Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din IASI.......(11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adela, nu ai de ce sa-ti ceri scuze, vina e a mea ca nu reusesc sa ma fac mereu inteleasa. Clar trebuie sa imi controlez mai bine modul cum imi emit mesajul, sa nu dau loc la interpretari. Promit sa ma straduiesc mai mult pe viitor. Cu respect, Adina Cine nu iarta, distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acuma stii cum e asta? Nu cred ca stii tu ce-si poate permite sau ce nu. Io am dat informatia si el selecteaza. Ca, de exemplu, eu n-as trimite pe nimeni la Cao! Aia e o cambuza nenorocita! Bai fetelor chiar ne facem de kko orasul? Si restaurantele amintite au preturi rezonabile. Daca te duci in Bucuresti si vrei sa mananci decent tre' sa scoti de 5 ori banii aia. Daca e sa dau exemple elocvente la Little Texas un pranz e 500.000 lei. Cu felul 1 si 2. Eu zic ca e ok. Dar...asa cum am spus, el alege! Pana la urma, daca sta la un hotel - Moldova, Traian, etc. probabil ca va manca la restaurantul hotelului. Hai sa avem un pic de patriotism local si sa nu trimitem omu' in tot felul de bodeci care nu ne fac cinste!
quote:
Originally posted by adusca
Fetelor, omul a intrebat de localuri rezonabile dar decente. Litle Texas sau Casa Lavric numai rezonabile nu sunt. Adicatelea cum ar veni, omul sta 3 zile in interes de servici (intuiesc eu) si sa manance acolo in astea 3 zile i-ar trebui salariul pe doua luni. Probabil il intereseaza o pensiune sau un hotel accesibil din punct de vedere al preturilor, unde sa poata manca si decent. Cine nu iarta, distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmenp am vazut pozele din mall, sunt frumoase(pe ilinca nu am vazut-o, dar e de inteles-la aglomeratia care a fost...[bang]) abia astept sa mergem si noi,pare frumos noul kids land si mai mare decat era, dar denisa mai e inca bolnavioara[alcool] despre restaurante: mie imi place foarte mult little texas, mai ales vara pe terasa, si mai ales ca pot merge linistita cu denisa, au scaunele pentru copii si chiar si la fumatorii aerisirea este foarte buna(nu am fost seara niciodata, doar dimineata sau la pranz) diana si denisa http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elaalba, acum depinde si de gusturi. E adevarat ca restaurantul La Cao nu are o cladire pe masura, in schimb mancarea e buna si preturi accesibile. Pe mine Little Texas nu m-a impresionat cu nimic, aceiasi mancare o poti gasi si in Tudor, la preturi mult mai rezonabile. Nu mai zic de Bolta Rece, doar renumele a ramas din el, si scorurile uriase. La preturile astea imi place Onixul, dar numai primavara pe terasa, cand e liliacul inflorit. p.s. Cand ma refer la preturi accesibile, ma gandesc la o familie normala ce traieste din salarii, sa presupunem un salariu mediu, cu toate ca in Moldova sunt mult mai mici. Deci totul se reduce la posibilitati si gusturi personale. Cine nu iarta, distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adusca
elaalba, acum depinde si de gusturi. E adevarat ca restaurantul La Cao nu are o cladire pe masura, in schimb mancarea e buna si preturi accesibile. Pe mine Little Texas nu m-a impresionat cu nimic, aceiasi mancare o poti gasi si in Tudor, la preturi mult mai rezonabile. Nu mai zic de Bolta Rece, doar renumele a ramas din el, si scorurile uriase. La preturile astea imi place Onixul, dar numai primavara pe terasa, cand e liliacul inflorit. p.s. Cand ma refer la preturi accesibile, ma gandesc la o familie normala ce traieste din salarii, sa presupunem un salariu mediu, cu toate ca in Moldova sunt mult mai mici. Deci totul se reduce la posibilitati si gusturi personale. Cine nu iarta, distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi.
Draga Adina uite ca aflu lucruri noi. Te rog sa-mi spui si mie unde in Tudor pot gasi mancare ca la Little Texas. Pe vremea mea nu am gasit niciunde in Iasi mancare ca acolo. Acum s-au schimbat multe ce-i drept, dar eu vreau sa fiu la curent cu noutatile. [:D] Multumesc mult. [flo] Adela [cit] , mamica de Julia [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, eu mi-am gasit o noua ocupatie care deocamdata imi face mare placere. m-am inscris la una din firmele de cosmetice care merg pe vanzari directe (aia suedeza - ca sa nu-i zic numele). va invit la mica publicitate sa-mi vedeti anuntul la rubrica diverse. ma incanta foarte tare subiectul! va pup si va doresc o primavara frumoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca sunteti dragute. Multumesc pentru informatii, le-am preluat. Da voi sta la Hotelul Moldova daca am retinut bine e undeva prin centru este masa inclusa dar seara as prefera sa ies undeva sa iau masa dar nu la restaurant, prefer ceva mai linstit, curat, pe cat posibil fara prea mult fum, cu specific romanesc (asa sunt eu mai conservator, glumesc dar prefer sa mananc produse romanesti) unde sa iau o cina linsitit, fara cantaretzi la un X pahar in plus la bord. Pe cuvant ca o masa curata cu o servire prompta fara fast e tot ce vreau. Si o mancare gatita, cu gust si...romaneasca. Hai ca ma descurc din atatea informatii...sper. Trebuie sa mergi si prin oras sa fac poze ii sunt dator lui Veve[:D]. Cu timpul o sa stau cam prost. Marius Pernes home page - www.marius.rdsor.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...