Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 4 )


dana p.

Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neata fetelor!

Eu am vorbit ieri seara cu dl doctor la telefon si mi-a spus ca daca sunt probleme il gasesc azi de dimineata la spital, deci s-a intors![batetoba]

Cristinaid="red"> ce mai stii despre cabinet? Ai fost acolo? Si eu as vrea sa-mi fac o programare sa merg dupa eco de 20sa. Stiti cam cat de aglomerat este, adica te poti programa pentru ziua in curs?

 

 

Ioana [gravi] si bblina 20+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles si eu, a venit de ieri chiar, trebuie sa ajung si eu la control. Fetelor, va rog, daca stiti, dati-mi si mie un PM cu tarifele, pentru ca joi un alt doctor, la Medicover, mi-a zis ca se poate intampla oricand...

Si eu nici bagajul nu mi l-am facut...[gravi]

 

Androix, pls, nu ma uita si pe mine cu tarifele daca le afli.

 

Eu sper ca bebe sa mai astepte macar vreo 10 zile, sapt asta de-abia facem 36 saptamani...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Andira, eu sunt in 37 de sapt. si pana sa-mi pregatesc bagajul pentru spital aveam un sentiment de nesiguranta, ca si cand as fi fost prinsa la scoala cu lectia neinvatata. Culmea,nici bebelusa nu ma ajuta de loc, in sensul ca statea mai tot timpul jos. Dupa ce mi-am facut bagajul, s-a linistit si ea si se pare ca nu vrea sa iasa mai devreme (asta e parerea mea, trebuie sa ajung si la dr. T sa vedem ce zice).

 

In ceea ce priveste controlul, am sa sun azi la nr. la care am vazut ca se fac programarile si sa vedem ce o mai fi.

 

Va pup si ne mai "auzim".

 

Giliutza:)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele.

Sunt un pic deceptionata, trista, descurajata. Sunt in saptamana 10+ si tare as vrea sa merg la cabinetul minune. Am un job stresant si nu pot sa stau la Elias trei ore sa intru 5 min. la cabinetul dr.

A sunat colega mea acum la el, se pare ca nu a deschis inca cabinetul, cica joi sau vineri, a chemat-o joi dimineata. Mi-e groaza sa merg cu ea, cred ca ne asteapta iar 3 ore de asteptare. La telefonul de "programari" de pe site nu raspunde nimeni, e inchis. Acum 2 saptamani a raspuns o doamna (cred ca asistenta) care a zis sa sun pe 15 pentru programare...

Ce facem? A fost cineva la spital ieri sau azi? Am inteles ca ieri dimineata a fost in spital...

Imi pare rau ca sunt asa, Androix iti doresc nastere usoara si nu ai nici o grija. Sunt sigura ca e un dr foarte bun si te va ajuta mult. Doar ca e cam ocupat acum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Eu azi am fost la spital.. fara sa il mai intreb in prealabil.. oricum trebuia sa ma vad cu el saptamanal. Asa ca m-am dus, stiind ca are program de la 8. Si surpriza: la usa nu erau decat 2 fete.. asa ca am asteptat cel mult 15 minute. A fost chiar bine. Insa dr. nu mi s-a parut prea in forma .. probabil iar alte suparari..

Cam atat ... in rest sunt tare fericita ca mi l-am vazut pe bb mare si frumos.. si abia asteptam eco morfologica de la 14 saptamani. Azi am implinit 11.

va pup, si va doresc numai bine la toate

Aura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diafera, hai ca te-am intrebat si la mamici.

Ce bine ca l-ai vazut pe bebe! Maine merg si eu, crezi ca tot de la 8 are program? La telefon mi-a zis sa vin dimineata dar nu a zis la ce ora si era f grabit. Uneori e intre 10 si 12 si alteori intre 8 si 10. In fine...

O fi doar obosit dupa excursie :)

Ti-a zis ceva de cabinet?

La 14 saptamani faci morfo? Dar triplu test? Pliul nucal ti l-a masurat el sau poti astepta pana la 14 saptamani? Stiam ca intre 10 si 12 saptamani se face...

Iarta-ma ca te innebunesc, sunt destul de amarata ca e asa ocupat si nu am niciodata timp sa il intreb tot ce vreau. Abia astept sa fie cabinetul ala deschis, sa nu mai aiba mizerii de la sefi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Kid,Eu te simt pe tine cel mai aproape de cand ne-am cunoscut atunci la coada la spital. Din pacate nu stiu exact la ce ora are program maine. Stiu doar ca miercuri are de la 8-10 si vineri de la 10 - 12 ca in zilele astea am fost eu .. si intotdeauna cand am mers de la 8 nu a fost deloc aglomeratie... aa imi aduc aminte ca am fost intr-o joi tot de la 8.. pentru ca asa m-a chemat el (cu o seara inainte nu putuse sa ma consulte) si stiu ca atunci nu era trecut in program la consultatii. Deci inseamnaca daca te-a chemat de dimineata maine (cred ca asta inseamna pe la 8).. joi fiind.. il vei gasi acolo. De cabinet nu l-am intrebat nimic .. nu stiu de unde am auzit azi ca inca nu l-a deschis .. si s-ar putea pe joi incolo.De morfo l-am intrebat cum facem ca stiu ca sunt cozi de asteptare si vreau sa ma programez din timp. Mi-a zis sa nu-mi fac probleme ca nu voi astepta.. ma va trimite direct la Iosup. De pliul nucal am uitat sa il intreb .. el sigur nu l-a masurat... dar mi-a zis ca triplu test nu pot sa il fac ca sunt sub tratament cu pregnyl (si banuiesc ca nu iese cum trebuie). deocamdata eu trebuie sa tin tratamentul asta pana la 14 saptamani apoi ma trece pe altfel de tratament. te pup, si astept vesti de la tine . p.s. te urmaresc si pe "Mamici de septembrie - octombrie" [:D]

quote:Originally posted by kid2003

Diafera, hai ca te-am intrebat si la mamici.Ce bine ca l-ai vazut pe bebe! Maine merg si eu, crezi ca tot de la 8 are program? La telefon mi-a zis sa vin dimineata dar nu a zis la ce ora si era f grabit. Uneori e intre 10 si 12 si alteori intre 8 si 10. In fine...O fi doar obosit dupa excursie :)Ti-a zis ceva de cabinet?La 14 saptamani faci morfo? Dar triplu test? Pliul nucal ti l-a masurat el sau poti astepta pana la 14 saptamani? Stiam ca intre 10 si 12 saptamani se face...Iarta-ma ca te innebunesc, sunt destul de amarata ca e asa ocupat si nu am niciodata timp sa il intreb tot ce vreau. Abia astept sa fie cabinetul ala deschis, sa nu mai aiba mizerii de la sefi.


id="quote">id="quote">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kid, multumesc pentru urare. Si tie sarcina usoara in continuare.

Diafera, si eu am sarit triplul test si cand am inebunit de cap sa-l fac era oricum degeaba tot din cauza pregnylului.

 

Andreea [gravi] 30 sapt.

Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...