Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sotul meu este foarte gelos


Recommended Posts

[japan]Buna ma numesc daniela am 25 de ani si sant casatorita de 1 an de zile cu un japonez. Totul a fost bine timp de 2 luni dupa care au venit tot felul de probleme,adica sexul si gelozia. Sex nu poate sa faca pt ca se simte vezi doamne obosit dupa ce isi da drumul,binenteles eu am crezut prima data ca este o gluma de a lui dar cu timpul am observat ca nu este o gluma,chiar si atunci cand facem dragoste nu tine mai mult de 2 minute . In fine nu ar fi asta chiar o asa mare nenorocie ,,,,,,nenorocirea mare este ca este foarteeeeeeeeeeeeeeee foate gelos ,nu am voie la cumparaturi singura nu am voie sa ma duc la parintii lui in vizita singura pt ca trebuie sa iau un autobuz pana acolo si in mintea lui este ca daca imi gasesc pe cineva in acest timp mai tanar decat el ,pentru ca el am uitat sa va zic ca este mai mare decat mine are 37 de ani si in fiecare zi imi zice ca eu sant frumoasa si el este urat si poate imi gasesc pe altul disponibil care sa poata sa faca si sex. El este foarte stresat din cauza ca nu poate sa se culce cu mine de mai multe ori pe saptamana,nu ma lasa nicaieri. Am avut foarte multe certuri pe aceasta tema ca nu mai suport sa stau in casa sa astept pana vine el de la munca ca sa ne ducem la restaorant sa mancam. AAAaaaa si am uitat sa zic nici mancare in casa nu ma lasa sa fac ca sa nu cumva sa am scuze sa ma lase la cumparaturi ca sa terminat mancarea din frigider. De fiecare data cand vreau sa ma duc undeva sau sa ma duc sa imi cumpar fructe de ex imi zice sa il astept pe el pana vine de la munca si mergem impreuna. Ar mai fi multe de zis dar astept un raspuns mai este cineva in aceeasi situatie ca mine sa imi dea si mie un sfat. Va rog mult ca nu mai pot sa stu in casa am si dureri de cap si sant stresata in fiecare zi. Va pup si astept raspunsurile voastre.[cusca][japan] tajima daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Uff nasoala situatie, sincer nu stiu cum ar trebui sa procedezi, incearca sa mergeti la un psiholog, adica pe el, trimite-l daca poti sa faci asta ca ziceai e obosit, deci e f. ocupat, iar pe de alta parte convinge-l ca toate temerile lui sunt neintemeiate si asigura-l de iubirea ta neconditionata, ca doar de asta l-ai ales pe el si nu pe altul si esti sotia lui. Repeta-i mereu ca alti masculi nu te intereseaza ca el este ceea ce ti-ai dorit intotdeauna si ca pentru tine el inseamna totul. Spune-i ca el fiind mai mare inseamna e ca o persoana matura, care stie ce vrea de la viata, ceea ce pe o femeie o avantajeaza f. mult. Da-i dovezi mai mari de iubire, pana isi capata o incredere mare in relatia voastra, si atunci poate nu o sa te simti asa de "supravegheata" de catre el. Poate alte fete te pot ajuta cu sfaturi mai bune. Numai bine. [pup] Loma Smerenia este regina virtutilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu in locul tau as fugi mancand pamantul. nu ca asta ar fi neaparat cea mai buna solutie....dar nu as putea suporta o astfel de relatie. tu cum ai ajuns sa il cunosti si sa te mariti cu el? nu ti-ai dat seama de caracterul si obiceiurile lui inainte? il iubesti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma ingrozesc sa citesc asa ceva dar in fine... am sa incerc sa-ti dau niste sfaturi. In primul rand asigura-l de iubirea ta, spune-i de cat mai multe ori pe zi cat il iubesti, care sunt calitatile pe care le apreciezi la el, cat de dor iti este de dansul in fiecare zi si reda-i increderea in el. In al doilea rand, pune piciorul in prag si spune-i ca nu are nici un drept sa-ti ingradeasca LIBERTATEA, ca nu si-a luat animal de companie care sa-l astepte pana vine el de la serviciu pentru a-si lua bine meritata plimbare de seara... Sunteti sot si sotie si o relatie se bazeaza pe incredere si dragoste. Cand una din aceste coordonate dispare totul se prabuseste si sayonara casnicie!! rocsana http://community.webshots.com/user/nshiro2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rocsana..foarte frumos spus!! insa nici ideea papadicului cu Malibu beach nu-i de lepadat[il]poate se relaxeaza si el putin si ii revine increderea daca presteaza. Tu il iubesti??ce simti..e o faza trecatoare sau asa e el pur si simplu? http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l! Oamenii nu se schimba !!! Si eu mi-am mancat 2 ani din viata cu un "zgatcit,avar" sau nu stiu cum sa-i mai spun ,si chiar daca in rest avea f multe calitati,nu putem fi fericita cand cineva imi ingradea libertatea(in cazul meu era si libertate de a cumpara un fruct,sau ceva mai scump de genul acesta). Acum sunt casatorita si tare fericita ca nu am ramas in relatia aceea. Viata are asa de multe de oferit,sunt atatia barbati de treaba,atunci de ce sa stam langa acei care nu doar spun ca ne iubesc dar nu se comporta asa. sper ca nu am fost prea off topic Primavera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela... ce sa-ti spun.... uite, o sa fiu foate sincera! Exista 2 posibilitati: 1 - te-ai casatorit cu el din dragoste - si in cazul asta nu trebuie decit sa-i demonstrezi dragostea ta, va intelege ca n-are motive sa se teama. 2- nu te-ai casatorit din dragoste, asa ca bietul om simte asta (de obicei se simte) si gindeste logic: daca pe el nu-l iubesti, o sa iubesti la un moment dat pe cineva de virsta ta, in putere, frumos...etc. Spui tu ca sexul nu conteaza... O sa vezi ca o sa conteze la un moment dat. Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt total de acord cu Rocsana si Elise, daca nu exista dragoste, respect, incredere si comunicare, nu ai nimica, toate sunt praf in vant. Numai bine si ai grija de tine, daca tu nu te respecti, nu astepta respect din partea celor din jurul tau, vorbeste cu el... Katink [gravi]16+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...