Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 4 )


dana p.

Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Multumesc ca m-ati lamurit, nu stiam cand sa-l sun, si daca se intampla ceva ce sa fac...

 

Androix, intr-adevar nu am citit mesajul lui Rucsi, din simplu motiv ca nu l-am gasit. Dar valul de proteste pe care l-a generat cred ca m-a lamurit in cea mai mare parte.

Tot ceea ce am vrut sa spun este ca mi se pare pierdere de timp sa incercam sa convingem pe cineva de un lucru pe care noi il stim (suntem n fete contra una singura - nu merita efortul, daca vrea, n-are decat sa verifice singura ceea ce noi am aflat deja), si ca nu mai vad rostul acestui forum (ma refer strict la subiectul "dr Tutunaru" daca tot ceea ce gasesc aici sunt laude si imnuri la adresa lui - om pe care il admir si apreciez, dar fara a face din asta un subiect dezvoltat la nesfarsit).

 

Apreciez parerea altora, dar imi place sa aflu lucruri noi si sa invat din experienta altora, nu sa citesc acelasi lucru repetat la infinit (si aici includ si polemica despre care tot vorbim).

 

Din partea mea eu am inchiat subiectul, n-am vrut sa iau apararea nimanui, mi-am exprimat si eu - ca toata lumea - un punct de vedere. Pana la urma de-asta suntem aici.

 

Pupici pentru toata fetele,

Andira si Irinuca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simodinaid="red">, noi "am trecut clasa" (cum s-a exprimat dr T) la 10 saptamani. De atunci am facut numai ecografii abdominale. Dupa 14 sa n-am mai facut decat ecografia de morfologie fetala la dr Iosup si urmeaza sa merg din nou saptamana viitoare tot la el.

 

Ioana si bblina 19+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, multumesc pentru raspuns. Inseamna ca pot sa sper si eu ca data viitoare voi trece la abdominala, voi avea deja 12 saptamani.. Oricum, am sa-l sun sa-l intreb inainte de vizita - pentru acestea trebuie sa ai vezica plina, nu?

 

N-am inteles insa ce s-a intamplat de la 14 saptamani! Dr T nu v-a mai facut nici o echo? Atunci inseamna ca v-a facut consult ginecologic? Sau cum se desfasoara vizitele dupa 14 saptamani?

 

Multumesc,

Nadina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, a aparut raspunsul dr-lui T la intrebarea lui Rucsi...Povestea ei mi s-a parut foarte trista...

 

Si o intrebare legata de cabinet - am citit pe undeva ca s-ar fi deschis sambata. A fost cineva deja acolo? Putem sa incepem sa ne programam la numarul de pe site? N-as vrea sa-l mai deranjez tot pe dl dr si pentru intrebarile acestea administrative... Eu vineri i-am spus ca pe 15 ne vedem la cabinat si mi-a replicat ceva de genul " Sa te auda Dzeu!" ...N-am intrat in alte detalii ca era ft mare aglomeratie.

 

SIMODINA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"povestea" ei nu justifica cu nimic modul in care ni s-a adresat noua si felul in care a vorbit despre dr. Toate avem probleme personale, nu??? Si nu uitati ca povestea ei este pusa acolo doar pentru a-l "testa" pe doctor in eventualitatea in care se va duce la el ( ca sa se convinga ea daca ia spaga sau nu). Chiar ea a spus asta, nu eu! Si mai nou ne trimite si la psiholog, pentru ca ea crede ca avem probleme serioase!!

 

Si cu asta am incheiat povestea asta, ca vad ca moderatorii tot pe noi ne cearta iar ei nu i-au spus absolut nimic!! Motiv pentru care continua...Incredibil!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirelas fiecare om are dreptul la o parere. Sa interzicem dreptul de a avea pareri?

_________

Oricum cel mai urat gest este de departe acela de a pune pe alt forum o poveste de aici. Aveti ceva de reglat/impartit/lamurit mi se pare decent s-o faceti aici unde s-a petrecut povestea. Nu hai sa luam de aici o parere si s-o facem franjuri in alta parte...

