Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 4 )


dana p.

Recommended Posts

quote:Originally posted by MadalinaM

...si echo la gravide in trim.I 250mii lei iar in trim.II/III 453mii lei. Sa aveti marunt la voi!


id="quote">id="quote">[bang][alcool][bang][alcool]Astia au inebunit de tot... [xx(]Azi merg si eu.Cum stiu ei daca faci au ba ecografie? Eu nu vreau sa fac oricum, am alte probleme pe care vreau sa le discut cu dr. T, dar nici nu as vrea sa ma oblige ei sa platesc si prin urmare sa fac vrand nevrand... Andreea [gravi] 27 sapt.Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Draga Floriana Eid="green">eco o face dl. dr. si dupa cum am zis costa 254.000 lei.

Androixid="green">, in cabinetul doctorului exista o tipa (nu e asistenta lui) care iti da o fisa de plata si pe ea scrie ce ai facut (eco, consult), te duci cu ea la receptie si platesti cand pleci, iar mai nou iti spune sa te intorci cu chitanta ca sa treaca pe fisa ta numarul chitantei-dovada ca ai platit. Probabil au existat cazuri in care pacientii au plecat fara sa platesca. Nu ma refer ca ar fi cineva dintre noi ci in general, caci se plateste la orice specialitate.

Eu am intrebat la receptie de ce platesc din moment ce am asigurarea la oPNAJ si mi s-a spus ca doar in cazul in care sunt gravida nu platesc-asta stiati- si daca am trimitere pentru spital tot nu se plateste.

Asa ca, FlorianaEid="green">, daca faci rost de trimitere in spital, poti sa nu platesti. Dar poti ajunge la dl. dr. si fara trimitere. Asta e doar sa te scuteasca de plata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am fost si eu de dimineata la dl doctor, am fost f matinala, la 9 eram acolo si am intrat repede, erau doar 3 fete inaintea mea. A fost intr-o super dispozitie, nu am vazut pe nimeni in cabinet in afara de asistenta lui care mi-a luat fisa. Dr mi-a facut eco, a facut cateva glume si m-a trimis la o dr de la Coltea, Avram. Eu am avut o problema mai demult cu o tromboflebita si am facut faimoasele analize la Fundeni unde mi s-a gasit ceva (deficienta de proteina S).

O sa repet analizele la Coltea. Pe voi v-a trimis la Simona Avram? Parca am citit mai demult ca au fost fete la Coltea la analize. Cum e?

Ah, si am uitat sa zic ce-i mai important. Asistenta dr a luat fisa si gata, am plecat. Nu am platit nici consultatie nici eco de primul trimestru (pe care mi l-a facut dr). Asa ca...nu a fost asa rau.

Mi-a promis sa sambata vine ecograful si saptamana viitoare se duce la cabinet. [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of, deja mi se face sila...

o sa ma duc la elias la policlinica sa vb cu dr mea de familie... sa-mi dea frate trimiteri completate, da' fara data pusa... sa ma pot duce cand vor muschii mei. astia sunt nesimtiti. cum ma sa platesti si daca esti gravida??

e de-a dreptul enervant. deci, acum, daca cumva imi apar doua liniute pe test, ma duc intai supa trimitere! mama lor de birocrati nenorociti![V][V][:(!][:(!]

 

Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, id="green">poti sa te duci pentru trimitere si la gineco la policlinica elias. Eu am fost la dl. dr. Nonea ovidiu si mi-a dat o trimitere fara probleme. Sa ai la tine carnetul de asigurat, scria pe usa ca fara el nu da trimiteri, eu nu-l aveam si mi-a dat, dar pt orice eventualitate. Problema e ce te faci: pt fiecare vizita in spital iti trebuie o noua trimitere? Sa folosesti una la infinit nu se poate fiindca sunt sigura ca o pastreaza la spital ca dovada ca nu ai platit consultatia/eco pt ca ai avut trimitere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu de dimineata...probabil ne-am si vazut cateva fete de aici, eu m-am intalnit cu Alina..

Dr. era bine dispus, si l-am intrebat de cabinet, a zis ca asteapta ecograful si in cateva zileeeeeee

Of course ca am platit aia, dar mai bine as plati consultatia la cabinet, ar fi mai cinstit...

 

V.

 

veni, vidi, Victorie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

ce ma bucur ca aveti vesti noi.. deci se pare ca de martisor domnul doctor ne face cadou deschidera cabinetului? [:D]

Kidid="green"> eu am fost la dr. Avram de la Coltea .. e o femeie f draguta, dar va trebui sa astepti probabil ceva la usa pentru ca e foarte solicitata. Eu am avut ghinionul sa intre o alta persoana in fata mea cu sotul ei, mare pentru ca era doctorita .. venise tot pentru analize. SI au stat la discutii inauntru trei sferturi de ora ca ma apucasera si ametelile de la sarcina . Cand am anuntat ca mi-e rau si nu mai pot sa astept.. culmea .. a lesinat si pacienta "doctorita" ca i se luase sange !

Azi merg si eu la dr.T. Sper sa il prin in momente bune pentru ca merg pe la ora 18.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...