Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racoaice cu sotzi fecioare


Recommended Posts

Buna fetelor! Am observat pe subiectul "racoaice la apel" ca multe dintre voi suntetzi casatorite cu o fecioara ([huta]) Ce ziceti sa trecem in revista aceasta combinatie? Eu zic ca este una norocoasa, cu plusurile si minusurile ei... Haidetzi sa vedem ce va place si ce va enerveaza. Incep eu: imi place: simtul ordinii si faptul ca este foarte rational ma enerveaza: critica EXCESIVA [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu rac el fecioara! Calitati: calm, rabdator, intelegator, calculat/rational, nu se pierde cu firea in situatii critice, muncitor pana la epuizare, extrem de fidel si devotat casei si familiei, umor in exces, infantil (asta si ca o calitate si ca defect)... Defecte: imprastiat, uituc, nu te poti baza pe el in ceea ce priveste aproximarea timpului (ex: vin in 10 minute = 2 ore!), dezordonat la maxim, infantil atunci cand n-ar trebui, uneori superficial... Dar e al meu si-l iubesc la maxim asa cum e. Doar toti avem si calitati si defecte. Eu? Calitati? Cred ca...devotamentul pentru cfasa si familie, imi place sa rasfat si sotul(duminica i-am facut tort de mere ca ii era pofta fara nici un motiv...) si copilul (are 3 saptamani), muncitoare pana la epuizare (am avut 3 servicii in paralel), descurcareata, independenta, luptatoare... Defecte? Aici mi-ar trebui vreo 10 pagini: rea de gura, nervoasa, panicoasa, posesiva, ma pierd in situatii de criza, si intru in panica inainte de a se intampla un anume eveniment care s-ar putea sa nu se intample, deci oarecum pesimista...extrem de rationala, deci romantismul s-a cam dus de pe la 25 de ani,sucita ("nu mi-ai luat nimic de Sf. valentin" [q], daca imi ia, "de ce ai cheltuit banii pe prostii" [bang], etc.) ....etc. Dar ma iubeste asa cum sunt si de 3 saptamani de cand avem o gagalice cu noi parca ceva s-a schimbat. Ne-am apropiat si mai mult si sentimentele s-au aprofundat.Uneori ma intreb cum de ma suporta... Cam asta e. Inca ceva: el=inginer informatician (acasa doar maxim 5 ore in 24 [mariaj]) eu=psiholog (acum acasa non-stop si frustrata de acest lucru [bang]). Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005 http://community.webshots.com/user/corneliaa100 http://www.alex.dan-cornelia.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, draga mea, m-ai SOCAT! Nu ma asteptam la atatea asemanari!!!!!!! Da, problema fecioarelor cu aproximarea timpului si chestiile infantile este deja o trasatura de personalitate. Ca sa nu mai vorbesc de conduita amanarii: "de ce azi neaparat?"[blabla] Sa nu uitam insa cea mai tare dintre calitatile lor si anume Fidelitatea - buna alegere, nu? O alta asemanare: si eu sunt psiholog, el in schimb e economist. Si la mine casa si familia sunt pe primul plan, ceea ce imi lipseste mult de tot e un bb, motiv pentru care sunt "in gazda" la aspirante. Te pup dulce si sa-ti traiasca [bibe], sa fie voinic si sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...