Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din IASI.......(11)


Recommended Posts

Ioana, teoretic, gradinita nu se inchide, dar au grija doamnele sa le "sugereze" parintilor ca este vacanta. In general se formeaza o grupa sau doua cu copii din toata gradinita. Si copiii stau cu cate o educatoare prin rotatie, dar sunt lasati sa se joace in voie, in sensul ca nu li se impun anumite activitati de invatare. Fetelor, am filmat la sarbatoarea clatitelor si la carnaval, asa ca nu stiu cand si cum va voi arata poze. In rest suntem sanatosi relativ, copiii mai au o tuse urata dar merge spre bine caci nu mai facem febra. Va pup si pe voi si pe pitici, Gabriela si baietii PS. Se impune o "intalneala" ca s-a incalzit afara...ce ziceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Carmen, eu semnez condica in fiecare zi in Podu`Ros, ne putem intilni. Fetelor, daca trec pe linga voi in cursa mea Cug-Podu`Ros, sa ma trageti de mineca, ca io sigur visez la cai verzi (a se citi un somn bun cind ajung acasa). Aoleu, deja am oarece jene in solduri, cre`ca am exagerat nitel. Acvi, dar unde te-ai mutat? Peste 2 saptamini ai ex cu Politia? Bafta! [pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut [url="http://photos.yahoo.com/m_costin"]tzucureii mei[/url] Lenevia este mama filosofiei - Thomas Hobbes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi,la Mihnea chiar se inchide!Dai cu pusca si nu gasesti pe nimeni! Oricum eu m-am linistit pentru ca am inteles ca in vara va fi inchis doar 1 luna(august),pentru ca imi faceam ceva probleme. Carmen,da tu de unde sa mai slabesti? Ultima oara cind te-am vazut aratai ca o balerina!Slabit iti trebuie..ce vrei sa cazi pe strada?Lasa ca Alex o sa recupereze reped-,bine ca si-a revenit-mai ales acum,a venit si caldura stati afara mai mult si o sa aiba pofta de mincare! Lansez si eu un mesaj in "eter",desi mai este mult pina atunci: daca stiti pe cineva care are un carucior de dat,asa mai ieftionior si un patut de dimensiuni mai mici 1,20/60 tot la un pret accesibil buzunarului de bugetar,dati-mi de stire ,va rog! Nu e urgent,dar daca auziti vreodata,nu ma uitati[:D]. Eu pe ale lui Mihnea le-am daruit de mult si nu mai am decit tarcul care este urias,si nu am spatiu pentru el in dormitor. [flo][pup]Cristina[gravi]Dumbo Jumbo si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele! si noi facem zilnic plimbarea prin Podu' Ros, dinspre Nicolina, doar ca noi suntem mici (avem dosr 4 luni) si mergem ori cu carutul, ori in marsupiu...intr-o zi ne-am aventurat pana la Palat si a fost tare bine. Astazi, insa mergem la vaccin si o sa sarim peste plimbare, dar mai tinem legatura. [pup] mami[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma gindeam ca vorbesti de mine, imi ziceam "ce D-zeu, la saptej` de chile is balerina?"[alcool][alcool][:D]
quote:
Originally posted by palmyrah2002
Gabi,la Mihnea chiar se inchide!Dai cu pusca si nu gasesti pe nimeni! Oricum eu m-am linistit pentru ca am inteles ca in vara va fi inchis doar 1 luna(august),pentru ca imi faceam ceva probleme. Carmen,da tu de unde sa mai slabesti? Ultima oara cind te-am vazut aratai ca o balerina!Slabit iti trebuie..ce vrei sa cazi pe strada?Lasa ca Alex o sa recupereze reped-,bine ca si-a revenit-mai ales acum,a venit si caldura stati afara mai mult si o sa aiba pofta de mincare! Lansez si eu un mesaj in "eter",desi mai este mult pina atunci: daca stiti pe cineva care are un carucior de dat,asa mai ieftionior si un patut de dimensiuni mai mici 1,20/60 tot la un pret accesibil buzunarului de bugetar,dati-mi de stire ,va rog! Nu e urgent,dar daca auziti vreodata,nu ma uitati[:D]. Eu pe ale lui Mihnea le-am daruit de mult si nu mai am decit tarcul care este urias,si nu am spatiu pentru el in dormitor. [flo][pup]Cristina[gravi]Dumbo Jumbo si Mihnea
[pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut [url="http://photos.yahoo.com/m_costin"]tzucureii mei[/url] Lenevia este mama filosofiei - Thomas Hobbes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criss,eu nu raspund la provocari... nu stiu despre ce balerine vorbesti... dar multumesc!!! Apropos, am inteles ca baietii s-au vorbit ... Ne vedem saptamana asta? Carmenp as iesi cu Alex la plimbare in timpul zilei si vreau sa imi aranjez special pentru asta programul zilnic pentru ca saracul Puiut altfel iese doar seara cand ajungem amandoi acasa - eu si tata-sau... Si nu mi-ar strica sa mai dau ceva kile jos, asa ca mersul pe jos e sanatate curata. Seara ne deplasam in grup si tata-sau il cara mai mult. Aime, te asteptam cu placere... si Alex a avut 4 luni, si stiu cum era pe atunci.... Se face cald acusi si e bine de scos Iubirile de Pui afara cat mai des. Si impreuna e mai usor. Gabriela Acvi, bafta la examene... Totusi nu inteleg chestia cu "desfiintatul" postului. Stiam ca e ilegal, nu? Deocamdata, am un bot de un km. Inati caci am intrat pe DC si am citit cateva chestii care m-au intors pe dos... Apoi pt ca azi cand am ajuns acasa m-au intampinat urletele lui fiu-meu... Le auzeam de jos, din strada. Intai am intepenit, apoi mi-am zis ca nu poate fi al meu copil. Trebuie sa fie fetita vecinei de palier, dar ferestrele ei dau in partea ailalta a blocului... si am luat o viteza sa urc scarile! Da, al meu copil tipa... Urla. Cand am dat sa deschid usa, era deja deschisa !!! mi s-a facut rau de-a binelea... Deschid usa... Soacra-mea incerca sa il educe pe fiu-meu... Mama era pana la farmacie si cum venise Domnia-sa... Ca cica "fiece copil tre' sa manance bors. Mai ales ca e baiat" "nu, Alex mananca bors doar daca vrea. Daca nu, mananca supa si daca nici supa, mananca direct felul doi. Si in general nu il oblig sa manance nimic daca nu vrea." "Asa cresteti voi copilul?" Nu mai intru in detalii. A plecat acasa la ea si nu i-am chemat nici un taxi iar daca si l-a chemat ea si l-a platit singura. Copilul meu avea manuta deasupra incheieturii rosie si era plin de lacrimi. Cum stiu ca daca nu ii place ceva se tarnteste pe jos is face scene- specifice varstei - imi imaginez ca l-o fi tras de manuta nu stiu... nu vreau sa ma gandesc ca l-a batut. Oricum "ea" s-a ras pe bot de la mine de bani si de multe alte chestii. Cand a venit mama am luat-o pe ea la intrebari ca de ce a lasat copilul singur cu "ea"... Biata mama... Imi pare rau. Apropos, nu stiu daca mai e nevoie insa cine spunea de mitraliere pentru soacre? Cum se folosesc?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, ce mult ati scris... eu am stat mai mult pe afara si nu am mai deschis calculatorul! denisa e in culmea fericirii cand mergem in parc, si nu mai vrea sa mearga acasa!!!! bine ai venit, Lumy! si eu sunt destul de noua pe forum, si imi place, am devenit dependenta. si sunt sigura ca o sa ne cunoastem mai bine! Carmen(mami de alex), eu in locul tau o luam pe "scumpa" de soacra de mana(sa-i ramana si ei semn) si o dadeam afara, si-i mai spuneam si vreo doua! cat despre mitraliera,se foloseste foarte simplu: o indrepti catre soacra si tragi pana nu mai potii(de fapt pana se descarca...)