Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Din Republica Moldova cine mai e? (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Asadar, Tort fara denumire, o variatie dupa mai multe retete. E f.f.f. simplu de facut si e super bun. Am luat 3 cutiute de suc (diferit) pentru copii, din alea la 200 ml. Le-am adaugat gelatina (cite 1 pliculet de la Dr. Oetker - e cea mai buna) in fiecare, si le-am pus la rece, 2 sucuri in platorui largi, iar 1 in forma in care a fost tortul. Am batut usor 2 cutii mari de Cremoso cu niste indulcitor (sotul are diabet [:(]), dar se poate si zahar, am pus gelatina si aici (2 pliculete), apoi am taiat cubulete jeleurile facute din cele 2 cutiute de suc, puse la prins in platouri (mai tineti minte?). Cubuletele le-am adaugat la masa de iaurt, am amestecat bine si am turnat in forma pt. tort. Pe jeleul din forma mai pusesem citiva biscuiti. Dupa ce s-a racit, cam vreo 3-4 ore, am rasturnat pe un platoru si gata! Tortul arata foarte frumos cind il tai, cubuletele de jeleuri fiind transparente, parca ar fi niste ferestruici. Se poate face cu iaurt de fructe, cu fructe chiar in loc de jeleuri, in fine, se poate improviza la nesfirsit. ticka, apropo, mi-a placut tare cum arata Diplomatul acela. [pofta] ------------------ Numai bine, Natalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, Alina, In caz ca o sa faceti tortul si daca puteti fotografia, as vrea sa vad si eu pozele. Spor la treaba. In loc de sucuri cumparate iese mai frumos si mai bun cu sucuri preparate acasa.[:D] La vara o sa incerc neaparat cu suc de visine, caise si kiwi, o sa-mi iasa semaforul [:)]. ------------------ Numai bine, Natalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dam, fetelor, am discutat despre atatea bunataturi, incat m-am enervat, m-am dus si am mancat un iaurt fara grasimi.[xx(] Vine Weekend, ce veti face??? [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of course, Nata, pai tu nu ti-ai dat seama ca fara o doza de laudaciune nu ma las [batcap]. Ieri ca ma starnit Otilia am gasit cantece tziganeshti si mi le-am downloadat. daca vreti pun linkul pentru download la urmatoarea postare. Si am mai gasit niste cantece vechi ale Pugaciovei (Milion alih Roz, Ne otrecayutsya lyubya etc) si ma nostalgesc acum. In w-e mancam tort....[papica]. si-i facem poze..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...