Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 4 )


dana p.

Recommended Posts

Diaferaid="blue"> [bis] si eu te pup! Ar fi tare sa fim colege si la maternitate (eu inca sper ca bebelacul meu sa se nasca in Fecioara, deci cu 2 saptamani mai devreme, sa fie ca tati, stiu ca e o prostie...dar ce sa fac).

Am sa iti spun si tie maine de pliul nucal, ca il intreb eu. Stai calma cu triplul test, nu cred sa ai probleme. Pregnylul iti stimuleaza producerea de HcG si HcG il masoara la triplul test. D-aia cred ca nu e relevant.

Maine ma duc la 8.30, fix. Il intreb si de cabinet si de toate.[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[bis] te pup Kid .. ce idee buna sa fim colege la maternitate.. culmea eu chiar cred ca voi naste putin mai devreme decat normal pentru ca voi face cezariana si in plus nu imi displace ideea de a cadea in zodia fecioara... desi nici eu nu cred ca va fii chiar asa devreme nasterea. De pliul nucal.. chiar sunt curioasa ce iti spune.. oricum l-am intrebat si la sectiunea lui de intrebari. Sper sa imi raspunda pana maine ca vad ca nu a mai dat raspunsuri de pe 8 martie.

Adroixid="orange"> sa stii ca m-am linistit dupa ce mi-ai spus ca si tu l-ai sarit triplul test. Imi facusem impresia ca a devenit deja o moda si toate femeile il fac. Mai ales ca eu am facut si acel tratament cu eritromicina pentru listeria, si desi stiu ca nu afecteaza copilul... totusi sunt indoita.

Abia astept eco morfologica.. am inteles ca eventuale malformatii se pot depista si atunci.

va pup, Aura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna!

 

mai fete dragi, va simteam lipsa...n-a mers netu' asta[bang]

 

Subtire cu scrisul ha??? Unde sunteti?

 

Sambata m-a sunat o prietena pe care am trimis-o la dr nostru si ea a fost la el. A spus ca n-a platit nimic la spital, doctorul era tare bine dispus... insa cica in cabinet erau vreo 3 asistente????[:D]

 

Mai ziceti si voi ceva mey... ca e pustiu!

 

Burticile [gravi][gravi][gravi][gravi][gravi]id="size4">id="red">- va doresc o primavara usoara si frumoasa... pregatiti-va pentru VARA! Sper sa va fie bine! Din suflet.[;)]

 

 

Va pup si veniti mai des...

 

Gabriela si Mariuca

 

http://community.webshots.com/user/uki2003

 

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor buna dimineata[hopsieu]...sper ca nu am nimerit ca nuca in perete[:D]...doresc sa-mi schimb doctorul...si am auzit numai lucruri bune despre T[ilp]...o prietena de a mea a nascut in ianuarie o fetita cu T[fetita] si mi-a zis ca daca vreau sa ma ajute in probleme de infertilitate cel mai bun este T[majoreta]...povestea mea suna cam asa...in vara trecuta am renuntat la pastile dupa 6 ani de Logest...de atunci pina in noiembrie am prestat[sex] crezind ca o sa ramin "cit ai zice peste"[:D]...cind am vazut ca a venit si noimebrie si nimic[bang]...m-am apucat de analize si eu si sotul...el are normospermie, asa ca de o grija am scapat[:D]...iar mie mi-au iesit rezultatele bune cu exceptia trompei stingi care la HSG pare mai putin permeabila....parerea mea este ca se impune si o laparo, dar doctorita la care am fost pina acum mi-a zis sa mai vedem si lunile urmatoare si abia apoi sa fac laparo...Eu vreau neaparat sa se uite si T. pe analizele mele[cit] si as vrea sa ajung la el pe 31 martie...joi ..ziua a 12-a...ca sa masoare si endometru si foliculul[;)]...Cu speranta ca nu v-am plictisit prea tare lansez pe tun si niste intrebari[pup]:

1. Cu cit timp inainte trebuie sa fac programare?

2. Este adevarat ca nu pot oferi bani (scuze pentru intrebare[batcap]..dar eu din fire sunt rusinoasa cind este vorba nu de a da, ci de a fi refuzata...asa ca macar sa stiu ca sa fiu pregatita de orice)

3. Care este programul dinsului ...este si simbata si duminica la spital?

4. Inca nu si-a deschis cabinetul?

Cred ca mai am o gramada de intrebari dar le-am uitat[batcap]...revin daca nu va suparati[floare3][floare3][floare3]...si va urez la toate burticile[gravi] multa sanatate si sper ca si noi aspirantele sa va calcam pe urme[si-eu]...O zi minuntata![zana]

 

Sa nu depunem armele si vom reusi! Cata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Cata,id="red"> pai daca vrei o prima parere...eu zic sa-l suni direct!

0723-999 939 sau celalalt nr, pt programari...de cabinet, inca nu se stie. Daca prietena ta ti-a spus de el, sigur poti avea incredere.

Ii spui problema ta si cand mergi la dansul lasi deoparte rusinea si intrebi...[:D]

Mey, dar la spital sa-ti pui tricou cu DC[^][^][^], ca...vorba Cristineid="red">i...e coada de burtici!

 

 

Mirela...id="red">pe unde umbli? Cum ramane cu berea aia???[cheers]

 

Va pup mey[pup]

 

Gabriela si Mariuca

 

Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...