[poc][poc][poc] cu o drujba, pot sa te ajut eu(are bunicu' una)[bruta] eu am noroc cu soacra mea, "problema" ar fi ca o rasfata prea mult pe denisa!!![alcool] Cristina, nasii nostri au un carut tip landou(destul de maricel) si nu-l mai folosesc. daca vrei pot sa vorbesc cu ei. Acvi, bafta la examen(scoala de soferi)![sofer] GabbrielaG gradinita unde e educatoare soacra mea a sarbatorit ziua clatitelor... ce mica e lumea! [grup] pupici la pitici si mamici! si bucurati-va de vremea frumoasa de afara!(cica maine v-a fi un pic mai rece[bang]) [pup][pup][pup][pup] diana si denisa http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, sa-ti spun io ce cred ca-i cu mitraliera asta[batcap]: se apuca aleatoriu, important este ca tzava sa fie indreptata spre obiectul in cauza[:D], pe undeva gasesti un cocoshel apesi pe el si vezi ce se intimpla[bis][bis]. Procedeul se repeta pina la obtinerea rezultatului asteptat. Bafta! Felicitarile, dansul si masa au loc dupa slujba religioasa.[cheers][cheers][cheers][iartama]
quote:
Originally posted by l_carmen2003
Criss,eu nu raspund la provocari... nu stiu despre ce balerine vorbesti... dar multumesc!!! Apropos, am inteles ca baietii s-au vorbit ... Ne vedem saptamana asta? Carmenp as iesi cu Alex la plimbare in timpul zilei si vreau sa imi aranjez special pentru asta programul zilnic pentru ca saracul Puiut altfel iese doar seara cand ajungem amandoi acasa - eu si tata-sau... Si nu mi-ar strica sa mai dau ceva kile jos, asa ca mersul pe jos e sanatate curata. Seara ne deplasam in grup si tata-sau il cara mai mult. Aime, te asteptam cu placere... si Alex a avut 4 luni, si stiu cum era pe atunci.... Se face cald acusi si e bine de scos Iubirile de Pui afara cat mai des. Si impreuna e mai usor. Gabriela Acvi, bafta la examene... Totusi nu inteleg chestia cu "desfiintatul" postului. Stiam ca e ilegal, nu? Deocamdata, am un bot de un km. Inati caci am intrat pe DC si am citit cateva chestii care m-au intors pe dos... Apoi pt ca azi cand am ajuns acasa m-au intampinat urletele lui fiu-meu... Le auzeam de jos, din strada. Intai am intepenit, apoi mi-am zis ca nu poate fi al meu copil. Trebuie sa fie fetita vecinei de palier, dar ferestrele ei dau in partea ailalta a blocului... si am luat o viteza sa urc scarile! Da, al meu copil tipa... Urla. Cand am dat sa deschid usa, era deja deschisa !!! mi s-a facut rau de-a binelea... Deschid usa... Soacra-mea incerca sa il educe pe fiu-meu... Mama era pana la farmacie si cum venise Domnia-sa... Ca cica "fiece copil tre' sa manance bors. Mai ales ca e baiat" "nu, Alex mananca bors doar daca vrea. Daca nu, mananca supa si daca nici supa, mananca direct felul doi. Si in general nu il oblig sa manance nimic daca nu vrea." "Asa cresteti voi copilul?" Nu mai intru in detalii. A plecat acasa la ea si nu i-am chemat nici un taxi iar daca si l-a chemat ea si l-a platit singura. Copilul meu avea manuta deasupra incheieturii rosie si era plin de lacrimi. Cum stiu ca daca nu ii place ceva se tarnteste pe jos is face scene- specifice varstei - imi imaginez ca l-o fi tras de manuta nu stiu... nu vreau sa ma gandesc ca l-a batut. Oricum "ea" s-a ras pe bot de la mine de bani si de multe alte chestii. Cand a venit mama am luat-o pe ea la intrebari ca de ce a lasat copilul singur cu "ea"... Biata mama... Imi pare rau. Apropos, nu stiu daca mai e nevoie insa cine spunea de mitraliere pentru soacre? Cum se folosesc?
[pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut [url="http://photos.yahoo.com/m_costin"]tzucureii mei[/url] Lenevia este mama filosofiei - Thomas Hobbes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...