Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 4 )


dana p.

Recommended Posts

exact asta am vrut sa spun si eu simodinaid="blue">[flo]! nici ca putea cineva sa sintetizeze mai bine!! Nu am vrut sa-i iau neaparat apararea lui Tutunaru, ca se poate apara si singur! Dar in ceea ce priveste epitetele adresate noua.....!!

 

Iar in ceea ce priveste moderareaid="blue"> iar ai dreptate!! Nu am mai vrut sa continui discutia acolo, la "Asteptand un ingeras" - Endometru, ovulatie, etc ", tocmai pentru ca era off topic si se suparau moderatorii!! Deci eu zic ca am procedat mai mult decat corect! Si am adus problema in discutie tocmai la subiectul unde era on topic ! Dar nici la acest subiect nu ni se da voie sa discutam si sa contracaram niste ofense foarte grave??? Atunci unde???

Nu mi se pare corect ca noi sa fim amenintate cu inchiderea subiectului in timp ce ea sa continue nestingherita cu epitete ca " trebuie sa va vada un psiholog, aveti putine idei dar fixe...etc" ?? Si acolo chiar e off topic! Si asta dupa presupusaid="blue">cerere de iertare fata de pacientele ofensate! Nu am absolut nimic cu Rucsi, personal adica, decat cu parerile ei expuse in modul in care a facut-o! Asta inseamna moderareid="blue">??? SA se respecte parerea cuiva care doar aduce jigniri, cu un "vocabular"....dar sa nu se dea dreptul la replica??? Mie una nu mi se pare corect! Dar oricum..moderatorii au ultimul cuvant, nu??!! Pacat, chiar scriam si citeam cu drag acest forum! Acolo unde aveam si un sfat sau o incurajare scriam la subiecte! Unde nu...nu am jignit pe nimeni niciodata!! Acum sunt doar extrem de dezamagita de reactia moderatoarei acestui subiect! Si in mod sigur tema " Rucsi" nu ar fi continuat la nesfarsit! Dar mi se pare total aiurea sa nu dai drept la replica si sa incurajezi reactiile de genul celor avute de ea, mai ales ca in continuare, inclusiv in dupa-amiaza si seara asta, are aceleasi reactii si acelasi vocabular! Imi pare rau, dar asta simt! Si imi pare rau si pentru povestea ei, dar nu e vina noastra si nici a dr. Tutunaru! Daca mesajul ei de iertare ar fi fost sincer si s-ar fi oprit, as fi inteles! Dar asa...

 

Si tocmai si acolo,la "Endometru", cine a citit mesajul meu ( am fost printre primele care au ripostat) a putut vedea ca nu i-am adresat nici un cuvant urat, nu am jignit-o cu absolut nimic, doar mi-am spus parerea cu privire la cele spuse de ea! Intr-un mod civilizat!!

 

La revedere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

Mirela daca te simti nedreptatita eu imi cer, sincer, scuze!

Insa inainte de a aduce DC-ul in genul asta de discutii pe alte site-uri incercati sa rezolvati "local". Nu putem fizic sa citim tot ceea ce se posteaza aici de aceea cinstit ar fi fost ca una dintre voi sa fi atras atentia unuia dintre moderatori. Acum e f. simplu ca eu sa fiu cea necinstita...

 

Mirela ai scris pe celalalt site: "simodina, bine ai venit. Si merci ca m-ai sustinut dincolo pe DC, ca la un moment dat eram singura impotriva tuturor! So...bine ai venit in "hoarda"!!

Draga mea vrand s-o "articulezi" pe forumista cu care ai avut o disputa nu ai facut altceva decat sa tragi una sub centura acestui forum:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau Papadieid="blue"> ca gandesti asa! Nu am vrut deloc sa trag una sub centura acestui forum, nu am nici un interes, nu-s platita de Tutunaru! Doar ca discutiile acolo la "endometru" se incinsesera deja, ba chiar au fost si persoane care au incurajat-o! Si mi s-a parut corect sa nu mai continui acolo! Iar mesajul meu de pe celalalt forum, pe care l-ai si citat, a fost singurul parca si a fost adresat pt simodinaid="blue">, care oricum stia deja despre ce e vorba! Si chiar mi s-a parut super din partea ei ca la primul mesaj aici sa fie atat de obiectiva! De altfel, daca vrei sa fii intr-adevar corecta ar trebui si sa spui ca altceva despre acest subiect nu am spus acolo! Nu am continuat nici o discutie!!

