Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (44)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna seara! Am venit si noi. Am avut o zi buna, Stefi a fost vesela, am fost si afara cu carutul (in iarna asta am fost numai cu hamul) si spre surpriza mea nu a spus nici pas, in 5 min. a adormit [bis]. A mincat bine (inca nu am intrat in perioada cu greva foamei), are muci in continuare, dar vor trece si astia. Si acum raspunsuri (mi-am notat [:D]). La multi ani la bebelusi: Serban si Naomi Ioana [s][s] AncaMaria, as vrea sa doarma si Stefi asa ca Bianca. Stefi are 2 reprize de 30 de min. sau una de o ora! NaomiIoana, vei vedea ca sunt si alti bebelusi care nu vor fructe. eu in general in dau mar in combinatie cu para, cereale, branza sau combin cu fructe de la borcane. Am zile si zile, dar in general mananca bine. Adema, ne pare tare rau ca nu v-au trecut bubitele. Poate noul dr. va lamureste mai bine. Si sa treceti cu bine peste vaccin. Monica (d-na Bibi), sa-l pupi pe Bobo din partea noastra, sa-i treaca mai repede cucuiul. Nu cred ca aceste cazaturi au efecte pe termen lung. Mie dr. mi-a spus ca sunt mult mai rezistenti decat par. Mitzura, eu nu cred ca este o problema daca nu ia in greutate, oricum, ca sa te linistesti, poti sa-i faci niste analize. Daria, as vreau si eu sa doarma Stefi asa. Nu poti sa faci nimic pe langa ea cind doarme, noaptea daca vreau sa o invelesc imediat incepe sa se foiasca [bang]. Si ce codite frumoase are Giulia, nu ca Stefi care abia are 3 fire de par! Ramses, sa treaca usor vaccinul, eu mereu i-am pus supozitoare cu paracetamol, mi s-au parut foarte eficiente. Si eu inca o alaptez pe Stefi si o pun la san dupa fiecare masa. Dar de citeva zile nu mai vrea sa suga in timpul zilei (seara si noaptea suge foarte bine), se satura cu ce mananca si nu mai vrea lapte. Si mie mi-e frica sa nu imi pierd laptele, dar nu am ce face daca nu vrea. Asa ca daca Sara mai suge, las-o, va veni si perioada cand nu va vrea ea. SimonaR, bine ati venit, asteptam poze si povesti despre David. Eli, eu am observat ca marul constipa (si crud si fiert), eu il combin cu para, caise si alte fructe de la borcane (pe care scrie ca inmoaie scaunul). Pupici, Andrea si Stefania (13.08.2004) [url="http://community.webshots.com/user/a_mironeanu"] Stefania - printesa mea [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit dupa 3 zile de weekend prelungit. Ne-am odihnit si noi, am recuperat ceva din nesom si am facut cura de filme....afara a plouat non stop...numai buna vreme de stat in casa... NOi cu dormitul am rezolvat dar nu mare lucru. Tot ce am reusit este ca trezirile de peste noapte sa fie de scurta durata, fara plins si numai miorlaiala...deci nu ma deplasez. Dar incepind cu ora 5, nimic nu-i convine, vrea suzi a lui...aseara la 5.30 i-am dat apa , apoi 180 ml lapte...i-a baut binenteles de dragul tetinei...si dupa ? Acelasi scandal....i-am dat-o pe suzi..dupa 40 min....urlete...i-a cazut suzi , iar suzeta si dormit pina la 7.20 cind s-a trezit definitv si fara urlete...Mai sint copii care se trezesc definitiv asa devreme? Dar hai sa vi-l spun pe Luca si la capitolul realizari: s-a intors de pe burtica pe spate (asta pentru ca l-am pus pe jos pe mocheta, pe pat nu poate ca-i prea moale), tine singur biberonul, bea din canuta, moare de ris daca te joci cu el si daca dupa un timp te opresti te striga emitind diferite sunete...vrea sa stea numai in picioare, daca-i cinti se leagana singur. Nu sintem inca iepuras si nici urma...dar el oricum este aproape cele mai mic de pe aici... Nu am citit ce ati scris ,decit asa pe diaqgonala, am vazut numai pozicile lui Maaria si Simona (Blue Angel). Superbe! Simona de ce albumul tau ultim este intitulat 7 luni,....Luca al tau a facut 6...si apropo La multi ani!!! Ina imi pare rau ca inca nu v-ati gasit apt.Noi (soacra-mea) am semnat azi doua precontracte...in sfirsit ne-am luat pamint dupa 6 luni de cautari...asa ca latifundiar il face mama pe Luca! Pako sa stapinti sanatosi apartamentul! Roxi ce mai face Patrick? Papa, Mielu se simte mai bine? Irrinuca nu situ ce sfat sa-ti dau, mi-e greu necunoscind datele problemei...dar iti tin pumnii! Si uitati si niste ultime pozici cu Uka