Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ESTE CASNICIA O LOTERIE?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pina acum nu mi-am pus aceasta intrebare daca e casatoria o loterie sau nu dar gindindu-ma bine cred ca este. Intr-adevar stim cu cine ne casatorim dar putem vedea doar pe dinafara persoana aleasa pentru ca e dificil citeodata sa vezi continutul . Pe unele persoane le poti citi din prima iar pe altele e destul de greu. Cu lozul e la fel il vezi pe dinafara si iti pui toate sperantele sa fie cistigator dar niciodata poti sa fii sigur ca vei cistiga . Il cumperi te duci acasa il pui la loc sigur si astepti 1 saptamina, doua si poti avea surpriza placuta sau mare deceptie(asta dupa ce ai investit destul de mult in el). E adevarat ca trebuie sa jucam ca sa cistigam. Iar daca vrem cu toata fiinta noastra sa cistigam vom cistiga. Citeodata este greu dar trecind peste orgoliu, mindrie si lucruri marunte probabil ca vom cistiga lozul cel mare. Cred ca vom avea cistig daca nu vom inceta sa ne pretuim si sa ne iubim !!! Cred ca asta e drumul spre cistig. Citeodata incetam sa ne iubim si-i punem pe ei barbatii pe primul plan si uitam sa ne respectam pe noi. Imi place sa cred ca am tras lozul cel mare si ca a mea casatorie este cistigatoare! Sa ne respectam si sa ne iubim pe noi ca sa avem respect si iubire din partea celorlalti! [flo] [pup] Miaunila
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In mod sigur nu e o loterie ! Nu mai suntem in evul mediu...deshi din anumite puncte de vedere ar fi mai bine sa fim [duel][hippi],,...Chiar shi in cazul unui eshec tot am cashtigat ceva...EXPERIENTZA ! Shtitzi cum se spune : "Ce nu ne ucide...ne intareshte !" ...Totul e sa nu renuntzam niciodata, sa nu abandonam...IUBIREA ! [amoras] SaSuKe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E un fel de loterie, e un fel de sarada pe care o deslegi cu trecerea timpului. Niciodata nu cunosti exact ce e dincolo. Poti doar sa fii mai mult sau mai putin pregatit pentru a risca. Cateodata e neplacut, alteori e o betie de bucurie, dar fara sa incerci nu se poate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Curata loterie! Si asta o spun eu, casatorita dupa 6 ani in care am fost impreuna. Niciodata nu poti cunoaste pe cineva 100%, si chiar daca l-ai cunoaste, totdeauna raman imprejurari in care nu stii cum va reactiona. In plus viata schimba tare mult oamenii. Noi ne-am cunoscut in liceu si va imaginati ca acum dupa 11 ani nu mai suntem aceeasi oameni. Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
quote:
Originally posted by iselin
E un fel de loterie, e un fel de sarada pe care o deslegi cu trecerea timpului. Niciodata nu cunosti exact ce e dincolo. Poti doar sa fii mai mult sau mai putin pregatit pentru a risca. Cateodata e neplacut, alteori e o betie de bucurie, dar fara sa incerci nu se poate...
... ma chinuiam sa formulez, cred ca tu ai spus exact ce simt si eu! [flo] Elena Mami ”de George” [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561"]Povestea_nasterii[/url] [url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parearea mea casnicia e o loterie in masura in care lasi totul sa se transforme in joc. Cateodata lucrurile nu trebuie lasate la voia intamplarii, mai trebuie sa "arati" directia spre care vrei sa se desfasoare. E ca si cum ar curge un rau: poti sa-l lasi sa-si croiasca singur albia, dar risti sa inunde locuri dragi tie sau, sa mai sapi nitel pentru a nu lua o turnura neplacuta. La urma urmei pasiunea de la inceputul casniciei este izvorul care se transforma in rau, apoi depinde de noi cum si pe unde va curge. E adevarat ca uneori nu te poti lupta cu apele "dezlantuite", insa daca nu depui efort pentru a construi si intari ceea ce de la natura s-a nascut exista sansa ca totul sa se naruie. Poate nu trebuie sa lasam plictiseala sa se instaleze, respectul sa dispara si comunicarea sa ne caute cu disperare si sa nu ne gaseasca. Sa nu uitam sa mai cantam cate o serenada [bum] [loveyou] sau sa facem o plimbarica altundeva decat la piata [bonjovi]. Chiar o cina romantica macar o data pe luna [cina2] ne poate scoate din "amorteala" in care am cazut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...