Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sotul meu este foarte gelos


Recommended Posts

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea, de ce nu te duci cu el la un doctor sa-i rezolve probleme sexuale. Eu cred ca toata treabe de aici pleaca. El se simte probabil inferior altora dpdv sexual si din cauza asta e gelos. Daca isi rezolva problema cred ca veti fi mai fericiti (din mai multe puncte de vedere). Sexul e f. important intr-o casnicie dar nu e singurul. daca asta nu merge cred ca relatia e doomed to failure.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

intre mine si sotul meu este aceeasi diferenta ca si la voi(de varsta).Si el este gelos ,normal,dar nici chiar asa! Eu sunt dependenta de iesitul in oras prin piata,magazine,dar nici eu nu sar coarda sa ies in baruri fara el de ex. Daca as fi in locul tau....as fugi de as manca nori.Se alege praful de toata iubirea ca de schimbat nu se va schimba.Va fi mai rau.Iar un copil nu rezolva o problema ba aduce mai multe. Nu as accepta sa traiesc langa un astfel de om.Cred ca i se amplifica si de la faza cu sexul.Acum esti la inceput dar ai de gand sa-ti irosesti viata(un singura)langa un astfel de om?Sa nu poti sa te duci sa-ti iei un patrunjel ca se oftica sotul? Mai gandeste-te!Parerea mea.........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc indeaproape mentalitatile din societatea japoneza referitoare la rolul barbatului si al femeii in casa, la pozitia lor in societate, si stiu ca la ei femeia este privita "mai altfel", adica are mai mult rol decorativ cumulat cu cel de sotie si mama. Cu toate acestea, situatia in care se afla Daniela mi se pare cu mult exagerata, mai ales ca nu e vorba de un cuplu strict japonez. Sotul ei ar trebui sa inteleaga ca o femeie nu poate fi tinuta in casa, ascunsa de ochii lumii (cu atat mai mult o femeie europeana, obisnuita sa aiba libertatea ei) iar el ar trebui sa-si rezolve eventualele complexe personale, legate de capacitatea sexuala, aspect fizic, varsta etc. Iar tu, Daniela, trebuie sa ai curaj sa iesi de sub carapacea impusa de el si ai sa vezi ca nu se termina lumea!! Si poate ca si el se va obisnui incet-incet cu acest lucru. Sparge gheata, fa acele lucruri care iti fac tie placere, aceasta este singura solutie de a iesi dintr-o situatie imposibila!! Asta in cazul in care vrei sa-ti salvezi casnicia si sa fii fericita si impacata cu tine insati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela,ce ai mai facut? Tu de ce nu te duci prin oras cand el este plecat la serviciu? Cand vine el acasa ii spui ca ai fost si gata,vezi cum reactioneaza...prima ta postare m-a facut sa ma intreb daca ai cheile casei,pentru ca nu mi se pare normal sa nu pleci nicaieri doar asa sa-i faci lui pe plac.Deci,cum sta treaba?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by sora2001
ca sa nu mai termine asa repede trimite-l la baie sa -si faca o labutza inainte , vorbesc serios , nu stii ca barbatii la a doua partida de sex nu se mai termina , si tocmai de-asta este gelos ptr. ca nu poa' sa te satisfaca pe tine . Ema's si Richard-Sora
nu mai bine 2 partide de sex? la a treia si a patra cum sunt daca la a doua nu se mai termina?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...