http://pg.photos.yahoo.com/ph/basom11/album?.dir=/85dc&.src=ph&.tok=phCrgkCBwLOiiQPk Ma duc sa va citesc...si revin ,nu plecati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat. Pako, sa stapiniti sanatosi apartamentul. Si sa dati de baut[:D]. Si mie mi se zbate ochiul (drept) de citeva zile, cine stie din ce cauza. Parca ieri se vorbea de stat in fund. Stefi are 6 luni si o saptamina si nu sta bine in fund (doar cu sprijin si tot cade in bot citeodata), in picioare vrea, dar nu poate decat f. putin, stie sa se rasuceasca doar de pe spate pe burta si doar cand o intereseaza ceva (cutia roz de la servetelele umede [:D]), pe burta nu-i mai place. In schimb este foarte curioasa si atenta in jur, se intinde dupa jucarele si se gadila! Si rade cad ma joc ce ea si o gadil (ride cu glas - e asa de dulce!). Ma duc sa ma uit la poze (cu Stefi in brate, sa vedem ce baieti ii plac). Pupici, Andrea si Stefania (13.08.2004) [url="http://community.webshots.com/user/a_mironeanu"] Stefania - printesa mea [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona cu bb David - welcome !!! Vrem pozici, povesti despre nastere si alea-alea ! [cool] Eli - noi papa nu o variem ... io ma bucur ca haleste ! [:o)] Incearca zeama de porto pentru constipatie si para, in piureul de fructe !!! [^] Ramses - da` bucura-te ca ai lapteee !!! Nimic nu e mai sanatos !!! Da-i tare cu laptic !!! Are vreme sa tot pape altele ! Si felicitari de performanta ! Vei avea o fetita sanatoasa tun ![bis] Adema - daca o apesi si nu se manifesta ca ar durea-o, maseaz-o de cate ori apuci cu Voltaren Gel. Mie imi era teama sa nu ramana mandretea mea cu vreo cocoloasa pe picior si in vreo saptamana i-a trecut ! [flo] Roxanaz - ce sa mai pun in nasucul Giuliei ? Crezi ca excesul de ser dauneaza ??? [V] Kim - Lucasu` e un duuulceeee !!![;)] Plecam la program artistic pana la baitaaaa ! Pupici la voi !!! Aaaa : ce jucarii ati mai cumparat sa distrati bebeii ??? Leoaicele Daria & [copil]Giulia (2004 08 16) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" [foto][url="http://community.webshots.com/user/giulia16"]Giulia[/url] [cit][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099"]Povestea-nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma intream Olivia pe unde sunteti. Am uitat ca ati avt week-end prelungit. Ne uitam pe poze, foarte studios este Luca si super dulce. Din pacate Stefi este ocupata sa roada un creion, nu prea o intereseaza baietii. [pup] de la noi. Imi merge foarte greu Internetul, se incarca foarte greu pozele Pupici, Andrea si Stefania (13.08.2004) [url="http://community.webshots.com/user/a_mironeanu"] Stefania - printesa mea [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No salut fetelor. V-am citit cand in amanunt cand in diagonala. Am uitat sa va zic ca si serban a luat o tranta in freza acum 3 zile. Pur si simplu a cazut in cap! de pe fotoliu. O secunditza (dle Presedinte) m-am intors si Serba era in freza. Am sarit la el, saracu, noroc ca a cazut pe covor si nu s-a lovit, insa s-a speriat...beeeey s-auzitzi de-alea tzipete ascutzite...mai apoi isi amintea ca a cazut si iara o rupea isi plangea singur de mila...asta e... "Fiecare pasare, pe limba ei piere..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pupe gagici Olivia, bine ca v-ati odihnit. Patrick face bine, saru'mina. mucios da mai bine. Daria api am zis de wicks vaporub. nu are nimik "excesul" de ser...cit ii pui, vreo 2l pe zi?[:D][:D] asta al meu cind ma vede cu pipeta....se strimba deja! Eli incearca para si mar crud, sunt ok ptr constipatie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pako, sa stapaniti sanatosi apartamentul. Bine ca e departe de soacra (zice stan patitu) Irinuca si Andreas, ce mai faceti? Poate ne mai dai niste vesti. Catrina, roag-o pe mami sa intre si sa ne mai spuna despre tine cum mai esti, bine? Ramona, eu nu m-am uitat la producatoru' de la care am luat carnea de pui, nu stiu ce sa-ti zic. Si cu alaptatu, m-a apucat nostalgia ca mi-am adus aminte ce fain era cand il alaptam, cum se cuibarea langa mine si adormea la sanul meu. S-au dus toate astea.... Roxana, deviza zilei este: "Fara muci!" [pk] Si la cat mai putine caderi. mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...