 

In ceea ce priveste ca ar fi trebuit sa dau un PM unui moderator...drept sa-ti spun m-am gandit la asta...dar inclusiv aici am fost acuzata de "para" de cineva ( s-a sters si acel mesaj ) care nu avea nici in clin nici in maneca cu subiectul!!

 

Si in plus, ce rost avea sa dau un PM? Azi ati vazut id="blue">toti moderatoriiid="blue"> ceea ce s-a discutat acolo si toate mesajele ei si oricum nu ati luat nici o masura impotriva ei! Ba din contra, prin atitudinea voastra fata de ea si prin "cearta" pe care tu ne-ai adresat-o noua aici, inclusiv amenintarea cu inchiderea subiectului, chiar ati incurajat-o!! Asa ca pentru ce sa fi anuntat moderatorii? S-ar fi schimbat ceva??? Nu cred, doar se vede din atitudinea de azi!! So, what's the point??

 

Ma rog, ce conteaza ce cred eu? Faceti cum credeti, mie deja nu-mi mai pasa, ca vad ca oricum eu sunt "oaia neagra", indiferent ce as spune...

 

Oricum , frumos din partea ta ca iti ceri scuze [:)], si sper sa vezi "adevarul"!!!id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primele postari ale ei s-ai sters! Ce noroc![:D]Pentru ca erau si cele mai acide, ba chiar as putea spune si cu o mare doza de vulgaritate! Dar o parte le-a pus Gio id="blue">parca aici! Vezi un pic in urma! Si poti sa le citesti pe alea de azi ! Ca sunt si azi cateva "frumoase" rau!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si a mai scris ieri cineva, scuze ca nu am retinut cine, ca " poate fata asta e politist, procuror sau de la audit si de aceea simte nevoia sa-l verifice..."...Ei bine, surprise - surpriseid="blue">, tocmai io fac parte dintr-una din categoriile astea, dar nu simt nevoia sa-l verific![zz][zz][zz][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] ...si nici nu ma sesizez din oficiu id="blue">decat acolo unde este strict necesar!! [ups]...si aici a fost unul din cazurile alea [ups][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

 

 

aaaaaaa, si inca ceva...io si ionela din adjudid="blue"> mai bantuim pe aici la ora asta! so, concluzia "care este"id="blue">...[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papa draga, discutia a avut loc pe DC la "Endometru...". Nu a avut loc pe alt site. Am adus aici vb. de ceea ce s-a petrecut la "endometru" pt. ca asta e subiectul legat de dr in cauza.

Pe site-ul dr rucsi a pus o intrebare legata de situatia ei.

Fetelor, sunt de acord ca rucsi a jignit prin ceea ce a spus, dar va rog si va propun sa incheiem aceasta discutie/polemica...ce vreti voi.

Haideti sa ramanem la subiect, ok?

 

La multi ani ca azi e ziua noastra...hai sa traim![bum][batetoba][cheers]

 

Alina

 

"Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land amog the stars." (Les Brown)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI FETELOR! SA FITI SANATOASE SI IUBITE SI SA VI SE IMPLINEASCA TOATE DORINTELE!id="red">

[bum][bum][bum]

Haideti macar astazi sa lasam la o parte galceava si sa ne vedem de dicutiile si preocuparile noastre... prea multa atentie s-a acordat unei subiect care nu merita efortul!

SIMODINAid="red">, eu am fost la 15 sa cu rezultatul de la eco, m-a trimis sa fac triplu test si rezultatul i l-am trimis prin mail si am discutat la telefon (oricum a fost bine)... si a ramas sa ne vedem cu rezultatul de la a doua ecografie in cazul in care nu se intampla Doamne fereste altceva! Si slava Domnului nu s-a intamplat! Asa a procedat cu noi, probabil ca vizitele sunt in functie de specificul si problemele fiecarei sarcini! oricum si eu abia astept sa merg din nou, ca mi se pare o vesnicie de cand am fost ultima oara, mai ales ca la inceput mergeam din 2 in 2 saptamani!

 

 

[:X]

 

Ioana si bblina 19+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...