Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din IASI.......(11)


Recommended Posts

Cristina, eu am dat patutul lui Tudor, iar carucioarele le-a rupt, nici nu am mai avut ce da. A rupt doua pana la varsta de un an, dupa care oricum nu am mai stat nicaieri, mergea pe jos sau in brate (la tata!). Noi am facut patutul la comanda, am vazut in ziar un anunt "confectionez patuturi pentru copii", era chiar foarte mic patutul, 50/110 cm, desi cerusem 60/120; era alb, simplu, si foarte ieftin fata de magazin. Poti incerca si varianta asta, mai ales daca locul destinat patutului este mai mic, cum era si in cazul nostru. Toate cele bune, Ioana si Tudor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc mult ! Si patutul lui Mihnea-cel pe care l-am dat- a avut dimensiuni mici din lipsa de spatiu(1,15/60)dar a fost bun pina la 1 an. Cind va mai creste Jumbo am sa le fac paturi suprapuse,am vazut un model super intr-un magazin din Pacurari. Problema e ce fac cu patul nou al lui Mihnea(1,90/1m)pe care l-am cumparat acu 1 an[batcap][:D]? Am fost acum si mi-am facut IDR-ul,am facut aerosoli si a ramas sa mai fac si luni aerosoli,poate-poate scap de tusea asta ingrozitoare...dupa saptezeci de tratamente naturiste si antibiotic nu am reusit decit sa ...ma doara mai rau gitul![q][q][q] [flo][pup]Cristina[gravi]Dumbo Jumbo si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!! Pe mine ma doare gatul rau de tot. M-am saturat mai, de o luna jumatate tot o tin cu dureri de gat, tuse, muci si febra, dar pe rand asa...Ieri sotul meu a fost la pat rapus de gripa, azi vad ca a inviat. Sper sa ii fie bine. Am fost cu copilasii la control, sunt bine, mai tusesc un pic, dar o sa o tin cu sirop de muguri de brad, patlagina, etc... Cu Otto cred ca trebuie sa merg la ORL-ist, caci timpanul nu e tocmai curat...desi acum nu-l doare urechea. Addiana, mi-a spus mie ceva soacra ta, dar nu reusisem sa dibuiesc cine este nora. Acum stiu si ma bucur ca ne-am cunoscut virtual. Poate o sa avem cat de curand ocazia sa ne cunoastem si real. Sa se mai incalzeasca un pic. Matei e un scumpel, scoate o multime de perle. Cica el e "prea mare" si nu poate construi o casuta. Si tare se mai supara cand ii spun ca este mic...si trebuie sa mai creasca. Mai nou e fan "Regele Leu", cred ca vede de 3-4 ori pe zi filmuletul la calc., cand sta in casa mai mult. Va pup si pt ca se apropie WK-endul va doresc un WK placut. Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si multumim pentru urari! Am sarbatorit-o pe Catalina trei zile la rand ...de se obisnuise copilul si mai voia.Joi la McDonalds cu o serie de copii(foarte bun tortuletul de ciocolata,un fel de crema -mousse ceva),vineri la gradinita cu alta serie de copii si sambata acasa in familie.Bineinteles ca duminica voia iar tort si lumanari si a trebuit sa-i explicam...ca nu toata ziua e ziua ei! A fost frumos,poate prea scurt timpul la McDonalds,caci pana au mancat cu totii hamburgherii si tortuletul s-a terminat petrecerea si n-au apucat sa se joace decat putin la inceput...iar jucariile erau in mare parte stricate asa ca atractia serii a fost piscina cu bile de plastic in care s-au "balacit" cu totii. A primit multe cadouri dar de jucat se joaca pana la urma doar ci un trenulet si cu o masina rosie.Pana si papusa gen barbie a uitat-o dupa vre-o ora(si dupa ce a ciufulit-o bine). Foarte incantata de rochite (pana acum am purtat-o mai mult in pantaloni) si zice mereu ca e o printesa,dupa chef,ori Cenusareasa ,ori Frumoasa din padurea adormita(cand are si buchetel de flori)... Si la noi la gradi se ia vacanta de luni ,dar vin educatoarele pe rand la munca si sant copii care vor veni pe toata perioada vacantei. Eu sant o puturoasa(de fapt cred ca inca n-am invins frica) si inca n-am inceput scoala de soferi.Bafta Gabi la examen! Multa sanatate celor gripate/racite ! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de sugestii. Aseara i-am spus lui barbatu-meu si el a pus mana pe telefon sa ii spuna sa nu se mai bage in ce nu o priveste si sa isi bage mintile in cap. Ma rog ideea fiind sa nu ma mai enerveze nici pe mine. Azi dimineata m-a sunat"ea" sa imi spuna ce o durea. Multe si grele. Cum nu vreau sa ma cert cu ea nu i-am spus decat ca luni are de platit la banca o rata si sa nu uite de ea daca tot vrea sa rupa relatiile cu mine... A urmat o tacere si apoi a spus "bine..." Cred ca acum o sa umple "satul" ca nu am grija de ea... Acum o ora a sunat sa vada ce mai fac si cica "sa nu ma enervez sa nu imi fie iar rau, ca nu vrea sa imi fie rau din cauza ei " . No comment. Pa si un W-E Superb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu stiai dar, dupa ce Ionut a crescut, avea 3 ani, am zis gata, e timpul de curatenie generala, reamenajari interioare, mobilier, etc. Zis si facut, ne-am pus pe treaba[biz][biz], cu spart pereti, ca deh, la un copil ne permiteam living, cine-o sa mai fie ca noi? Ei, dupa ce-am terminat curatenia, ca pentru noi, facuta cu sirg si bani multi ca doar noi stam nu il scoatem la vinzare, fata a ramas gravida[:D]... si iote-asa, mobila canci, nu se poate adapta si nici macar aprtamentul nu ne mai ajunge[:D]... tu te mai pui la un patut[:D]?
quote:
Originally posted by palmyrah2002
Multumesc mult ! Si patutul lui Mihnea-cel pe care l-am dat- a avut dimensiuni mici din lipsa de spatiu(1,15/60)dar a fost bun pina la 1 an. Cind va mai creste Jumbo am sa le fac paturi suprapuse,am vazut un model super intr-un magazin din Pacurari. Problema e ce fac cu patul nou al lui Mihnea(1,90/1m)pe care l-am cumparat acu 1 an[batcap][:D]? Am fost acum si mi-am facut IDR-ul,am facut aerosoli si a ramas sa mai fac si luni aerosoli,poate-poate scap de tusea asta ingrozitoare...dupa saptezeci de tratamente naturiste si antibiotic nu am reusit decit sa ...ma doara mai rau gitul![q][q][q] [flo][pup]Cristina[gravi]Dumbo Jumbo si Mihnea
[pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut [url="http://photos.yahoo.com/m_costin"]tzucureii mei[/url] Lenevia este mama filosofiei - Thomas Hobbes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor![hia] mai da eu nu stiam ca sunteti asa de multe fete din iasi!!!! eu tot vorbeam pe alt subiect pe miresele anului 2005 anu asta o sa fiu miresica[:I][:I] da nu prea am cu cine discuta acolo problemutza mea ca sunt singura din iasi acolo si m-am gandit ca voi care ati fost majoritatea miresici la un moment dat poate ma ajutati [:I] sfatuiti-ma si pe mine de unde sa-mi iau din iasul asta mare si frumos o rochitza de mireasa frumushica sincer nici nu prea am umblat pana acum dar mai am timp pana in septembrie(o sa am nunta pe 24.09 la ciric) va pup pe toate si astept poate ma puteti ajuta ...ca doar aveti experienta ..na[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit si din partea mea, Nusha si Lumi![cool] Nusha, mai intii sa fie intr-un ceas bun, felicitari! De cind m-am maritat io s-au schimbat multe, maica[:D], dar, pe vremea mea, ehehei, se purtau rochiile alea de la Toma Agnes (eu mi-am facut-o). Important este sa faci in asa fel incit nunta sa fie asa cum ai visat-o dintotdeauna. [pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut [url="http://photos.yahoo.com/m_costin"]tzucureii mei[/url] Lenevia este mama filosofiei - Thomas Hobbes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...