Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Din Republica Moldova cine mai e? (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mi-am facut un borsusor din varza prospata si numai ce l-am mincat, a fost gustosel, s-a primit acrisor. Nici nu mai rigii [:D]. Poate voua va pare ceva firesc, insa eu cred ca azi e sarbatoare. La masa am mincat niste paste fierte doar cu putin-putin unt si acum bors, sunt fericita. La "anul nou" nu ma duc, nu am curaj [bang], tare ma tem sa nu-mi fie rau, o sa fie aglomeratie mare, parada, etc... Da o sa filmeze sotul si o sa vad miine. pentru voi o seara placuta, va [pup] pe toate. ___________ [gravi] 6+ sapt Tot raul e inspre bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit tuturor, Ce surpriza a fost pentru mine sa descopar azi aceasta tema (nu fara ajutorul Alinei alinkav)! Ma bucur sincer sa gasesc pe acest forum fete din Basarabia. Ma numesc Natalia, ma aflu in Bucuresti din 1994, am absolvit facultatea aici (Litere - Universitatea Bucuresti). M-am maritat in 2000 cu un baiat din Ialoveni (pe care culmea, l-am intilnit aici [:)] ), locuiesc acum in Drumul Taberei. Pe 22 iunie 2004 am nascut un baietel, Vlad. Ce altceva mai doriti sa stiti? [;)] LiliaToma Am vazut ca ai intrebat de filme rusesti. Eu am multe, majoritatea sint de o calitate foarte buna. Uite o lista aproximativa: 27 ukradehhyh potseluev Brat Brat2 Za spichkami Stariki Razboiniki Briliantovaia ruka Svad'ba v Malinovke 12 stuliev Zolotoi telionok Formula liubvi Kavkazkaia plennitsa Dom, kotoryi postroil Svift Sobacie serdtse Beloie solntse pustyni Operatsia Y Ivan Vasilievichi meniaet profesiu Djentel'meny udachi + desene animate Nu pogodi! + foarte multe cintecele din desenele animate rusesti din copilaria noastra. Pe acestea le-am cautat special pentru baietelul nostru. Cam atit deocamdata. Va pup pe toate si ne mai "vedem". ------------------ Numai bine, Natalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit Natalia [flo]! Si sa-ti traisca Vladut! Am si eu un nepotzel Vlad, dulce de mama focului, sa-l mananci nu alta. Vezi c-o sa te ia Lilia l-a intrebari...unde te-ai nascut, la ce data...deh, catalogul - catalog ramane [;)]. Apoi e mai simplu: semnezi condicutza in fiecare zi si totul e OK [:D] Sa inteleg ca va cunoasteti cu Alina. Si ma bucur nespus ca mica noastra comunitate se mareste!!! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ticka, Multumesc. Cred ca toti Vlazii sint dulci de mama focului, ca si al meu e [;)]. Cu Alina nu ma cunosc (inca). Am scris ceva despre o carte de crescut copii in "Parintii intreaba...", iar Alina mi-a cerut link-ul cartii pe PM. Cum cartea e in rusa, m-a intrebat de unde sint si m-a invitat in aceasta tema. ------------------ Numai bine, Natalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut Natalia ca suntem o gashca de moldovence pe cinste!!![flo] Unde stai in Drumul Taberei?Poate suntem vecine? Si o intrebare de filme, sunt pe CD?Sorry de ignoranta, dar se poate sa le trimiti sau nu? Nu dati cu rosii, nu ma pricep!!![:I][:I] Alex al meu s-a trezit azi dupa masa cu fata la cearceaf, si uite ne impreuna![:)] Cristina, cum se mai simte fata ta?I-a trecut raceala? Lucia, foarte bine ca te simti bine si poti sa mananci.Sa ne povestesti cum a fost la "anul nou"(desigur de pe caseta[:D])! Lilia nu mai chiuli!Ce mai face