Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sotul meu este foarte gelos


Recommended Posts

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[japan]BUNA Sant atat de fericita ca nici nu am cuvinte sa va multumesc ,mi-ati raspuns cu drag la mesajul meu si va multumesc foarte mult. DAr ca sa revin cu noutati. Ieri am stat iar de vorba cu el despre gelozia lui si am ajuns la o intelegere din partea lui a spus ca ma va lasa singura ca pot sa incep si eu un curs de aerobica ,si sper din tot sufletul sa se tina de promisiune daca nu am sa ma despart de el,,iam spus si lui. Acum am o mare dilema nu mi-a venit menstruatia si stau cu sufletul la gura ,imi doresc un copil foarte mult ,poate asa va avea si el mai multa incredere in mine. Imi iubesc sotul foarte mult si poate de aceea am si rabdat ,,,poate am avut si eu partile mele de vina ca nu imi ieste firea sa arat sant mai rece si poate de aici rezulta el singur. In rest nu am nici o problema cu el nu este zgarcit imi da tot ceea ce vreau poate chiar si mai mult. Si are o chestie a lui cand ma vede ca ma supar imi face mai multe pe plac si imi da mai multi bani si obiecte. AAAAAAAAa l-am intrebat ieri de ce este asa el cu gelozia asta a lui ca inainte nu era asa si mia raspuns ca vezi doamne inainte nu ma iubea asa de mult ca acum si isi face griji sa nu il parasesc. Am uitat sa mentionez ca dupa 4 intalniri cu el ma cerut in casatorie si la a 5 intalnire ne-am mutat impreuna,,,deaceea poate eu am facut greseala de la inceput nu am discutat pe tema aceeasta ,ca nu ma-m gandit vrodata ca voi ajunge sa am pe cineva care sa fie gelos pe mine ,tinand cont ca iubitul meu din romania nu era chiar asa era o fire mai rece si acum langa sot spunandu-mi mereu ca sant iubirea lui,, frumoasa lui si multe altele care mi le zice din ora in ora ,normal ca nu am fost obisnuita si nici acum inca nu sant. Nu m-a jicnit niciodata ,nu mi-a zis date mai incolo ,nu a ridicat niciodata mana la mine,,,ce sa mai nu am nimic de obiectat in privinta abuzului. Acum sper sa mai primes mesaje de la voi ,eu le astept cu sufletul la gura pentru ca nu am pe nimeni aici nu am prieteni deloc,,,decat eu cu el si el cu mine. VA MULTUMESC MULT DE TOT tajima daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela Ma bag si eu in discutie si-ti spun ca ar trebui sa-ti gasesti ceva de facut, independent de "meseria" de sotie. Sa ai putina intimitate, libertate si poate asa o sa-i arati sotului ca nu are de ce sa se teama , si chiar sa aiba mai multa incredere . Parerea mea este ca incredeerea lipseste acolo( a lui , in propria persoana). Mergi la aerobic, la ceva cursuri...in timp o sa vada ca nu se intampla nimic rau ( dar fa-le pe toate treptat si cu masura) Pupici si fericire. Assa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daniela : Sincer..nu prea vad ca relatia asta a voastra sa aiba cine shtie ce viitor...poate doar cu foarte multe compromisuri, mai ales din partea ta... Daca crezi ca merita...fa-le..daca nu ... fugi ! Intr-adevar, sexul nu e intotdeauna pe primul loc, dar cu timpul vei vedea ca shi acesta ishi are importantza lui... Eshti tanara shi vei simtzi asta...In plus mai e shi gelozia asta excesiva...Ufff...e greu de dat un sfat...Mai vezi ce se intampla shi rupe pisica in doua ! SaSuKe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer ? Un copil nu va rezolva problem voastra. As putea spune ca se va agrava. Asta din ceea ce vad in jurul meu - stau printre japonezi. Daca vezi ca nu se rezolva nimic in cateva saptamani, mai bine du-te unde vezi cu ochii. Daca acum la nici un an dupa casatorie a inceput cu "texte" de genul asta nu ai nici o sansa. Iar cu iesitul din casa, fa bine si du-te data viitoare la soacra fara sa-i spui anterior si vezi ce se intampla, asa de curiozitate. Daca va reactiona "violent" fa-ti bagajele si du-te, daca nu reactioneza prea tare inseamna ca e pe calea cea buna. Ii spui seara cand se intoarce. Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...