Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (24)


roserb

Recommended Posts

Fetele care ati nascut prin cezariana: dupa cit timp sunt permise exercitiile fizice[?]. Eu am inceput ieri sa fac niste exercitii la bicicleta (5 minute nu mai mult). Ma tenteaza sa fac in fiecare zi ca am o burtica [q] dar imi e frica sa nu se intimple ceva. in spital mi-au spus ca abia dupa 6 luni pot incepe cu citeva abdomene. Alexandra si bebe Dragos (14 noiembrie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Gandacicooooooooo [s][s][s][s][s] ptr. Ioachim; mey da` frumosi copii ai!!!; sa-ti traiasca si sa fie sanatosi[pup]; sa inteleg ca ne vrei ca nora? Mistcgirl [s][s][s] ptr. Nicholas, sanatate si numai ganduri bune[pup] Miche [s][s][s] ptr. Darius si spor la treaba ptr. al doilea bebe[pup] Bits ti-am vazut grasunul de Kenzo; este un frumos si un dulce foc; imi venea sa-l mananc; in timp ce ma uitam la pozele voastre, o tineam pe Emily in brate, la care la un moment dat a inceput sa gangure si sa rade de mama focului si nu se mai putea oprii din gamgurit, si tot vorbea si radea la pozele cu Kenzo, de-am ramas fara replica; sper sa nu ma [neand] Ele?; nu vrem sa furam pe nimeni!!!; felicitari ptr, primii dintisori si la cat mai multi[pup]; mie mi se pare c-am ffff. devreme la varsta asta sa apara dintii; se pare ca nu prea este bine sa apara asa devreme dintii; lui Arisa i-au aparut primii dintisori la 7 luni, si tot la 7 luni a spus prima oara "mama" ; Fulgulet, imi pare rau sa aud despre David chestii de-astea; multa sanatate lui David si asteptam rezultatul analizelor, iar voua parintilor multa odihna sufleteasca; incerca-ti si descarcati-va de stresul pe care-l purtati, ganditi-va ca totul o sa fie bine[pup] mamica celor doua cucuiete http://photos.yahoo.com/ionelarxn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bunA fetele!eu am venit pe 16.30 de afara.in sfarsit Maria a dormit de la 12.30 pana la 16.15..deci teoretic e odihnita! Carmen,multumesc ptr.sfat.sa stii ca asta e singurul motiv ptr care inca ezit sa iau o decizie;vine vara,Maria creste si mi-e teama sa nu pierd ce-i mai frumos!desi as avea program scurt,la 3 as fi acasa.mai vedem,se pot intampla multe in 2 luni! for2nity,nu m-am suparat!era doar o parere a mea,ce as face eu.fiecare face oricum cum crede mai bine. adriana si eu aceasta problema!offf,ce bine pe vremea bunicii cand femeile stateau acasa![:D]mai noi trebuie sa ne vorbim,avem aceeasi problema......[^] pupici, Andreea si [copil]Mariuca(7.11.2004) http://community.webshots.com/user/andreap124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand m-am simtit rau, pentru ca am avut o perioada destul de lunga problema asta, am luat Multiminerale, Ca, vit.C, MagneB6 si mi-am mai revenit. Acuma nu va ganditi ca am luat toate pilulele astea in aceeasi perioada, dar a fost bine. In afara de asta, indiferent de programul si agitatia copilului trebuie sa aveti grija de voi. Mai bine spus sa nu pierdeti timpul, nici chiar intr-un mod placut. Panditi-l cand face o pauza sau cand doarme si intindeti-va si voi. Este un omulet tare tenace si energofag.[cheers] Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cassandra
Fetele care ati nascut prin cezariana: dupa cit timp sunt permise exercitiile fizice[?]. Eu am inceput ieri sa fac niste exercitii la bicicleta (5 minute nu mai mult). Ma tenteaza sa fac in fiecare zi ca am o burtica [q] dar imi e frica sa nu se intimple ceva. in spital mi-au spus ca abia dupa 6 luni pot incepe cu citeva abdomene. Alexandra si bebe Dragos (14 noiembrie)
Eu am nascut prin cezariana dar mie mi s-a recomandat deja sa fac exercitiu fizic(de catre medic).Am 3 luni de cind am nascut si m-am apucat sa fac jumatate de ora de bicicleta+ 50 abdomene.Am sa cresc nr lor in momentul in care simt eu ca pot.Eu deocamdata n-am nici o problema si ma simt chiar foarte bine.Nici nu exegerez ca nu e cazul.Silueta mi-o recapat eu,nu-i problema.[aerob] [url="http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photos"]Eric Gabriel[url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Scriu si eu putin pe fuga ca moatza are cheg de gangurit si nu are cu cine[:D] Azi noapte am dormit mai bine si am papat doar la 3 ore. Deci am fost si eu mai lucida pe ziua de azi si am reusit sa fac si ceva treaba. Bits betiala poza cu dintzishorii dar cam ai chinuit baiatul si o sa te bata norata. Pupici pt Ken multi multi. Dama bine ca sunteti sanatosi, m-am linistit. Drum bun si speram ca la revenire sa te avem din nou alaturi de noi. Fetele eu am o problema: m-a tras fata cu gingiile de un san si mi-a facut langa sfarc doua taieturi care ma dor si vad ca au un fel de lichid in ele (scuza-ti descrierea). A patit careva asa ceva?? e posibil sa fac infectie sau eu mai stiu ce?? Elena si bb Denisa (26 oct 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roserb am si eu o mica rugaminte la tine daca se poate; te rog frumos sa treci pe listuta si numele fetitei mele EMILY; sper sa nu te superi pe mine si sa nu ma bati[neand]; de cand vreau sa te rog sa ne treci si pe noi pe lista, dar cum sunt uituca si mereu pe fuga, am tot uitat[mariaj] Bun venit fetelor noi in grupul nostru[grup], sedere placuta si numai pupici dulci[pup] Apropo Auras sa stii ca eu nu pot viziona filmuletul tau[q] si taaaare as dorii sa-ti vad minunea[pup] Fetelor si eu am sanii moi, de-ai crede ca nu mai am nimic in ei, dar daca apas tasneste cat colo( lui Arisa ii place sa tasneasca laptic din tati, ca apoi ma mulge ca pe vacuta[:D][bang]); daca beau bere(bautura pe care o urasc cu desavarsire; este un adevarat chin pana beau un pahar de bere[xx(]), dimineata cand ma scol am sanii ca doua bidoane[:D] Bits ai fost [cool] cu chestia cu "mama mi-a spus sa-i lapte de vaca"; si mie tot asa mi-a spus maica^mea, la Arisa mamica celor doua cucuiete http://photos.yahoo.com/ionelarxn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...