Amelia? MamaNati???? [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41419&whichpage=1"]partea 1[/url] LISTUTA MOLDOVENCELOR 1. Alinkav(Alina) – 05.03.1981, Chisinau, Studenta ASE,Contabilitate (Alexandru Andrei – 22.11.2003) - Drumul Taberei 2. Lucia B(Lucia) – 28.06.1980, Donduseni, UTM,CIM - Bahrain 3. LiliaToma(Lilia) – 06.08.1980, Bardar, r.Ialoveni, ASEM, REI si ASEB, REI(postuniversitare) (Amelia, 26.09.2004) - Berceni, Oltenitei 4. Ticka(Cristina) – 16.10.1975, Chisinau,UT Iasi,Facultatea de Textile (Alexandra, 5 ani) - Baba Novac, Parcul IOR 5. MamaElei(Rodica) - 14.02.1978, Chisinau, UBB Cluj LMA (Paula Amelia, 02.09.2004)- Chisinau 6. Mamanati(Nati)- 29.10.1977, Chisinau; USM, ULIM - Chisinau 7. Ana_s - ????????? - Germania 8. Davina (Alina)- 25.11.1979, Vulcanesti (Deanna, 9.09.2004) - SUA 9.Balbina (Natalia)- 24.06.1977, Dubasari, UB, Litere (Vlad,22.06.2004) - Drumul Taberei Hop si eu ca vad ca deja fetele cu taka taka ma acuza de chiuleala. Dar eu sunt prezenta, numai ca mai mult cu cititul ca de scris nu prea reusesc[:D] Eu ma inscriu si eu la fetele cu taka taka, desi in ultimul timp am prins ca merge mai bine faza daca ma supar si tac( si asta e ceva rar la mine[:D]) si isi da sema sotul ca m-am suparat. oricum lui nu-i place sa se certe si mai bine lasa de la el decit sa iasa cu[duel]. Bine ai venit Natalia, sotul tau e chiar din Ialoveni? ca eu sunt de linga[:D] Asa cum a zis Ticka, te iau la inatrebari: trebuie sa ne mai spui, de unde vii din Moldova, data nasterii tale.... Cit despre filme, daca sunt pe CD( ca video nu am, de fapt noi nici TV nu avem ca am pus tuner pe calculator si cu monitor mai mare... mai economisim din spatiu) eu sar repede sa te rog sa mi le dai si mie. Abia astept sa-mi spui ca sunt pe CD[:D] Ticka, ce mai face Alexuta? cum se simte? Lucia,, ma bucur foarte mult ca azi te-ai simtit mai bine, noi iti tinem pumnii strinsi sa te simti asa si in continuare. Amelia ce face? Trancaneste toata ziua si vrea sa stai sa o asculti ca se poate supara daca nu e nimeni prin preajma sa ii raspunda.[:D] Pai, Rodica si eu stiam ca vaccinul se poate face acolo unde ai zis tu( vezi ca eu sunt mai indirecta[:D] dar doctora nu vrea. Sa vedem ce mai facem. Ca pin ane mai gindem noi, o sa trebuiasca sa-i scoatem ghipsul si nu o sa mai fie dilema( ma gindesc si la faptul ca daca ii fac vaccin la 5 luni si cumva nenea doctor decide la 6 sa ii scoata ghipsul cum sa i-l fac pe cel de 6, ca e prea repede? Dar mai vedem. De politica, si eu o sa merg sa votam ,poate chiar ne fixam o mica intilnire acolo ca sa taka, taka[:D]. dar eu inca nu stiu pentru cine votez, mai tatonez terenul pina atunci Alina, de unde iti da cazierul, de la ministerul justitiei? pupici mai scriu eu Lilia si printesa ei [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/liliatoma/my_photos"]AMELIA[/url] (26.09.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, cine-mi scrie si mie aici textele originale de la cele doua melodii din "Satra"? Stiu ca sunt in tigan-rus, dar... poate stie totusi cineva. Chiar, are cineva melodiile originale? Ca eu am filmul pe o caseta VHS dar n-am cum sa le pun pe CD. Merci! [flo] ~Otilia&[url="http://community.webshots.com/user/laadelita"]LaAdelita[/url]~[url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia"] [fetita][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...