Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (24)


roserb

Recommended Posts

Fetelor, da' ce spor aveti la scris! Toata ziua m-am chinuit sa va citesc. Si noi am venit la laudat, dar nu cu premiere, noi ne laudam cu perseverenta. Mihu' se trezeste o singura data noaptea pe la 4-5, mananca, adoarme din nou si se trezeste definitiv la 8. Cred ca am ajuns la un program care ne multumeste pe amandoi, chiar pe toti trei, caca-l punem si pe tati la socoteala. Cred ca Mihnea a dat intr-un fel de "repet" cam la tot ce face. Acum doua zile , mierecuri, m-a zapacit cu o noua "exprimare". Isi rotunjea guritza, isi tuguia buzitzele ude si... oooouuuuuuu, ooooouuuuuu, oooouuuuu, oooouuuuuuu,... dar numai o-uri si u-uri. Parea fascinat, se burica si o lua de la capat.....oooouuuuuuu, ooooouuuuuu, oooouuuuu, oooouuuuuuu,... . Si asa a fost toata ziua. De ceva timp (cam 1 sapt) isi musca buza de jos si o tine secunde bune , asa, in gurita. Ieri a descoperit altceva, plecand de la faza cu muscatul buzitzei, cand ii dadea drumul afara facea.... bbbuuuuuu, bbbuuuuu, bbbuuuu....si asa toata ziua. Azi a uitat si de ooouuu si bbbuuuu si face ce-a invatat pana acum, adica a,e,i,o,u si m,n,g si ce-o mai fi..., toate amestecate.
quote:
Originally posted by ad_rianna ---------------------- Insa sa-ti spun ceva: mie azi mi s-a parut ca fontanela parca ar fi tot ca la inceput si o sa-mi sun medicul sa vad ce zice. Nu e rau sa-i dai Calciu pana se inchide de tot fontanela si cu cat creste in greutate doza se mareste asa ca nu e mult 5ml [mamica] gemenusilor BIANCA si TUDOR - 03.11.2004 [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/adriana_axa_cluj/my_photos"] pozele noastre[/url]

Ad_rianna,chiar azi verificam fontanela lui Mihnea si mi s-a parut ca e la fel ca la inceput. In primele luni cand i-am pipait fontanela mi-am zis ca s-o fi micsorat, dar nu-mi dau eu seama. Cand il verifica dna doctor, se declara multumita si-mi zice ca totul e ok. Am sa revin asupre problemei cu fontanela la urmatoarea vizita la dr.
quote:
Originally posted by ad_rianna
Mai fetele care ati inceput la serviciu!!! Cum va descurcati mey?!! Eu am vrut sa ma duc de la 6 luni dar cred ca zic pas. Ce ziceti o fi bine sau o fi rau. Cum sa le impart pe amandoua. Sau cum sa le fac bine pe amandoua? [mamica] gemenusilor BIANCA si TUDOR - 03.11.2004 [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/adriana_axa_cluj/my_photos"] pozele noastre[/url]
Ce ma mai framanta si pe mine intrebarea asta. Zilele trecute am fost la servici sa "negociez" reintoarcerea. Ei voiau la 1 martie, eu am "licitat" 1 iunie, pana la urma a ramas 1 sau 15 mai. Exploatez la maxim timpul care mi-a mai ramas.
Fulguletz, tare ne mai bucuram ca Davidutzu reactioneaza bine. Nu-i asa ca copiii astia ne dau niste lectii... Trec cu asa o seninatate peste incercari de genul asta. Vei vedea ca joi totul va fi bine.[pup]
quote:
Originally posted by cassandra
Fetele care ati nascut prin cezariana: dupa cit timp sunt permise exercitiile fizice[?]. Eu am inceput ieri sa fac niste exercitii la bicicleta (5 minute nu mai mult). Ma tenteaza sa fac in fiecare zi ca am o burtica [q] dar imi e frica sa nu se intimple ceva. in spital mi-au spus ca abia dupa 6 luni pot incepe cu citeva abdomene. Alexandra si bebe Dragos (14 noiembrie)

Cassandra, eu am inceput cu bicicleta de pe la doua luni si jumatate, si faceam si 30 min pe zi, ma simteam foarte bine, epuizata dar bine. Atat timp cat nu exagerezi (sprinturi exagerate, timp indelungat), nu cred ca are ce sa-ti faca rau. Si "bocceluta" aia pe care-o porti in brate in fiecare zi, nu se cheama efort !!?!!..., ridicatul si asezatul din pat, cu bb in brate, nu-s un fel de abdomene!?...Parerea mea, daca nu faci exces si tu te simti bine, putina miscare n-are ce sa-ti strice.
Try, parca tu spuneai, ni s-a confirmat si noua: cantam. Deocamdata nu dorim sa ne auda nici un critic muzical, ca adio cariera muzicala. Mai exersam!!! [disco] [pup]si numai bine! Hena si BB Mihnea - 08.nov.2004 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/artemixi/my_photos"]pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetelor mi-am luat belea cu mariuca:va ziceam ieri ca am ajutat-o putin si s-a ridicat in fund..acum vrea numai in fund![bang] isi ridica ea capul dar mai mult nu poate..si se enerveaza! Pupici, Andreea si [copil]Mariuca(7.11.2004) http://community.webshots.com/user/andreap124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danamunti am uitat sa precizez ca eric e un scumpic!!! Bits simti la san altfel din cauza dintisorilor? sau e prea devreme? si mai vroiam sa te intreb, ziceai ca ai sanii moi, dar productia e aceeasi sau suficienta pentru bebe? Cassandra, Auras eu am consultat 3 medici si toti au spus ca nu e nevoie de Ca..stiu si eu, si daca as vrea sa-i dau totusi pot sa ma bazez pe ratia altor bebei, oare nu trebuie un consult secializat??? Poate eu ar trebui sa ma simt ca "musca-n lapte" ...pentru ca toate celalalte se cunosteau virtual, se obisnuisera impreuna la barfa mica...dar nu a fost asa.Nici eu nu am mare lucru de spus mai ales ca noi suntem piticii grupei si e normal ca sa se intample totul dupa ceilalti, dar nu m-am simtit exclusa din cauza asta.Am ramas si fara raspunsuri, dar am inteles ca nimeni nu stia..asta e. Acusica hai sa va incui cu o intrebare: pe bebe cand il tin in brate nu-l pot face sa se uite la mine[q].Sta cu caputul intr-o parte sau alta, desi ii vorbesc, am incercat si in soapta crezand ca il sperii, i-am cantat melodia preferata si nimic.Daca il las jos se uita la mine si rade fara sa scot un cuvant.!!!ce o fi? http://photos.yahoo.com/mikiparisa Miki si Alexander (12.12.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...