Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din IASI.......(11)


Recommended Posts

in sfarsit caldura....!!!!!!!!!!!! am stat azi afara cu denisa mai mult de 2 ore. au fost si foarte multi "opii"(copii) in parc, iar denisa mea era in culmea fericirii[bis] alerga- se impiedica- cadea- se ridica singurica si se scutura pe manute si hainite fara sa zica nimic(deobicei vina s-o pup ca sa-i treaca[xx(]) cristina, insanatosire grabnica! se spune ca febra e de 2 feluri: interioara si exterioara(nu stiu daca e vreun termen medical!!!!), si aia interioara te face sa-ti clantane dintii... gauri pentru cercei- la coriolan, dar sa sunati inainte ca sa fie doamna care le face(ca un fel de programare). analize eu i-am facut fetei la medicaltest(podu ros)- era o asistenta foarte, foarte draguta! [pup][pup][pup][pup] la toata lumea! cred ca mai ies o tura pe afara cu fata! diana si denisa http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, stiti ce medic bun face in Iasi desfundarea canalului lacrimal la copilasii mici de 3 luni? Ati avut experiente de genul acesta sau cunostinte? Va multumesc foarte mult. Cristina , multa sanatate si ai grija de Dumbo Jumbo si de Mihnea. Un laborator bun pt analize am inteles ca este Praxis, la capatul Independentei, spre Sararie. De Medical Test am inteles ca aveau oarece pb cu reactivii, adica nu ar fi de calitate. Ieri la octavian la gradinita a fost "SARBATOAREA CLATITELOR" si astazi carnavalul, la ateneul din Tatarasi. Dar din pacate...azi la ateneu s-a intrerupt curentul si s-a stricat sarbatoarea. Sa vedeti ce costumase frumoase aveau si aveau si balerini copilasi, au dansat pe un fragment din "Lacul Lebedelor"si ce rochitele dragute aveau, chiar daca erau din hartie creponata(nu mi-a venit sa cred). Lui Otto i-am facut o pelerina cu doua fete, rosie si neagra. Pe fata rosie trebuia sa fie rege(i-am facut si coroana aferenta), iar pe partea neagra, trebuia sa fie vrajitor, tot cu palarie si bagheta de vreajitor. Numai ca nu au apucat sa se mai schimbe. Ieri la sarbatoarea clatitelor a fost o intrecere intre echipele de copii de la gradinite, au spart ei ouale, au amestecat si facut compozitia, si la sfarsit s-a facut o clatita uriasa, mare cat un aragaz normal. Au fost simpatici si s-au distrat. Pacat ca astazi s-a oprit curentul, era foarte frumos aranajatsi pt ei era ceva nou. Pupici, Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristinico, nu ti-a trecut raceala?? Ai rezistat eroic toata iarna si ti s-a-nfundat acu`?? Iti dorim sanatate multa si pupici pe burtici si lui Mihnea. Gabriela, in mod sigur te solicit la prima serbare pentru costumas, ca vad ca esti priceputa rau[:D] [pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut [url="http://photos.yahoo.com/m_costin"]tzucureii mei[/url] Lenevia este mama filosofiei - Thomas Hobbes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi,pozici nu ai facut sa le vedem si noi?Matei cum s-a distrat la serbarea lui Otto? Carmen,sint secatuita de puteri de atita tuse. In afara de tuse nu am absolut nimic ,doar ca tusesc ore in sir in special noaptea si nu pot dormi.M-am saturat de cite medicamente si siropuri iau:de ceapa,de plante,ceaiuri,penicilina V ,etc...e prima data in 37 de ani cind patesc asa ceva...deh batrinetzile maica..[:D]. Addiana,multumesc si eu m-am gindit la asta si nu e prea grozav daca a fpst febra interioara,mai ales pentru bebe[q]. Restul fetelor unde stau ascunse?[bat] Adi,cum a fost la ziua Catalinei? Mephala ,Iustin ce mai face ? Ioana ,dar Tudor cum se mai descurca la gradi? Carmen,dupa cite povestesti de Alex,cred ca in vara trei cavaleri au sa concureze pentru postul de sef[:D]:Alex,Matei si Mihnea Elena ce mai face printzesuca voastra,nu mai stim nimic de voi! Acvi ,pupici lui Alexino si te astept cit de repede ! Andreea,vrei sa-i faci testul Elisa Stefaniei? Noi de plimbat ne plimbam dupa ce iesim de la gradi. Din Copou si pina acasa in Pacurari facem cam doua ore:avem de scormonit prin nisip,de lovit pietricele,de numarat masini si de citit ce scrie pe garduri[:D]. Pupicei si o zi frumoasa! [flo][pup]Cristina[gravi]Dumbo Jumbo si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Si multa sanatate si mamicilor, si