Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Babes?


Stepha

Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mamini,

 

Eu stiu ca o cezariana (cazul meu) costa 1500 euro (adica cele 3-4 zile cat stai de cand te internezi sa nasti si pana te externeaza). Am vorbit cu directoarea centrului si ea mi-a spus, deci pretul este oficial. O nastere naturala nu am idee cat costa. Mitch.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc, sincer si eu tot de cezariana ma interesam, fiindca normal pot sa nasc aici in spital curat, cu epidurala, gratis( aproape- costa ceva spitalizarea), dar nu poti sa alegi si in principiu fac tot posibilul sa nasti natural, si cu cordoane dupa git si prezentare pelvina, orice ar fi, te taie, te rup, doar sa faca cezariana- e ultima optiune si asta pe mine ma ingrozeste. in Ro nu as putea naste in spital, nu am platit asigurari de sanatate in ro, am aici, plus ca mi-e tirsa de faza cu spaga. asa ca mi-ar conveni la particular, platesti frumos si termini bilciul. e o suma...intr-adevar, dar n-am de gind sa fac chestia asta [gravi] prea des, s-ar putea sa ramina unicat si vreau sa fie cit mai putin neplacut. mi-e groaza de nasterea normala si eventuale complicatii, am si eu [hippi].

ma gindesc serios... si mai am timp...

M 14s

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...