Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt?(4)


Recommended Posts

esmralda bine ai venit.[pup] syd, tu esti stresata, nu ai ajutor din partea nimanui si pe deasupra nu te intelegi nici f bine cu sotzul tau si normal ca singura alinare este fetitza ta, dar incearca sa-l iubesti un picutz si pe baietzelul sotzului tau sa-l faci sa simta asta, sa incerci sa-l schimbi(poate el nu are nici o vina ca este asa cum spui tu) sunt sigura ca daca era copilul tau altfel vedeai lucrurile...uite sa-ti povestesc...cam asa ceva e alex al meu desi m-am ocupat de el, Dumnezeu mi-e martor, dar poate din prea multa dragoste a ajuns asa rasfatzat...copii nu trebuiesc judecati. alex are aproape 4 ani, e un rasfatat, plange cand vrea ceva si nu-i cumpar, nu intelege ca are acasa, tipa uneori si o trezeste pe asta mica...dar imi dau seama ca pur si simplu uita fiindca este mic, cateodata mai vorbeste si urat(de la desene animate de la tv), cand ii dau sa manance uneori vrea sa manance la televizor, fuge ii cade pe jos...dar cu toate astea este lumina ochilor mei, il iubesc mai mult decat orice pe lume si sper ca intr-o buna zi sa inteleaga si sa fie cumintzel si un copil educat asa cum eu il invat...este doar un copil mic si neastamparat...asa il vad eu...cine stie cum il vad altii. incearca sa-i vezi baietzelului sotzului tau si partile bune...alex are si multe parti bune, o iubeste mult pe ruxi, cand plange se duce la ea si-i da suzeta ma intreaba ce poate sa faca sa o ingrijeasca si el(chiar daca uneori chiar el o trezeste), deseneaza frumos, e f bun cu toti copii, stie sa cante f frumos, spune poezii, ne iubeste mult si pe mine si pe tati, are un sufletzel curat si nu stie sa minta...dar repet cine stie cum il vad altii din afara. si eu ca si tine am gresit o data judecand gresit un copil...eu sunt profesoara de pian si venea la mine in clasa o fetitza de rrom(tigan) foarte buna de altfel la pian dar care nu stia sa zica nici buna ziua si am judecat parintii gresit si pe ea...am crezut ca nu au educat-o bine...insa cand a venit tatal, un tigan care la prima vedere era chiar dizgratios a inceput sarut mana d-na, apoi pe limba lui..."fa tu de ce nu zici buna ziua"...si tot asa, o corecta la fiecare miscare gresita pe care o facea fetitza...atunci mi-am dat seama ca nu parintii sunt de vina si nici macar copilul...era prea mica...acum este o domnisoara acea fetitza, ma saluta de fiecare data cand ma vede inca de la 20 de m, etc, etc...in invatamant am vazut multe cazuri iti dai seama si de la aceasta fetitza mi-am promis in sufletul meu sa nu mai judec nici un copil sa-l iau ca atare si sa vad partile lui bune si sa incerc sa le indrept pe cele mai putin bune. eu iubesc fff mult toti copilasii, incerc sa le impun respect si sa sti ca toti ma respecta, mi-am dat seama ca micile rautati pe care le fac sunt numai si numai din cauza varstei si toate sunt educabile. sper ca nu te-am (v-am) plictisit cu povestea de mai sus, imi cer mii de scuze daca am aberat pe aceasta tema, este doar parerea mea nu trebuie sa faci asa...dar ma gandesc ca astfel vei avea si mai multa admiratie din partea sotzului si veti fi o adevarata familie toti 4. va pup si ma duc la ruxi ca se zmiertzaie monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata fetelor [pup].Eu am scris la un alt subiect,insa aici imi place mai mult, asa ca hop[si-eu]. Numele meu este Ana-Daniela ,sunt o scorpioanca [:D] nascuta pe 23.10.1978 si am o [fetita] de 3 anisori jumatate,Bianca-Iuliana.Sper ca ne cunoastem mai binesi sa fim asa cum numai noi scrpiutzele stim [grup]. Eu sunt in curs de divortz si [zana] mea scumpica o cresc singura.Acum ma retrag la [nani] ,caci de 5 ore tot spun ca merg [:D]si in pat tot nu am ajuns.Noi va [pup][pup][pup] dulce pe toate si va dorim un somn dulce ,vise placute ,iar micilor ingerasi [copil],ai dumneavoastra fetelor ,un somn lin cu vise ca.n povesti. Bianca & Ana va doresc ,noapte buna [floare3][floare3][floare3][floare3][floare3] Es ist shön zu leben Weil Leben anfangen ist Immer in jeden augenblick
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Dragele mele, Citeam un mesaj al Ninei de la alt subiect si din curiozitate am dat clic pe "scorpiutzele " din dreapta. Vrem si noi sa ne alaturam grupului,ne primitzi? Ma numesc Carmen si sunt o scorpiutza din 2.11.1975,si am o scorpiutza mai mica, Anda din 26.10.2004. Va pupam dulce pe toate![pup] Carmen[mamica]& Anda[bb] http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...