Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (21)


andreap

Recommended Posts

Cristina SaraBlu este in Unirea, la magazinul Eva..ii puteti lua un tablou daca sunt pasionati de arta, e o galerie buna pe Magheru(galeriile Orizont) parca se numesc. Monica setul de la Praga cred ca e f. misto pentru un cadou nasilor.Si noi tot la praga vom merge pentru cadou.Nu ti-e dor de acel oras? ca am inteles ca acolo ati stat....noi suntem topiti dupa el, de abia astept primavara sa facem o escapada Felis ce freza..ha-ha http://photos.yahoo.com/mikiparisa Miki si Alexander (12.12.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eliza, Roserb...azi am fost prin parc...M-am uitat la toate carucioarele si la toate mamicile. V-am cautat. ...Dar ne vom gasi....Ma bucur mult ca suntem aproape...eu la cit de rar intru pe net stau cu dorul vostru si al dicutiilor de pe forum. Asa, imbinam placutul cu utilul, ne limbam bblusii si stam si noi de vorba. Roserb si lui Davidut ii place sa stea in fundulet, dar nu prea il las eu, nu stiu cit de bine este, am zis macar sa faca 4 luni. Cind l-am cintarit acum vreo 2 sapt avea 7,6 kg....o fi prea grasut...dupa parerea mea este comparabil cu Mihnea, probabil si el are cam tot atit. Fetelor eu pe David nu preail pun pe burtica, nu-i place, plus ca el inca regurgiteaza destul de mult. Bine, ca se si agita, nu sta o clipa, da din miini, din picioare, gingureste, tipa... Acum am avut mai multa treaba prin casa si nu prea am mai stat cu el asa mult...Ma simt vinovata. Simona si David (10 nov) http://community.webshots.com/user/simonacip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Bine v-am gasit. Sunt si eu mamica de Noiembrie-Decembrie, dar mamica adoptiva. Noi avem o minune de baietel, nascut pe 27 Nov. 3500 g si 53 cm. Acum pe 27 feb implinim trei luni si suntem cei mai voinici si mai frumosi. Avem 7 kg deja si nu ne mai vin hainutele... Am citit mai tot timpul ce a-ti scris dar timpul nu mi-a permis sa va scriu. Sper ca de acum inainte pentru ca ne-am facut oarecum un program si mai si dormim sa apuc sa va scriu mai multe. Salutari, Flory si [copil]Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralucutza, mey...m-ai topit cu povestea nasterii..a meritat sa o astept atat..[il][cool] pupici Mamarutzei! Adriana, ti-am vazut ultimele poze cu gemenasii..ptiu ce frumusei ai ! si noi avem bubitze ...si ne-a dat pediatrul un unguent da nu prea s-au dus de tot..tu cu ce ii dai lui Tudor? Andrea...ce falcutze are (ex)terorista ta...si are ochii tai..garantat! [^] Felis, tre mi-a placut poza aia cu Mihaitza la baitza..cand are limba scoasa..[:)] [mamica] lui David voinicelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/zumperiox"]pozitze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roserb Fulguletzule, Bianca a avut cruste galbene si nasoale pana la o varsta foarte "inaintata" , nu am reusit sa scapam de ele nicicum, cu toate aifiile si uleiurile, si o spalam pe cap in fiecare seara. Avea un par cam ca David al Damei , daca nu cumva chiar mai mult... A scapat de ele brusc si de la sine, asa ca stai linistita, ca Ruxi o sa aiba un barbat OK.
mey..deci sa stau linistita ca pana se insoara ii trece..[hot] iar daca nu, il va lua Ruxitza si cu cojitze ...oare?[il] [mamica] lui David voinicelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/zumperiox"]pozitze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetilii, voi vorbitzi aici de niste scoruri..6 kile..7 kile..Doamne! pai noi suntem in urma tare de tot cu kilele...abia cred ca avem 4 kile jumate (cred ca voinicelu meu e cel mai micutz din grup; hehe..nu vreau sa-l fac halterofil..[greutati]) ... da zau ca nu imi fac nici un fel de probleme atat cat e sanatos ... florypop , bine ne-ai gasit, asteptam poze cu Andrusca al tau![flo] [mamica] lui David voinicelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/zumperiox"]pozitze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia][hia][hia] Ad rianna,daca am gresit cu ceva scuza-ma.Eu cer sfaturi de la voi tocmai pentru ca nu stiu ce e mai bine pentru copilul meu si va sunt recunoscatoare pentru tot.Iti multumesc din suflet ca ai vrut sa ma ajuti si nu stiu de ce nu s-a inteles asa.Probabil ca mesajul meu a sunat aiurea...Scuze! Monica-Elizabet,nu e nici o problema ca faci botezul pe 5 martie cind e simbata mortilor.Eu am aminat dintr-un motiv practic.Nu vreau