Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

trusa peridurala, rog sfat


crissy

Recommended Posts

Hi, am primit indicatie de la dr. sa cumpar trusa pt peridurala de la spit. municipal - citesc eu pe reteta si vad ca scrie 2 fiole; fetelor, 2 fiole reprezinta standardul? cit de mari sint fiolele? ca mie cred ca mi-ar trebui vreo 10! (smile) imi amintesc ca la prima nastere aveam pe noptiera o ditamai sering acu anestezic, ma poate sfatui cineva? sa cumpar mai multe filoe de marapin/mavapin - nu stiu exact cum se numeste, e cam indescifrabil? multumiri! WWW (WIN WITHOUT WAR) foto: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=crissy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Daca nasti la Municipal nu trebuie sa iei decat trusa, anestezicul ti-l pun ei la dispozitie. Nu da banii aiurea,vorbeste cu medicul tau intai,eventual cu anestezistul. Oricum toate fetele care au nascut la Universitar nu si-au luat decat trusa fara anestezic.Eu nu am avut decat trusa.

 

Monica si bebe Bogdan (01.09.2004)

http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

crissy, exista fiole cu concentratie de 0,2% (sunt fiole de 20 ml cu 2 mg/ml) si fiole de 1% (tot 20 ml, cu 10 mg/ml). Mie mi-a trebuit o singura fiola de 0,2%. La spitalul unde am nascut eu, adica Polizu, nu aveau acest tip de anestezic, in mod obisnuit ei fac anestezia cu marcaina, fiind mai ieftina decat naropin. Stiam insa ca naropinul este cel mai bun (are durata de actiune mai lunga si realizeaza o anestezie mai buna) asa ca eram pregatita cu fiolele de naropin. daca tie medicul cu care vei naste ti-a spus sa iti cumperi naropin inseamna ca la spitalul respectiv nu au in mod obisnuit asa ceva si deci trebuie sa-ti iei.

 

Andra,[mamica]de printesa [fetita](15.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...