Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de sept-oct 2004 (25)


roandre

Recommended Posts

Neata dragelor! LA MULTI ANI ELENA si VLADUT! Andreiutz-felicitari pentru dintishor!!!!! [bis] Mihaela-multa sanatate Alexiei..si sa dea Domnu sa ii treaca repede..sa nu se agraveze. Am vazut ca si Aissa a zis..si eu stiu la fel..nu e voie sa-i faci vaccinul daca e bolnavioara..pot aparea complicatii mai mari..nu-i nici un bai daca il amani. Pufymic-sanatate bazacului mic..sa-i treca nesuferita asta de boala [pup]. Asteptam vesti mai bune de la voi Ania & bebitza Ina (23 oct 2004) [url="http://community.webshots.com/user/anielast"][foto]Inutza televizomana [ttv][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna! Roandre felicitari pt dintisori. Sper ca Alexia sa nu aiba nimic serios. Sa se faca bine repede. Si eu ii curat nasucul Elisei cu ser in fiecare zi. Cu pompita niciodata. Scot ce ramane in nas cu un betisor pt urechi. Asteptam sa vedem ce va spune medicul, vesti bune sa fie.[pup] Pufymic multa sanatate si voua. Greu mai e cu puiutii bolnavi. tyaa si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004) [url="http://community.webshots.com/user/tyaa2002"]Pozele noastre[foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pufymic sanatate multa. Am o prietena care are un baietel de 2 luni jumatate care era alaptat exclusiv la sin. Dupa ce mama a mincat ceva stricat probabil baietelul s-a dat peste cap rau de tot cu stomacul. Ca si la tine avea mucoasa in kk. A incercat sa-i tot introduca alte tipuri de lapte (dupa ce continuase cu al ei 2 saptamini si era tot mai rau) dar nu a raspuns bine bb si acum ii da doar HN.. fara lactoza. Doctorul i-a spus ca are intoleranta la lactoza. Nu a ajuns inca la antibiotice dar bb este asa de o luna. Ea i-a facut si analize la kk sa vada daca are vreun microb dar nu are. roandre vibrocilul este ok si mie mi-a recomandat dr. (noi tocmai suntem pe terminate la a 3a raceala). Al meu a fost racit numai cu muci si un pic de tuse din cauza mucozitatilor, fara temperatura. Eu i-am dat de fiecare data SINUPRET (7 pic) de 2x/zi si EURESPAL 15ml de 3x /zi. Bineinteles o picat in fiecare nara de VIBROCIL tot de 3x/zi. Eu am renuntat sa-i mai scot cu pompa mucii pt rezultatul este aproape egal cu 0 si intradevar se formeaza mai multi in schimb ii puneam ser fiziologic dar nu citeva picaturi ci un sfert de seringa sau chiar mai mult si se duceau imediat. Seara ii puneam pe calorifer un prosop umed iar la patut i-am ridicat un pic salteaua sa stea cu capul un pic mai sus. A... si eu as spune sa nu-i faci vaccinul acum, al meu din cauza racelii a facut vaccinul cu 2 saptamini mai tirziu nu este nici o problema Sanatate multa la toata lumea Monica Robert si Razvan (10.09.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut mamici, va multumesc pentru raspunsurile voastre, in concluzie trebuie sa mai insist cu biberonul (inca nici un progres, nici nu incearca sa traga din tetina) si ca deocamdata n-am sa-i dau mai mult de 4-5 lingurite de cereale. I-am cumparat o lingurita cu rezervor de la chicco si ii dau mai usor cerealele, doar ca trebuie sa pun mai multa apa ca sa curga. Am incercat duminica sa-i dau o lingurita de suc de morcov si mar si a vomat-o imediat. Ieri am incercat iarai, i-am dat o lingurita, am vazut ca nu se intamola nimic si i-am mai dat una...dupa o jumatate de ora a vomat si sucul si laptele...ea vomita rar si atunci putin, dar acum s-a murdarit toata, clar nu-i prieste sucul. Cred ca am sa trec la supa. Fata mea indragostita de tzatza, nu reusesc sa-i scot mesele de noapte. Cu masa de seara de cereale e mai satula, dar tot se trezeste de 3 ori si suge f.f. putin sau numai sta cu tzatza in gurita si cand vine laptele singur ii da drumul... sotu' zice ca sunt mama-suzeta (binenteles ca suzeta clasica nu vrea!). Ziua, nu mai spun, pana nu-i iau eu tzatza nu-i da drumul. Pufymic, sanate tie si puiutului. Tare rau mai e virusul asta daca inca nu a cedat inca la