Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ESTE CASNICIA O LOTERIE?


Recommended Posts

Cateodata o loterie, uneori o tombola... Sa va zic un draguta pe care am auzit-o de la o baba ultima data cand am fost la tara (ma descosea ea daca e bun barbatu', daca ma inteleg cu soacra etc) UNA DOUA AU NOROC, CELELALTE PICA-N FOC![:D] Dara si Darisor 2 ani si 3 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by SIMONABB Nu e loterie. Ambii parteneri evolueaza, ideea e sa evolueze in aceeasi directie. Simona http://community.webshots.com/user/simonabb -------------------------------------------------------------------------------- Exact!!! O casnicie nu inseamna doar o iubire din romanele de dragoste. Incepe asa dar o casnicie de durata inseamna sa depui un efort pentru a impleti doua vieti. Nu exista casnicie doar cu miere si romantze. In casnicie exista greutati (financiare, medicale, etc). Cheia este cum treci peste ele fara sa intri in panica si sa abanonezi totul. Casnicia este o coalitie bazata pe dragoste dar care cere eforturi.
CORECT! Cristina, mamica lui Connor(4), Elena(2) si unui cozonacel care speram sa vina in Noiembrie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da este o loterie in sensul ca iti trebe si mult noroc dar in principiu trebe sa casti ochii bine cand alegi[help] ca degeaba ai noroc daca nu stii ce sa alegi...sau daca ai dat gres nu inseamna ca gata..nu ai avut noroc ci din contra inseamna ca nu ai stiut sa alegi deci este si nu este o loterie[:D] bun raspuns,nu? bye
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveti dreptate! Toate! E o loterie, adica iti rezerva surprize, dar asta nu e neaparat ceva rau, eu una cred ca e bine sa ai ce descoperi zi de zi la cel de langa tine. Uneori nu=ti place ce descoperi, insa casnicia inseamna sa-ti cunosti f bine jumatatea si sa fii pregatiti, din cauza de dragoste, s-o accepti asa cum e. Cum era zicala aia, cheia succesului: 10% inspiratie si 90% transpiratie... cam asa si cu casnicia.... ca doar "Dumneazeu ne da, dar nu ne baga in traista". Na, ce de zicale stiu. Va pup! Mina si Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati din:09.09.2004 http://community.webshots.com/user/vizigotu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere personal, ceea ce mi s-au intimplat pina sa imi cunosc sotul nu a fost nimic intimplator ...si daca nu aveam curajul sa zic" da"...atunci cind l-am cunoscut(am riscat si a fost o loterie) , acum aveam cu siguranta alta viata ptr. ca eram cu siguranta cu alta persoana!Nu-mi pare rau nici o secunda am o familie minunata si un sotul pe care mi l-am dorit!Deci parerea mea personala , si nu imi voi schimba niciodata aceasta "parere"...CASNICIA ESTE O LOTERIE!Numai bine tuturor si sa fiti iubiti in continuare![^] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...