Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din IASI.......(11)


Recommended Posts

Daaa...Little Texas [yum] Daca ajungeti acolo, incercati Tenderloin cu cartofi dublu copti, iar la desert - Brownie. Deja imi ploua in gura.[pofta] Pentru cine intreba de Mall, este foarte aglomerat, iar la ultimul etaj, unde sunt numai restaurante, nu se poate respira si nici locuri la mese nu sunt (poate in timpul saptamanii se mai elibereaza)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da-Manhattan (din toata inima, prietenii mei sensibili la fum ma duc acolo frecvent :D), da-Camelot (da cam mult fum..) da -restaurantul Chinezesc de vis-a-vis de ProTV (papa bun si muuuuuuult si destul de ieftin). Locuri de baut faine: Pub25 de vis-a-vis de Mall (se merita de facut o rezervare pentru seara - super muzica...), Blackout - da, dar cam scump. Nu- restaurantul chinezesc de pe Sararie... Don't get mad, get even! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/annie_xtreme/my_photos"] Jazz mic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ghinetz
manhattan e in tudor vladimirescu. in spatele caminelor T12-T13. nu e un loc pretentios. mancarea e buna (si mie imi place teribil snitelul vienez si salata a la grec. si clatitele cu branza. iar supa radautana e un deliciu. le-am furat si eu reteta si l-am dat gata pe radu, ca e radautean si el). si servirea e ok. intr-adevar, seara e cam mult fum. daca as fi gravida, cristina, eu as evita. care sunt preturile la little texas? ati fost deja in mall? cum e? au facut ceva pentru copilasi? OANA SI STEFAN-VLADIMIR "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Nu e chiar ieftin dar merita: mancarea e f buna si serviciile ireprosabile. Ambianta placuta....[bis] mmag> daaaa cartofii copti de 2 ori sunt deliciosi. Incercati si salata mexicana, si Plano Chicken Platter cu garnitura, si Black Bart Currant Chicken (cu sos de coacaze), si Tacos si... nu-mi mai amintesc. La desert, Brownie [pofta] dar si "prajitura casei" si clasica placinta americanaaaa [pofta][pofta][pofta] Gata nu mai scriu ca mor aici de pofta.[:D] Am uitat sa spun Ginger Ale nu e pe gustul meu. Nu mi-a placut mancarea acolo. La Casa Pogor am fost vara pe terasa. (inauntru inca nu) Am luat si masa si e ok. Chinezaria "La Cao" nu se pune in discutie ca nu e nici macar restaurant. [8] Cristina> unde mergeti de 8 martie? Adela [cit] , mamica de Julia [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina sper din tot sufletul sa reusesc cumva sa vin in Ro prin toamna si sa facem o plimbare prin Copou cu puii tai.[;)][flo] Am vazut ca intrebai de restaurante. Eu gatesc ff rar acasa si de cate ori sunt in Ro mananc(80%din cazuri) in oras. Intr-adevar la Casa Lavric e Ok, au mancare buna , nu ai nevoie de rezervare in timpul saptamanii (eu am facut rezervare doar vara pt ca voiam o masa pe terasa si era full), poti plati cu card. Ca sfat: eu iti recomand sa verifici nota de plata. Nu sunt scartzara sau Zgarie Branza dar ma enerveaza sa fiu trasa in piept. Apoi eu mai mananc in Copou la Expo. Bucatarul e talentat(ce borcane artistice cu muraturi pune[pofta]) si cunoscandu-l pe patron am avut ocazia sa intru si in bucataria lor. E luna, ceea ce multe rest. nu pot spune!! E ok si Little Texas si se mananca ff bine, dar imi era peste mana sa merg pana acolo. Si Ginger Ale e Ok, pacat ca sunt asa de scortosi ospatarii. Vara terasa e super!![cool]
Am vazut ca se vb de restaurantele chinezesti din Iasi. Sunt o rusine!! Daca poti face o comparatie cu un adevarat restaurant chinezesc iti dai seama ca tavernele din Iasi sunt sub orice critica. Sunt niste chinezarii de 2 bani, mizerabile. Din partea mea [8]. Bolta Rece, Trei sarmale, Vanatorul (ala din Copou), Onyx, Traian, Quatro Ruote- sub orice critica: ori sunt mizerabile, ori vin chelnerii la Sf Asteapta, ori mancarea lasa de dorit dar pretul e umflat rau. Intr-un cuvant [vom]. De Ouatro ruote s-a speriat barbate-meu[:D]. Zicea ca ii da impresia ca e bantuit de fantome:)))(iti dai seama ce de-a clienti erau si cat de des apareau chelnerii la interval[:D]) AA! Mai mancam asta toamna in Barbarossa si in Tosca. Sunt Ok, dar nu cu fitze. Nici preturile nu sunt f mari.
