Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel CF2 (2)


rrox3

Recommended Posts

Alinaid="red"> daca aflii ceva spune-mi si mie te rog! Nu as vrea s-o sun pe asistenta sa o intreb. [flo]

 

Crinutaid="red"> sper sa fie in regula ochisorul. Cu piciorusul o sa se rezolve sigur, nu te ingrijora. Mariuca face numai nebunii in ultima vreme, am tinut-o in casa fiindca a racit si nu mai are astampar. E foarte interesata de bebe, imi cere cartile mereu sa se uite la bebelusi si vorbeste cu surioara tot timpul. Cred ca o sa se inteleaga bine.

 

[pup] tuturor!

 

Roxana, Mariuca (5 ani si 8 luni) si bebe din burtica s. 34+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

Va multumesc mult pentru gandurile bune! Sa dea Domnu' sa fie totul bine...

O sa va dau de stire duminica...

 

Eu stiu ca in afara de duminica, dl. Nayel mai e la spital pe 16 (pe lista a doua de garda, nu stiu daca e un fel de "rezerva"). Si mai avea o garda "plina" pe douazeci si ceva... O sa incerc sa aflu mai mult duminica - ma intereseaza si pe mine,rau de tot!!

 

Multa sanatate Mariucai si lui Rayan.

 

Va pup si sa auzim de bine,

Anca Micaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, am aflat!

Am fost azi la cabinet si dupa mine a venit si o pacienta care naste in aprilie dar doctorul nu mai stia exact data si era foarte ingrijorat ca nu va fi aici, asa ca am gasit prilejul sa-l intreb cand pleaca si daca ma poate vedea si pe mine saptamana viitoare. Mi-a spus ca pleaca pe 20 martie si ca mai are o garda pe 16 (miercuri). Nu mi-a spus cat sta dar din cate am vazut in caietul asistentei, cam o saptamana.

In orice caz eu ma duc vineri la cabinet si pot sa aflu si cand se intoarce.

 

Va pup pe toate,

Alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Alina!

O sa ma programez saptamana viitoare la el (eu merg la cabinetul lui privat) sa ma mai vada o data inainte sa plece, sa stau mai linistita. O saptamana stiam si eu ca sta. [flo]

 

Roxana, Mariuca (5 ani si 8 luni) si bebe din burtica s. 34+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxyid="red">, bine faci ca te duci inainte sa plece.

Asa am patit si eu prin sapt 35-36. A trebuit sa plece urgent din tara si nu va spun ce frica ma apucase sa nu nasc inainte sa se intoarca, ca nu vroiam sa nasc cu altcineva.

Pana la urma a fost bine, si cand s-a intors nu am mai avut rabdare sa astept prima garda, asa ca m-am dus la cabinet.

 

Anca Mihaelaid="red">, iti tin pumnii la declansare. Eu am fost exceptie. probabil ca e si ereditar, ca lui mama i-au facut 3 declansari pt a ma naste pe mine si nici una nu a avut efect.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, am si eu o intrebare: Materna se da gratuit cu reteta de la medicul de familie?

O colega de a mea ia gratuit, iar doctorita mea de familie mi-a spus ca nu exista gratuitati pentru gravide (doar pentru cele care au venit mai mic de 2,5 milpe luna sau cele fara venit).

Merci mult pentru raspuns.

O seara buna tuturor si sa-i tinem pumnii Ancai Micaela, sa treca repede prin ce-o asteapta.

Alina si bebe 23sapt+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor eu sunt tare ingrijorata! Astazi am fost cu Mariuca la circ si cand m-am intors am descoperit ca am pierdut (cred ca partial) dopul. Si e mult prea devreme, abia marti facem 35 de saptamani! Bine, eu stiu ca se poate pierde si cu 2-3 saptamani inainte, dar si cu o zi inainte. L-am sunat pe Nayel si m-a chemat maine la spital sa ma vada. Cand ma gandesc ca pleaca pe 20 chiar ca ma stresez. Parca vad ca fix atunci ma apuca nascutul.[:(]

Cu ocazia asta vad si maternitatea.

Asa ca Anca Micaelaid="red"> o sa fiu si eu pe acolo maine. Iti tin pumnii!

Alinaid="red"> si eu stiam ca sunt gratuitati pentru gravide, dar nu stiu in ce conditii. Eu mi-am cumparat Materna, n-am vrut sa ma mai duc si la medicul de familie.

 

Roxana, Mariuca (5 ani si 8 luni) si bebe din burtica s. 34+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxyid="red">, esti sigura ca a fost dopul? Cum arata?

 

Alinaid="red">, eu nu am cerut de la medicul de familie reeta pt Materna, am cumparat pur si simplu, desi e scumpa rau de tot.

 

Roxyid="red">, sa ne spui ce a spus Nayel, si daca o vezi pe Anca Mihaela sa ne aduci vesti si de la ea.

 

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...