Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CF2 (2)


rrox3

Recommended Posts

Crinuta, nu stu'ce sa fac, adika daca sa ma duk la doctor sau nu, ca ieri, toata dupa masa am avut contractii, adevarat , nedureroase dar.. simteam perfect cum se intareste burtica , ca si cum bebeu' se face un guguloi tare -n burtika.. tie ti s a intimplat asha ceva?

adika e important, ar trebui sa ma duc la doctor?? sau o sa rada iar ca mi fac nu stiu ce griji aiurea..

Crissi 26+, Dr. Nayel.

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu, eu nu am avut asa ceva. Foarte rar aveam contractii, si atunci luam NOSpa.

Eu zic sa te duci. Nu are de ce sa rada ca esti precauta. Este in interesul tau sa fii linistita.

Chiar daca iti spune numai sa iei NoSpa, sau iti face o injectie cu amestec litic, te vei linisti.

Du-te fara sa il suni inainte. Du-te direct, ok?

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

http://community.webshots.com/user/rayan22100

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda, o sa ma duc neaparat.. in special ca am citit pe aici ca acele contractii n ar fi trebuit sa fie mai dese de 4 /ora..iar io aseara cred aveam si 15 pe ora..

mi au mai iesit si analizele proaste[bang].. adika limfocitele, hematii, hemoglobina, hematocrit, toate sub limita normala cu destul de mult..

tre' sa sun inainte, ca habar n am cind are garda.. saptamina asta..!

Crissi26+

 

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita cu analizele. Si mie mi-au iesit nu stiu cate valori anormale, insa eu stiam ca in sarcina e normal.

Daca le gasesc iti spun cate mi-au iesit anormale si te sperii. Eu am stat calma. Problema e ca nici u prea am luat Materan asa cummi-a spus Nayel.

 

Roxyyyyyyyid="red">, unde esti?

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

http://community.webshots.com/user/rayan22100

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu am nascut cu dr. nayel la CF2 acum 7 luni. A fost super, in sensul ca toata lumea se poarta ffffff bine, iar el este un dragut ca om si f bun ca medic.

DAR am avut o singura problema pe care vreau sa vi-o impartasesc, doar ca sa va pun in tema. Eu am cerut epidurala inca de cand am ajuns la spital cu contractii, insa anestezista mi-a facut 14 (cititi bine) injectii (4 cu xilina si 10 cu anestezic) in coloana si nu a fost in stare sa gaseasca locul exact. In final, dupa 45 de minute de incercari, a reusit, dar probabil ca a fost prea tarziu pt ca nasterea mea a fost cat se poate de naturala si cu dureri[bang].

In rest ea a fost o draguta, ca si toate celelalte, dar din pacate epidurala mie nu mi-a reusit.

Acum eu nu vreau sa decurjez pe nimeni, va spun doar ce mi s-a intamplat mie, dar pana la urma am scapat relativ repede si bine...

Va urez nasteri usoare tuturor si mergeti linistite la dr. nayel, e un bun profesionist si va face sa va simtiti in siguranta!

 

 

 

Oana si bb Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, chiar nu stiu cum o cheama [bang] si cum arata e cam greu sa-mi amintesc [:D], avand in vedere ca nu eram in cea mai buna stare, mai bine il intrebati pe nayel daca sunt mai multi anestezisti...asta era cam de vreo 50 de ani si repet era fffffff draguta, dar degeaba.

Imi pare rau ca v-am speriat, nu asta era intentia, dar am vrut sa stiti ce mi s-a intamplat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, chiar nu stiu cum o cheama [bang] si cum arata e cam greu sa-mi amintesc [:D], avand in vedere ca nu eram in cea mai buna stare, mai bine il intrebati pe nayel daca sunt mai multi anestezisti...asta era cam de vreo 50 de ani si repet era fffffff draguta, dar degeaba.

Imi pare rau ca v-am speriat, nu asta era intentia, dar am vrut sa stiti ce mi s-a intamplat.

 

Va pup si va urez epidurale reusite![cool]

 

P.S. ca o chestie legata de "ce ti-e scris in frunte ti-e pus": eu am ajuns la dr. nayel in luna a 8-a, pt ca dr. meu care mi-a supravegheat sarcina nici n-a vrut sa auda de epidurala, asa ca am renuntat la el pt ca mi-era ingrozitor de frica de nasterea naturala....si am ajuns tot acolo, dar conditiile din spital si personalul nu se compara cu niciunde....e super-super!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna, dragi gravidutze

Am citit "numai de bine" despre dr. Nayel. As dori sa merg si eu la dansul...in vizita. Am si eu o intrebare: cand il pot gasi pe dr. Nayel la spital? Sau ar fi mai bine, ca pentru inceput, sa merg la cabinet?

 

va multumesc,

Aghata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...