Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din IASI.......(11)


Recommended Posts

Marius, superbe poze. Sper sa-ti fi placut in Iasi. Carmenp,spuneai de meningita, eu stiu cum este sa treci printr-o expierenta asa dureroasa ca asta....baiatul meu a avut acum 3 ani. Avea dureri de cap asa de crunte, era galben la fata si nici nu putea sa planga de durere, voma incontinuu. Cand am mers la urgenta la spitalul Sf Maria din Tatarasi, asistenta era foarte revoltata ca deranjam la 3 noaptea...ne-a trimis acasa sa luam legatura cu medicul de familie. Noroc ca eram cu un prieten care stie mereu sa-si ceara drepturile....s-a prezentat si i-a cerut asistentei sa se legitimeze, a scos un carnetel si a cerut si numele medicului de garda....in acel moment asistenta s-a pierdut si imediat a "indraznit" sa trezeasca medicul sa-l consulte. Era intr-o stare foarte grava, deoarece eu am refuzat sa cred ca este vorba de meningita, l-am tratat pt raceala, pt dureri ii dadeam calmante de-ale mele.... Pufff, mi se face pielea de gaina cand imi amintesc ce dureri avea... La multi ani Carmen pt ziua ta, si pt 8 martie va doresc la toate sanatate si fericire maxima, cu impliniri pe masura aspiratiilor. Distractie maxima palmyrah:) Bun venit aime si salisa. Numai bine fetelor. Cine nu iarta, distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Citind despre meningita, am vazut ca se poate ramine cu sechele, e adevarat, in cazul baietelului tau s-a intimplat asa ceva?
quote:
Originally posted by adusca
Marius, superbe poze. Sper sa-ti fi placut in Iasi. Carmenp,spuneai de meningita, eu stiu cum este sa treci printr-o expierenta asa dureroasa ca asta....baiatul meu a avut acum 3 ani. Avea dureri de cap asa de crunte, era galben la fata si nici nu putea sa planga de durere, voma incontinuu. Cand am mers la urgenta la spitalul Sf Maria din Tatarasi, asistenta era foarte revoltata ca deranjam la 3 noaptea...ne-a trimis acasa sa luam legatura cu medicul de familie. Noroc ca eram cu un prieten care stie mereu sa-si ceara drepturile....s-a prezentat si i-a cerut asistentei sa se legitimeze, a scos un carnetel si a cerut si numele medicului de garda....in acel moment asistenta s-a pierdut si imediat a "indraznit" sa trezeasca medicul sa-l consulte. Era intr-o stare foarte grava, deoarece eu am refuzat sa cred ca este vorba de meningita, l-am tratat pt raceala, pt dureri ii dadeam calmante de-ale mele.... Pufff, mi se face pielea de gaina cand imi amintesc ce dureri avea... La multi ani Carmen pt ziua ta, si pt 8 martie va doresc la toate sanatate si fericire maxima, cu impliniri pe masura aspiratiilor. Distractie maxima palmyrah:) Bun venit aime si salisa. Numai bine fetelor. Cine nu iarta, distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi.
[pup][flo]Carmen,Ilinca&Ionut http://photos.yahoo.com/m_costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by carmenp
Citind despre meningita, am vazut ca se poate ramine cu sechele, e adevarat, in cazul baietelului tau s-a intimplat asa ceva?
Se poate, dar in cazul baiatului meu, desi era in stadiu foarte grav dupa cum mi-au spus medicii, se pare ca nu are deloc urmari. Este adevarat ca trebuie sa-i controlezi un pic alimentatia, sa fie evitata ciocolata, coca-cola, in general acele alimente care "excita creierul" (daca nu e folosit bine termenul va rog sa ma iertati). Are foarte rar dureri de cap, dar le avea si inainte, nu cred ca-s manifestari secundare ramase dupa boala. Cine nu iarta, distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani fetelor!!! Mii de floricele pt toate fetele mele dragi! Sa fiti iubite, sa fiti sanatoase si sa aveti parte de cele mai frumoase momente alaturi de puiuti si iubiti! Gabriela si baietii PS. Ma speriati cu meningita. Puii mei sunt bolnavi si de cateva zile ne invartim in jurul la 38 cu 4, cu 9, iar Matei a facut chiar 39,1 azi noapte. Am fost azi la medicul de familie, nu au nimic la plamani, Otto are o ureche putin congstionata si cam atat. Deocamdata Eurespal, desfundat nasuc si mai vedem vineri ce va fi. (si scazut febra, bineinteles). Otot se mai plange de dureri de cap si burtica...de aia m-am speriat cu meningita...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...