medicamente. Ca vrea in brate e normal, acolo e cel mai bine, stie el. Roandre, voiam sa te felicit pentru dintisori cand am vazut ca si voi aveti probleme cu sanatatea. Bine ca nu s-a suprapus raceala cu iesitul dintisorilor. Sanatate multa si sa scapati cat mai repede. Nu te grabi cu vaccinul pana nu e fata bine. [:D] am studiat listuta cu datele de nastere - io-s cea mai "coapta"! Nu-i bai, nu ma simt deloc batrana si am doi pui care ma intineresc. Sunt si ultima care arat pozici, dar am scanat cateva (n-au iesit prea clare)si le-am pus in albumul de pe DC. Vali, [copil] Alexandra (30.03.2003) si [copil] Ioana (28.09.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele..HELP Euam inceput sa iau antibiotice pt raceala asta nesuferita ..este a doua zi.De dimineata Ina nu a mai vrut sa pape tzitzi..adica a tras vreo 5 min si apoi s-a pus pe plans..iar acum cum se apopie de tzitzi plange de mama mama...A mai patit cineva asa ceva???? Si Ina saliveaza abundent si-si musca buzele..sa fie oare vre-un dintisor sau nu-i place gustul lapticului si nu mai vrea..nu stiu ce sa fac..sa intrerup antibioticele? Ania & bebitza Ina (23 oct 2004) [url="http://community.webshots.com/user/anielast"][foto]Inutza televizomana [ttv][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici al meu pui n-a dormit toata noaptea... mai precis de la 3 la 8 s-a tot marait ...foit... gemea. Nu stiu daca de la burticuta, de la dintisori sau, Doamne fereste, sa nu cumva sa fi adus tati ceva de la servici! Oricum, la gingii nu vad nici un semn. Am tot vrut sa va intreb ... cele care dati Humana la copii, vi se pare cumva ca au mai multe gaze... ca al meu, pe masura ca scade productia mea si, implicit, creste cantitatea de LP pe care i-o dau, e tot mai partait[:D]. Ma gandeam sa chimb lapticul... dar a trebuit sa treaca atata vreme pana l-a acceptat si acum s-o luam de la capat? Fetele cu plimbarea... vad ca ploua ... daca nu se indreapta vremea eu ma abtin astazi! Anielas, incearca sa te mulgi si sa il dai... poate nu e de la gust. In principiu, nu cred ca ar trebui sa intrerupi antibioticul (o sa dezvolti rezistenta la el, si nu e bine!). Da un telefon medicului daca nu reusesti sa-i dai sa pape si vezi ce-ti zice! Sanatate! Angela [il] si [bonjovi] Licuriciul ei mic [url="http://community.webshots.com/user/davidangelatavy"]DAVID LICURICI mic (3 sept)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi suntem maraiti, in special seara, dupa ce adoarme se trezeste la 15 minute si plange. Aseara i-am dat calgel si s-a linistit. Cred ca dintii sunt de vina. [bibe] [url="http://community.webshots.com/user/marcrisalex"]Alexia Maria cocheta[/url] [url="http://community.webshots.com/user/lastusedpixel"]Mai multe poze cu noi[/url] Cristina, Christian si bebe Alexia Maria (DN 02.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa la toti bolnaviorii! Sa va faceti bine cat mai repede. Anielas nu cred ca i-a schimbat gustul laptelui antibioticul. Acum nu stiu ce sa zic. Eu am luat Augumentin si Nurofen si Eurespal si a mancat in continuare. Si eu am patit sa planga de cum vedea tzatza, dar nu luam medicamente atunci. Plangea ca asa ii venea... Trebuia sa ma plimb cu ea in brate in timp ce o alaptam ca sa se mai linisteasca si pana la urma papa. La multi ani pentru Inutza! Multumim pentru urari! La multi ani si pentru VLADUT! Noi ne pregatim sa mancam, ca pe urma placam la vaccin. Si e asa urat afara, nici nu-mi vine sa ies din casa. Da' trebuie. [pup] [url="http://community.webshots.com/photo/258512151/272001596QpDSRQ"][foto]Elena cu cipilica[/url] Eliana si [copil] Elena (23.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut Of, ce rau imi pare sa aud de pui bolnavi. Pufy si Mihaela, ne rugam pentru micii vostri sa scape repede si usor de raceli. Nu e de plimbare afara. Cred ca azi stam prin casele noastre. Va pup si mai revin Mina si Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati din:09.09.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...