Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Noiembrie-Decembrie 2004 (23)


Oana_B

Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetelor Am reusit sa il adorm pe micul terorist si am mai citit si eu ce a-ti mai vb voi auras bine ai venit printre noi viovio sa iti traiasca puiuta sa creasca mare frumoasa si sanatoasa sa te bucuri de ea si [flo] de la Silviu Am fi venit cu placere chiar daca stam departe] [pup] si distractie placuta Alexa si bebe Silviu http://community.webshots.com/user/paxela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Revin si eu dupa o zi lipsa de pe forum. Intr-adevar toate avem acelasi probleme. Try si a mea de 2 nopti ma suge la greu. Prima data se trezeste la 1-2 si apoi am impreisa ca ma trezeste din ora in ora.[bang][bang]. Oricum o tin in pat ca sa pot sa dorm si eu cat de cat. Plus ca nu am scapat de "batutul" cu capul de pat. Bits cuscra multumin de grija pt norishoara. Denisa e bine dar crede-ma ca stau cu sufletul la gura sa nu o patim iarasi. Parca nici cum nu e bine. Acuma ii pun caciula in cap, pe urma i-o dau jos. Nu stiu cum sa mai fac. Daca ii pun caciulita transpira toata cand suge si sta cu ea uda in cap.Ea pana acuma a stat fara dar acuma MI-E FRICA.Plus ca am oprit de tot caloriferele ca se ridica temp. la 27 de grade. Acuma scade cam la 23-24. Eu zic ca e bine.....dar daca ai sti cum imi fac gandurile in cap. In afara de paranoia mea ...zic eu ca suntem bine.[:D] Referitor la paturica, binenteles ca i-am schimbat-o si i-am dat alta fara puf dar se joaca cu ea si si-o baga in guritza si se ascunde dupa ea. Pupici la toti bebeii si mamicile lor. Elena si bb Denisa (26 oct 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjurica! Abia acum am reusit sa apar si eu, am hranit si culcat teroristii pe rand, si am vreo 3 ore de liniste[cool]. Auras, bine ai venit printre noi. Te trec acum pe listuta! Dama, trebuia sa pui tu de ieri pe locul vaccinului ori o felie de lamaie , ori o compresa cu apa rece, acum dupa cum descrii tu, s-ar putea sa se fi format dea un nodul, care poate trece mai greu, chiar in cateva saptamani, pe bebe insa nu-l doare. Am vazut pozele cu David, ce simpatic e cu pletele lui si cu ochisorii aia! Bitsule, ai un bebe scump foc, m-am uitat acum pe ultimele poze, pacat ca am facut baiat , altfel nu-l ratam! Si Mihnea se impinge de zor in picioare daca sta pe burta, apoi se enerveaza evident , pentru ca nu poate inainta. Altfel, ar vrea sa stea numai in fundulet (la 90 grade) dar nu il tin asa decat cateva minute, e cam mic pentru asta. Sunt curioasa ce dimensiuni de "fotomodel" va avea la controlul de 4 luni, eu l-am cantarit si masurat acasa, are aproape 8 kg si vreo 68-69 cm . Acum mi-a intrat in cap ca e prea mare, dar n-am ce-i face, practic mai are doar 4 mese de lapte si una de suc. Ar trebui sa mai incetineasca ritmul! [pup] Roxana&Co http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor mamicilor, Sunt o mamica de noiembrie decembrie mai timida dar care va urmareste inca din timpul sarcinii. V-am descoperit din intimplare prin google si se pare ca a fost o intimplare fericita pt ca de atunci sunt zi de zi cu ochii pe voi. Pentru multe din problemele inerente pe care le-am avut in timpul ultimelor 3-4 luni de sarcina am gasit raspunsul la voi in forum si pentru asta vreau sa va multumesc din suflet la toate. Ati fost niste gravidute super simpatice iar acum sunteti niste mamici pe masura[cool][cool]. Din 14 noiembrie ne mindrim si noi cu un super bebelus Dragos Andrei pe care il iubim enorm si care ne rasfata in fiecare zi cu zimbetul lui. Pupici multi[flo] [mamica]alex si [bibe]dragos andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DAMA - si eu am vrut sa-i fac vacc. de care spui. Asa se numeste. Dar doctora mea si alti medici pediatrii, pe care i-am stresat cu tot felul de intrebari legate de vacc. m-au sfatuit sa nu-l fac. Si mi-au explicat de ce, dar eu sunt mai[mariaj] si nu pot sa-ti explic exact. Idee ar fi, in mare, ca sunt si alte variante de vacc. mai bune, in cazul in care vrei sa mai faci ceva in plus. Pentru ca asta trebuie repetat de mai multe ori intr-un an. Si deci il intepi de mai multe ori. In plus, nu are in compozitie ce are cel obisnuit. Are ceva[flo], nu mai stiu ce, in minus. Deci, daca vrei sa incepi sa i-l faci trebuie intepat de doua ori. O data cu cel obisnuit, care le are pe toate care se fac la varsta asta si o data pe cel pe care il vrei tu. Dupa care ramai sa il faci, in continuare in patru reprize, pe cel pa care il cumperi, plus cele care vin la rand din doua in doua luni. Adica te complici. In concluzie, mi-e mi-au recomandat sa renunt. Si sa-l le fac pe cele obisnuite. Iar la un an, deabia, sa cumpar Priorix, sau nu mai stiu cum, trebuie sa mai intreb, care se face doar o data si incorporeaza toate celelalte vacc. Cred ca sunt mamici care l-au facut pe cel de care intrebi tu. Nu stiu cum au fost sfatuite, dar eu mare incredere in pediatra mea. Este super verificata de mamici cu vechime si mult mai nebune ca mine in privinta copiilor. Iar unele dintre ele chiar au avut probleme cu copiii si au fost fericite ca,in final, au ajuns pe mana doctoritei mele. Oricum , mai intreaba, inclusiv doctori, ca mai multe pareri te pot ajuta sa te clarifici daca merita sau nu facut asta sau altul. Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AndreaPmultumim de urari si " La Multi Ani!!!" bebeilor care azi implinesc 2, 3 sau 4 luni, sa fie sanatosi si sa creasca mari. Azi avem si noi 2 luni...si suntem tare mandre. Nu prea am probleme cu Alexia, doarme de pe la 22.00 sau 22.30 pana pe la 4-5 dimineata apoi se mai trezeste la 7 -8. Suntem cumintele si mancam foarte bine. Acuma vineri mergem si noi la vaccin si sa ne cantarim, sunt curioasa cat a luat acuma in a 2-a luna pentru ca la o luna aveam 4,4 kg adica foarte bine. Ma gandesc sa-i dau si eu Tylenol inainte de a merge la vaccin,nu stiu ce reactii o sa aiba dar cred ca e mai bine asa...si o sa-mi duc si eu cu mine o feliuta de lamaie. Apropo de petit...pe noi nu ne peteste nimeni??? mai are cine? Am poze noi!!! Va pupam fetelor si o dupa-masa cat mai placuta alaturi de bebei. Cici si Alexia ( 22.12.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/cas_cici/my_photos"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buan fetelor!Am aterizat si noi ceva mai devreme in casa,asta dupa ce am stat iar afara de la 12.10 pana la 16.30!!!!Si am mers fara sa ma opresc,o sa ma fac "miss"vorba lui Roserb,.asta pe langa febra d ela picioare.Mai e vreo mamica care sta sa mult cu Bblusul afara pe vremea asta?....Si BBlusa a dormit tot timpul asta..si mai dormea daca nu i se facea foame[xx(]. Cecilia,ce scumpa ti-e grasunica!Inca o data "la multi ani". Mariuca loveste cu manuta caruselul,acum ii pun jucarii in manute si el strange si ii place tare mult cand misca mana si le aude zornaind. Auziti,de la ce luna pot sa-i ridic o treapta la carut mai sus? Crec ca mai tarziu,pe la 5-6 luni,nu?Doar o treapta,nu sa stea in fund. Azi sughita si in loc de lamaie am zis sa-i dau un pic de suc de mandarina..tot nu am inceput eu sa-i dau.La scuipat de nu s-a vazut[vom]!Asa ca..cred ca o sa incepem diversificarea cu altceva,cand o fi[zz]. O seara buna! Pupici[:X], Andreea si Mariuca(7.11.2004) http://community.webshots.com/user/andreap124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...