai face primul pas. In acelasi timp, cred ca ne inselam partenerul si cind ne respectul, atentia acestuia fata de noi par sa sece. Bineinteles ca incap aici sumedenie de nuante, dar nu am sa va plictisesc cu ele. mircea42
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai adaug shi eu un motiv ! ...da' sa nu datzi cu pietre ca nu e chiar ceva de genul "esperientza personala"... Nu credetzi ca e posibil ca cineva, barbat sau femeie, nu conteaza, casatorit(-a) fiind, shi chiar fericit(-a) in casnicie ...pur shi simplu sa se indragosteasca (si ...) de altcineva...Pur shi simplu !? Nu cunoashtetzi astfel de cazuri ? Eu chiar cunosc pe cineva in situatzia asta ... shi nu shtiu daca e chiar de compatimit situatzia... SaSuKE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sasuke, tocmai am revazut la TVR filmul "Doctor Jivago", dupa romanul lui Boris Pasternak. Personajul principal, Iuri Jivago, chiar era de compatimit. Pe sotia Tonia o iubea, aveau impreuna doi copii. Si ea il iubea foarte mult, dupa cum spunea, era o femeie deosebita, dar foarte mandra. Cand a aflat ca el iubeste si o alta femeie, i-a spus sa nu se intoarca la ea decat cand ii va darui ei toata iubirea, caci ea nu accepta jumatati de masura in iubire. Pentru cealalta, Lara, el simtea o iubire-pasiune extrem de intensa; fiind un om de caracter, s-a luptat ani de zile cu aceasta atractie misterioasa, dar pana la urma...ei si-au trait iubirea. Razboiul i-a despartit. In final, el ramane grav bolnav, nefericit, fara nici una dintre femeile pe care le-a iubit. Viata bate filmul, o stiu, dar mi-a fost mai usor sa dau un exemplu de genul acesta. Parerea mea e ca in astfel de cazuri, va fi intotdeauna cel putin o persoana care va suferi; oricum ai lua-o si oricare ar fi alegerea persoanelor in cauza... Soledad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit undeva ceva de genul acesta:o situatie ipotetica in care un barbat aratos,curat,manierat opreste pe strada o doamna si ii propune direct si fara ocolisuri sa faca sex.In 90% din cazuri reactia dinsei ar fi de indignare poate chiar o geanta in cap si cuvinte de genul....obsedatule ,perversule etc.Situatia inversa in care un barbat este oprit pe strada de o femeie superba,blonda si cu "balcoane" mari cum le place barbatilor si care ii propune direct sa faca sex.90 % din cazuri vor spune DA iar restul de 10% spun NU crezind ca este "camera ascunsa"!!!!!Relevant NU??? Parerea mea este ca barbatul inseala pentru a-si dovedi potenta sexuala.Fiziologic vorbind barbatul este obligat de natura sa fie excitat pentru a putea face SEX femeia nu.Barbatii au tot timpul frica ca ii lasa organul vital in consecinta experimenteaza pentru a-si dovedi barbatia.Nu este o acuza este diferenta fiziologica intre barbati si femei si trebuie sa o luam ca atare! LORY mamica gemenilor ERIC[copil] SI FILIP[copil] -20 August 2004 http://community.webshots.com/user/gweno110 "On ne voit bien qu'avec le coeur...l'essentiel est invisible pour les yeux" Antoine de Saint-Exupery
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca la fel cum un barbat este supus tentatiilor, tot la fel este si pentru o femeie. Diferenta este ca ea nu cedeaza asa usor. Un barbat imi zicea odata " daca am ocazia si pot sa o fac, de ce nu". E adevarat ca toti suntem supusi tntatiei la un moment dat, dar conteaza foarte mult sa pui in balanta si sa vezi consecintele, si sa ai puterea sa spui NU. Parerea mea [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...