Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CF2 (2)


rrox3

Recommended Posts

Crinutaid="red"> e o idee buna, sa vad daca reusesc sa ajung. Mi-am facut deja o imagine destul de buna din ce ati povestit voi aici.

Mai am o intrebare. Cum e cu toaleta intima dupa nastere, ti-o fac in pat sau trebuie sa mergi sa te cocoti pe o masa ginecologica? La Municipal cand am nascut eu trebuia sa te joci de-a alpinistul si mi-a fost cam greu dupa operatie. Si inca una: mai fac obligatoriu o radiografie pulmonara inainte de externare? Mie mi s-a parut cam abuziva practica asta de depistare a tbc-ului in randul mamicilor, mai ales ca-ti iradiau laptele pentru bebe.

 

[pup] tuturor! si Anca Micaela asteptam vesti bune de la tine!

 

Roxana, Mariuca (5 ani si 7 luni) si bebe din burtica s. 32+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Roxyid="red">, la inceput mi-a faceau numai in pat, iar in ultima zi am nimerit la tipa la batrana care m-a pus sa ma urc pe masa aia, de m-am si mirat si i-am si spus ca e cam ciudat, insa, mi-a repetat ca cu cat ma misc mai repde cu atat ma refac mai repede si asa a fost.

Vineri cand ne-am dus la radiografie plamani mergeam cel mai repede dintre toate lauzele( si eram si cu nastere naturala si cu cezariana). O sa cam ai de mers de la etajul 2 pana la parter si apoi pe niste coridoare.

Cand ajungi in maternitate zici ca esti pe alta lume, asa fain e.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,spuneti-mi si mie va rog,cat platiti medicul anestezist pt epidurala la o nastere normala?Va procurati trusa respectiva,inainte,sau o are medicul la dispozitie si intra in cost?Eu voi naste tot la CF2 si am auzit o asistenta [moasa] ca epidurala nu este o anestezie preferata prin zona...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de medicul la care esti.

Eu vroiam initial sa nasc natural cu epidurala si cand m-am internat pt declansare l-am intrebat pe Nayel daca trebuie sa aduc eu trusa de epidurala si el mi-a spus ca nu trebuie sa aduc nimic, are el tot.

E dreptul tau sa ceri epidurala, si nu am auzit sa fie cineva refuzat.

Anestezista este f draguta. Se da cam 1 mil.

 

Crinuta si [copil] Rayan

http://community.webshots.com/user/rayan22100

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, am vazut subiectul vostru si m-am bucurat foarte foarte tare sa vad cat de apreciat este dr nayel. eu am nascut tot cu el, acum 5 luni si jumatate si totul a fost perfect!

am nascut in 8 minute pe ceas o fetita perfect sanatoasa. inca din timpul sarcinii mi-a spus ca o sa avem o fetita inalta, si chiar asa este, la varsta ei o imbracam in hainute pentru un an.

va pupam pe toate, nasteri usoare! sunteti pe maini foarte bune!

 

 

marcela si [copil] alexandra lia

 

[foto] pozele noastre [foto]

cum s-a nascut alexandra lia [loveyou]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...