Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (45)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La subiectul despre cocaturi(mere coapte) si 'facaturi" de iaurturi nu ma bag ca nu sunt in stare sa dau sfaturi.Stau prooost la capitolul asta.Despre soacre.....as gasi ce sa spun n-ar fi o problema,daca se dezvolta subiectul,oricand. In alta ordine de idei noi am fost la vaccin azi si a plans putin cum era normal,dar i-a trecut repede;.i-am pus un supozitor paracetamol preventiv.Acum asteptam sa inceapa o alta luuunga noapte. Ma intreb de ce mi-a disparut semnatura si albumul ca totusi acolo la profil exista.ultima data cand am scris nu mai erau. Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei fetele, asa de vreme la culcarica? Numai Adela,Simona,Ramona si Olivia, dar pe ea nu o punem ca e la "scarbici", pardon la job. A, apropo de job. Mai fetele de ce incercam noi romanii sa ne americanizam fortat. Hai ca omul de rand mai baga cate un "jargon" in engleza, dar si la stiri. Chiar asa , si dupa ce ca spui un cuvant in engleza il mai pronunti si gresit (exact cum se scrie). Asta imi aminteste de limba vorbita pe aici de romani, asa numita "rongleza". Fetele , hai sa va spun ca noi avem un alt hobby. Vorbitul la telefon. De cand lucrez, adica de la 1` septembrie, sun in fiecare zi acasa sa vad ce face moata mea. De catva timp , l-am pus pe sot sa-i puna receptorul la ureche. Nu va spun ca acum e innebunita dupa telefon. De multe ori renunt sa vorbesc cu ea, caci se agita asa de tare, ca si cum i-ar spune lui tati, hei scoate-o pe mami afara , de ce ai bagat-o in telefon. A, si azi e prima zi in care tati incearca sa hraneasca cu mancare solida puiuta, sper sa reuseasca, caci azi nu pot sa ajung acasa ca sa fac eu lucrul acesta. Adica ajung abia la 10 seara. Asa ca tineti-ne pumnii. Va pup si fug la clasa. Ca de obicei. Noapte buna frumoaselor. Iar celor de pe meleagurile acestea o dupa amiaza placuta. Intru mai tarziu sa vad ce mai spuneti. Liliana si [copil] Adeluta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata baita . am venit s aarunc un ochi la ce mai faceti si ma duc si eu la nani ... apropo de americanisme sau alte cuvinte imprumutate ... o explicatie ar fi ca multi dintre noi lucreaza la asa zisele firme multinationale care au implementat diferite culturi educationale si odata cu ele si acesti termeni imprumutati ... de exemplu ocupatia la o asemenea firma nu esti vanzator esti sales reprezentative , s.a.m.d vreau si io la gym .. dar nu asa acasa .. ci la sala , ca acasa nu ma pot mobiliza !!! hai la nani .. va doresc o noapte(zi ) linistita Simona si bb Luca http://photos.yahoo.com/ionel_dinu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragelor, noi am stat pana la ora asta cu musafiri, moata doarme de pe la 8 jumate. maine dimineata ma ia de proaspata, iar eu umblu brambura pe net [:D] dependenta de dc, ce sa fac? eu nu am vazut stirile cu bona aceea, dar mi-am pus des intrebarea daca o sa am curaj sa las copilul cu o bona acasa. si am gasit si raspunsul: webcam. in fiecare camera cate un webcam conectat la net, iar eu o sa vad de la birou ce face ea. si chiar daca nu vad, ca nu am timp sa ma uit, o sa stie ca sunt instalate si merg si nu cred ca o sa aiba curaj sa-i faca ceva rau copilului. iar in parc sunt si alte mamici cu bebei de varsta alexandrei, care ma stiu si care pot vedea daca se comporta corect. si cu toate astea nu stiu daca o sa pot sa o las cu o bona... inca ma mai gandesc. imi vine sa renunt la job si sa stau cu ea, dar pe de alta parte salariul e foarte bun, iar cheltuielile sunt destul de mari. un business in ro e greu de facut dar nu