 

asta e o parere personala!

_________

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar aici NU NI SE DA VOIE id="blue">sa discutam, nu?? Chiar tu ai spus mai devreme asta, in calitate de moderator! Deci noi nu avem dreptul la pareri,nu avem voie sa contracaram aici jignirile aduse, contrar a ceea ce ai spus mai devreme, ca si parere personala! Scuze ca am deranjat si altii nu! Puteti sa nu-mi blocati adresa ca nu o sa va mai deranjez sigur!!! De bunavoie!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mirelas76

dar aici NU NI SE DA VOIE id="blue">sa discutam, nu?? Chiar tu ai spus mai devreme asta, in calitate de moderator! Deci noi nu avem dreptul la pareri,nu avem voie sa contracaram aici jignirile aduse, contrar a ceea ce ai spus mai devreme, ca si parere personala! Scuze ca am deranjat si altii nu! Puteti sa nu-mi blocati adresa ca nu o sa va mai deranjez sigur!!! De bunavoie!!


id="quote">id="quote">Mirelas, eu zic sa te ma gandesti asupra deciziei de a nu mai posta aici. Nu trebuie sa uiti scopul cu care a fost deschis acest subiect - schimb de informatii, pareri, experienta intre pacientele sau viitoarele paciente ale unui medic, cu probleme mai mult sau mai putin asemanatoare. Nu trebuie sa lasi acest incident sa-ti rapeasca mica placere - care presupun ca a existat cel putin inainte - de a posta la acest subiect! Las-o pe fata aia in pace, asa este ea! Ai dreptate, faptul ca a avut probleme nu o scuza neaparat dar noi trebuie sa stim sa si iertam... Nu crezi ca am dreptate?[dual]SIMODINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by papadie

Mirelas fiecare om are dreptul la o parere. Sa interzicem dreptul de a avea pareri?_________Oricum cel mai urat gest este de departe acela de a pune pe alt forum o poveste de aici. Aveti ceva de reglat/impartit/lamurit mi se pare decent s-o faceti aici unde s-a petrecut povestea. Nu hai sa luam de aici o parere si s-o facem franjuri in alta parte...asta e o parere personala!_________


id="quote">id="quote">Papadie, fara suparare, dar eu nu cred ca ai dreptate! Rucsi a folosit cuvinte urate si la adresa doctorului iar ulterior s-a intrecut in epitete adresate pacientelor acestuia. Eu cred ca un moderator corect ar fi trebuit sa-i atraga atentia imediat, cel putin cu un PM, ceea ce nu cred ca s-a intamplat avand in vedere ca vocabularul si figurile de stil ale persoanei respective s-au imbogatit de la mesaj la mesaj! In ceea ce priveste lucrul pe care tu il consideri foarte urat, da-mi voie sa te contrazic si acum! Nu s-au comentat raspunsurile pe alt site, iar comentariile sunt publice - Rucsi are oricand dreptul la replica. In orice caz, ea este o cititoare fidela a subiectului acesta, altfel nu avea de unde sa stie atatea detalii referitor la discutiile fetelor despre cabinetul doctorului. Cred ca de asta si-a dat seama orice persoana care posteaza sau citeste regulat ( cazul meu pana ieri)acest subiect. In plus, daca s-ar fi continuat discutia pe forumul celelalt ar fi fost deranjate participante care chiar n-au nici in clin nici in maneca cu discutia iscata.Deci nu cred ca a fost chiar asa de urat ce s-a intamplat! Eu cred ca un moderator ar trebui sa fie impartial si sa se gandeasca de doua ori inainte de a interveni intr-o discutie de acest gen. ... Sper sa nu mi-o iei in nume de rau si sa-mi acorzi dreptul de a-mi exprima parerea:-)O seara buna tuturor!SIMODINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...