Distractie placuta si sa ne povestesti si impresiile de dupa![pup] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai scris un mesaj, dar l-am sters din greseala...aveam deschise doua ferestre si am sters mesajul care nu trebuia..ma rog, nici eu nu stiu ce-am facut [alcool] Bolta Rece si Tosca nu mi-au placut. Mancarea e buna, dar e prea mult fum...eu am fost in situatia in care am plecat de la Bolta Rece lasandu-mi prietenii acolo (din cauza ca am astm si efectiv nu puteam respira) Mie imi plac Monte Carlo (insa si aici este fum dupa ora 19:00) si Casa Pogor...E o atmosfera placuta, intima si mancarea buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in Mall si mi-a placut foarte mult,[cool] mai ales in Kits Land, Ionut super incintat, dupa vreo ora si jumatate, timp in care noi am bintuit prin Mall, el tot nu se dadea dus. Am facut si pozici, le gasiti in album. Va dorim o saptamina buna![flo][flo] [pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut http://photos.yahoo.com/m_costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius e super la Little Texas, doar ca e in afara orasului. Mai central ai Casa Lavric -se mananca bine! Dar incearca in Mall. Se ajunge relativ usor si au resto noi deschise acum. Sau in mall la parter la "La Pergola". Tot in mall "Carafa". Dar din suflet recomand "Expo Parc" !! In Copou - locatie super - inaintea unei plimbari in Gradina Botanica - o mancare buna si o atmosfera selecta. Muzica discreta, servire promta. Chiar acolo iti recomand cu mare caldura! Sedere placuta in orasul celor sapte coline!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, omul a intrebat de localuri rezonabile dar decente. Litle Texas sau Casa Lavric numai rezonabile nu sunt. Adicatelea cum ar veni, omul sta 3 zile in interes de servici (intuiesc eu) si sa manance acolo in astea 3 zile i-ar trebui salariul pe doua luni. Probabil il intereseaza o pensiune sau un hotel accesibil din punct de vedere al preturilor, unde sa poata manca si decent. Cine nu iarta, distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adusca
Fetelor, omul a intrebat de localuri rezonabile dar decente. Litle Texas sau Casa Lavric numai rezonabile nu sunt. Adicatelea cum ar veni, omul sta 3 zile in interes de servici (intuiesc eu) si sa manance acolo in astea 3 zile i-ar trebui salariul pe doua luni. Probabil il intereseaza o pensiune sau un hotel accesibil din punct de vedere al preturilor, unde sa poata manca si decent. Cine nu iarta, distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi.
In loc sa dai un sfat, ai venit sa ne certi. Hai pune piatra jos ca nu-i frumos. [8] Prin raspunsurile fetelor am aflat si eu de localuri pe care nu le stiam. S-a specificat, unde e scump, unde e rau, unde e bine samd! Asa ca toata lumea are de unde alege daca stie ce cauta. [;)] In mod indirect i-am raspuns si Cristinei care cauta locatie pentru 8 martie. Adela [cit] , mamica de Julia [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah Adela, dar nu pietre aveam in mana, aveam[floare3][floare3] si [pace] (mai ales ca tu meriti, ti-am citit mesajele si imi plac[:)]) Si cum mi-as permite sa dau cu pietre cand aici e locul prieteniilor? Då sa te [pup] sfios pe frunte sa-ti treaca. Cat despre sfaturi....åååå as da daca as cunoaste ceva pensiuni sau moteluri accesibile, speram sa stiti voi.....parca era unul in Bucium, o sa ma interesez, promit. Cine nu iarta, distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...