imposibil. asa ca ramane de vazut. multam fain de tot pentru raspunsuri, maine bag un mar la cuptor, sunt tare curioasa cum iese, poate incepem sa ne facem si noua [:D] pupici tuturor piticilor, somn usor! marcela si [copil] alexandra lia [url="http://community.webshots.com/user/vrabiuta9"]pozele noastre[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669"]cum s-a nascut alexandra lia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara mamici dragalase si bebici dulcisori. Pe mine m-a luat soacra-mea de crescut si m-a crescut pina la 44 de kg.Deja sunt Dana Barosana.A zis ca de aici ma descurc si singura mai ales ca merg si cotcodacesc cu ala mic toata ziua.Ricardo bate din palme de mama focului si asta la comanda .E tare dulce stind in fundulet si batind din palme.Dar se leagana incontinuu si in scaunel si in brate si cind sta in fund si nu stiu cum poate sa se balangane non stop in fata si in spate.Si nu o ora doua,tot timpul.In scaunel isi face vint cu picioarele si se leagana constant.Saptamana viitoare mergem la control dar am zis sa va intreb si pe voi daca se intimpla si la voi asta.Nici macar cind mananca biscuiti in scaunel nu se opreste din leganat.Nu stiu ce sa cred . Tare mari si frumosi s-au mai facut bebelusii.Atit de repede trece timpul si ei cresc ca din apa.Atit ce ma uit la asta mic si cel mai filmez ca stiu cit de dor o sa-mi fie de timpurile de acum!De pupat nu mai zic deja l-am facut si pe el pupacios,cind ma apropii de el isi tuguie buzitele ca sa-l pup.Doamne,mare minuni a mai dat Dumnezeu!Am sa pun maine citeva poze mai recente,pana atunci va pupam dulce pe toate. Ema si Ricardo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Ema, ce bine ca iti revii. Ai dreptate cu minunile date de Dumnezeu, nu este zi in care sa nu Ii multumesc pentru Stefania. Asteptam cu neradare pozele si sa apara si Serban in ele!!!!! Si eu sunt nelemurita cu serviciul. De luni incerc sa ma duc mai mult (acum ma duc de la 10:30-13:30, intre 2 mese), sa incerc sa ma duc de la 8 la 13. Si sotul meu incepe tot de luni cu un program mai incarcat, asa ca 3 zile pe saptamana va veni soacra mea sa stea cu ea. Nu prea imi fac probleme, pentru ca o ibeste la nebunie pe Stefi, dar mie imi va lipsi la nebunie sa o vad pe Stefi cum se trezeste de dimineata [:(]. In schimb vreau sa-i pregatesc tot eu mesele. Si vine intrebarea mea Este o problema daca ii pregatesc masa de fructe (mar ras+diverse si suc de fructe - morcov, mar, portocala) pe la 8 si ea mananca abia la 10? Sa avem o zi buna, buna. Pupici, Andrea si Stefania (13.08.2004) [url="http://community.webshots.com/user/a_mironeanu"] Stefania - printesa mea [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza dragelor! de data asta m-a apucat pe mine raceala....asa ca is varza! tre sa ma pazesc sa nu il iau in brate pe pitik, sa nu il pup.....bleacks! vreau sa vina primavaraaaa!!!![xx(] Ema super ca esti bine! pupici multi tie si lui Ricardo! ma duc sa zac.....sanatate tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Mneata si de la noi! Ema, iti doresc muuuuulta sanatate si pofta de viata!Asteptam cu nerabdare pozele! Fructele trebuie consumate imediat caci altfel oxideaza.Exista insa aparat de vidat si asa tin mai mult fara probleme.Eu am unul de la Zepter cu castronele speciale si am luat la drum mancare preparata si s-a mentinut perfect. La Codrut petele de pe piept s-au mai retras, in schimb au aparut zone rosii pe gat.Ieri i-am pus in merele coapte o cupa de cereale Milupa banane.Sa fie de la asta?Simt ca o iau razna!!!!!!!!!! Adema&Codrut http://community.webshots.com/user/eoncioiuro Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...