ca botezul sa tina toata noaptea si de aceea prefer sa ajungem mai devreme la restaurant.Acest lucru nu ar fi fost posibil pe 5 deoarece trebuia sa asteptam sfirsitul slujbei de pomenire,si nu se stia sigur cit dura pentru ca depindea de numarul celor care fac pomeni in ziua aceea.Practic,daca faceam pe 5 trebuia sa fim la biserica in jur de 14.30-15.00,iar pe 12 trebuie sa fim acolo la 12.45.Deci,stai linistita,din punct de vedere religios nu e nici o problema,de aceea nu ti-a zis preotul nimic. Violeta mami de printesa Cristiana Bianca http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florypop, felicitari pentru minunea voastra, stiu cat de mult iti doreai un bebe. Cand vezi ce mare bucurie aduce in sufletele unei femei un copil, deja nu mai are importanta cum a venit in familie (nascut de tine sau adoptat). Te tot vedeam la aspirante cand eram si eu pe atunci o aspiranta. Ma bucur tare, tare mult pentru voi. Sa-i dea Dumnezeu sanatate, iar voua numai bucurii din partea lui. Roserb si Andreap: Mihnea ca Mihnea, da' are Mariuca niste hartaneeeee de zici ca-i curcan pe langa puiu' de gostat al meu. Si cand ii vezi fetisoara aia, juri ca e cel mai cuninte bebelus, nu "mica terorista" [:D]. Are nsite ochi frumosi foc, o sa cam rupa inimile baietilor. Iar bebe bormasina e un dulce cum sta pe burtica, incepe sa faca barcutza"". Alex inca nu are preocupari de-astea, de-abia daca vrea sa ridice si el capul cand il pun pe burta. Bianca are o fetisoara de inger, nu gluma, iar cu parul desfacut e ca o printesa. Doamne ce frumosi sunt copiii, ce bine ca exista asa ceva pe lumea asta. Daca ar fi fost doar maturi, fara sa treaca si prin stadiul de bebelusi/copii? De cate bucurii si emotii am fi fost privati in viata asta... Azi noapte si astazi toata ziua Alex a fost cumintel. Gata, m-am stabilit cu el la un program de somn ziua, caci noaptea, n-am avut probleme, totdeauna a dormit de la 9 seara la 8 dimineata (sau mai tarziu), ma rog, numarul de treziri peste noapte a fost mereu variabil. Insa ziua afost mereu un haos. N-a avut decat perioade scurte in care orele de somn semanau un pic. Acum avem 3 reprize de somn ziua: la 10, la 1 si la 4 dupa-amiaza. De regula nu doarme cam intre o juma de ora si o ora. Acum doarme de la 4 si e 5 fara 10 si inca vad ca doarme. Dupa care nu mai dormim pana incepem ritualul de seara: masaj, baita, pregatit de somnic, papica si apoi nani-nani. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/andra_marinescuro/my_photos "]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alocatia de 435000 e pe 2 luni : 215000 pt decembrie 2004 si 225000 (cica majorata) pe ianuarie 2005. Eu am primit banii pe dec si ian,dar nu si pe noiembrie.Am impresia ca pt prima luna nu se dau.Paguba-n ciuperci. Ela,asa am facut cu sucul de mere.Alta varianta nu mi-a venit in minte.Oricum iese mai mult decat suficient.Azi i-am dat suc de mere,cam 10 linguritze si vad ca e OK.Nu l-a durut burtica,nu s-a agitat.Singura deosebire e ca de cand ii dau suc face kk in fiecare zi,uneori si de 2 ori pe zi. Ad_rianna,si Radu papa cate 170ml la fiecare masa,5 mese pe zi.Seara inainte de culcare ii mai pun si cate 200,sa doarma bine. Florypop,bine ai venit.Sa-ti traiasca piciul si sa fie sanatos.Ma bucur ca esti mamica,te stiu de la aspirante.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete! Eu intru mai rar, dar incerc sa tin pasul cu voi macar citind. Am facut botezul fetelor duminica. A fost foarte frumos, iar ele niste scumpe. Au fost foarte cuminti. Alexia nu a vrut sa manace acasa si i s-a facut foame cum am intrat in biserica, drept pentru care nasa i-a dat sa manace in timpul slujbei. Si a mancat tot. Teodora a dormit. Botezul l-am facut la Biserica Boteanu (e pe langa Scala), iar taxa este de 2.000.000 lei (cu chitanta), dar nasii au mai dat ceva in plus preotilor. Cat despre mancare fetele mele mananca 100-120ml la 4 ore. Luna trecuta mancau parca mai bine. Oricum au in jur de 6 kilograme. Pe 23 vine dr acasa. Am inceput sa le dau (la indicatia dr) suc de mar combinat cu suc de portocala sau mandarina (1:1). Intai o lingurita, apoi doua, 5, 10, 15ml. Acum suntem la 25ml. Am pus poze de la botez http://community.webshots.com/user/christinutza Eventual daca cine face lista de inceput poate pune si adresa pozelor, as fi recunoscatoare. Va pup Cristina cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...