copiilor, ca avem cu totii nevoie. Cristina, multumesc pentru intrebare. Lui Tudor ii place foarte mult la gradinita, la "colegii mei", dimineata pleaca in clasa ca din pusca, nici nu se mai uita in urma, dupa noi. Mananca singur cu lingurita si furculita, vorbeste toata ziua, dar o poezie sa ti-o spuna de la un capat la altul, nuuuu... I-am cumparat carti pentru grupa mica, unde trebuie, mai ales, sa incercuieasca elementele care sunt la fel, sa faca multimi, etc. Astfel incat intr-o zi vine la mine cu o sosetuta intr-o mana si un pix in cealalta mana si ma intreaba cate floricele de pe soseata trebuie sa incercuiasca, doua sau trei... Intrebare pentru mamicile care au copii la gradinita: vor fi doua saptamani de vacanta? In aceste doua saptamani, vin educatoarele la gradinita sau numai ingrijitoarele? Mie nu-mi este clar, vacanta este obligatorie sau copiii pot totusi veni? Multumesc. O primavara frumoasa tuturor. Ioana si Tudor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana,din pacate e vacanta obligatorie. Si la Mihnea se inchide gradi de luni pina pe 4 aprilie! E destul de aiurea,pentru ca nu prea pot lipsi de la serviciu,dar o sa-mi iau totusi citeva zile din concediul restant de anul trecut. In schimb nu vor mai avea vacanta de Paste. Si au scapat sosetele de mizgileala? Mihnea scrie cu pixul peste tot,inclusiv pe mobila si pereti.[batcap] [flo][pup]Cristina[gravi]Dumbo Jumbo si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut gripa. am stat o saptamana acasa cu febra, tuse, stare de rau, durere de cap, gat, tot tacamul, ce mai... [help] acuma mi-a trecut, dar i-am dat-o lui maica-mea... [bang] cred ca a fost o epidemie prin zona... [:(!]
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/88c5"]Vladutz Tigrutz[/url] [pis] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=1b96&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/my_photos"]Alina Bubulina[/url] [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am trecut la fapte adica gata cu leneveala-n casa, plimbare in fiece dimineata[fuga], cite o tura dus-intors de acasa in Podu`Ros de unde ma intorc sleita de puteri si cu un sooomn de nu-mi pot tine okii deschisi, ca acum, de ex. Apropos de vacanta, Ionut de cum se trezeste dimineata imi zice sa vina odata vacanta ca s-a saturat sa se trezeasca devreme. Mai nasol ca vreau sa-l trimit vreo saptamina la bunica-sa iar el nu vrea sa auda nicicum, desi acolo si-a petrecut mult timp si se simte in largul lui, totusi a dat de gustu` Iasului, ca, deh, inca nu este Mall in Marasesti[:D]. [pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut [url="http://photos.yahoo.com/m_costin"]tzucureii mei[/url] Lenevia este mama filosofiei - Thomas Hobbes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Noi facem bine... Alex e tot mai vioi, papa binisor si mai ales doarme bine... Slava Domnului, ca eram terminati cu povestea asta cu nemancatul... A slabit puiutul aproape 1 kg si jumatate in 2 saptamani - mai bine slabeam eu. Dar e bine... Ceva mamici prin Podu Ros' dornice de plimbari? Unde esti Acvi? Vine primavara, ati vazut? Pupici si numai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutici tuturor!! Carmen ,eu ma dau de ceasul mortii ,ca-s prinsa intr-o gramada de treburi,am examen la scoala de soferi peste 2 sapt si ma tot chinui sa invat,ieri tocmai am aflat ca nu mai exista postul meu asa ca tb sa-mi caut un servici tot in urmatoarele 2 saptamini!!Taare as vrea sa pot sa ies cu Alex in Podu Ros ca aici la mine nu prea sint copii de virsta lui ,dar saptamina asta e mama mea la mine asa ca ea raspunde de plimbari(acum au iesit cu bicicleta!!).Pe 3 aprilie e ziua lui Alex si ma tot gindesc ce cadou sa-i luam...offff si-ar mai fi. Carmen de Ilincuta frumoasa,ai tu asa un curaj sa mergi pina in Podu Ros??Ca eu cind stateam in zona, cea mai lunga plimbare era pina la SYM-Iul si eram frinta!!Felicitari!! Noi am renuntat la cresa dupa ce Alex a fost vreo 2 sapt bolnav asa ca de luna viitoare va sta cu soacra mea.tare mi-ar fi placut sa fie in colectivitate cu copiii ca-l vad cam retras dar...mai tirziu!! Cristina,ma grabesc sa vin[flo]!! Gabi si Alex[flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...