Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din Aprilie 2003 (17)


Veve

Recommended Posts

Si noi papam mai de toate... Aproape. Nu am papat carne de porc inca, nici fasole sau varza fiarta si la dulciuri ne bagam mai rar. Dar a avut parte de ciocolata si chiar de alte bombonici. Dar nu prea multe... Hai sa iti scriu meniul de ieri: ciorba de cartofi cu sfecla, tocanita de dovlecel cu piept de pui. Seara am papat in oras spagheti. Dimineata mananca branza si ou. E bolnava dupa ou. Gata! Am plecat la scoala... Numai bine, Mamamariana http://community.webshots.com/user/mamamariana4
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si noi mancam cam de toate...am mai incercat si carne de porc si in general cam tot ce mancam si noi si n-au fost deloc probleme. Mai rau e ca i-am dat sa guste din tort si acum nu mai scap ca vrea intr-una.... Andreea si Vlad [url="http://community.webshots.com/user/vladstefan2"]Iubirea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Vlada este super motorul lui Vlad! Cat te-a costat? Cezar are o moto de anul trecut, dar nu se prea pricepe sa o manevreze. A primit-o cadou de la Nasa lui cand i-a taiat motul. Eu am incercat sa pun poze in album si nu ma lasa. Oare trebuie sa am credit? Numai bine tuturor! Dy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PAZEA FETELOR, avem un nou motociclist in oras... Faine petrecerea si cadoul Vlada, unde ati facut petrecerea? Arata interesant gura aia de clown. Pico... eu as mai vrea un copil, tati nu. si nici nu pot sa-l pacalesc. sa vedem cand se intoarce din anglia, poate o sa fie mai receptiv la aluzii si poate o sa vada viitorul nostru mai roz. mai asteptam 2 luni. mamamariana, cum faci tocanita de dovlecel? noi am pus-o cu Sara de cand a fost bunica in spital, cand a ramas cu socru-meu acasa si a papat doar scofeturi.. de atunci ne cam face mofturi la mancare, toata ziua cere unt si "cacaia" (cascaval, pe limba ei), aproape ca nu mai mananca ciorbica, cereale si orez... nu, iaurtel cu fructe sa nu mai vada.. s-au redus felurile de mancare asa ca tre sa incercam altele noi, sa vedem ce-i place. cary... cred ca nu esti prea fericita ca incepi serviciul. spre rusinea mea, tre sa recunosc ca n-am putut tine cura cu regimul disociat. totusi slabesc, multumita serviciului destul de solicitant si stressant, cea mai sigura cura de slabire de pana acum. pupici fetelor sara daniela si mami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Petrecerea a fost la Club Arlechino, undeva pe bd. cu fantani de la Unirea. Dy - nu trebuie credit pt poze....Moto cu tot cu casca si transport a fost 90 euro, trimisa de o prietena de la Madrid, insa aici ceva similar ,doar moto, era in jur de 200.... Dar nu va pot spune cat e de fericit, numai pe ea sta calare ! Andreea si Vlad [url="http://community.webshots.com/user/vladstefan2"]Iubirea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihu mie imi pare bine ca incep munca,caci acasa eram si mai ocupata,in schimb o sa am o mare grija: Axel va merge pana in septembrie la parinti mei(sper sa-l inscriu la grupa mica din toamna),problema este tatal meu care are probleme de sanatate si nu stiu niciodata cand poate aparea o criza!!! Daca Doamne fereste se intampla ceva,iti dai seama ca o buna perioada de timp nu o sa mai pot pune baza in mama si atunci trebuie sa gasesc o solutie! Cum soacra-mea merge 3 zile pe saptamana la tratamente,singura solutie este gardinita sau cresa. Mi-a mai ramas speranta ca totul va fi bine,ca tata isi va lua medicamentele si ca Cel de Sus va face sa fie BINE! In tot cazul cred ca in prima luna de servici ii voi bombarda cu telefoane ca sa ma calmez,asta pana ma obisnuiesc. Gata ca nu prea am timp asa ca va las,va doresc un W-E placut tuturor! Omul propune si Dumnezeu dispune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa vezi Cary ca o sa fie bine, nu-ti mai face atatea griji...si oricum eu consider ca e f bine pt copil sa mearga si la gradinita, sa se obisnuiasca in colectivitate, chiar daca numai program scurt... Mie nu-mi pare rau deloc ca nu incep munca...mai ales cand e vreme asa frumoasa si acum am baietel mare cu care pot face o gramada de activitati... Andreea si Vlad [url="http://community.webshots.com/user/vladstefan2"]Iubirea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum la ora asta nu dormeam..................... [cheers][cheers][cheers][berica][pahar] La multi ani, Axel si Alexandra!!!!!!!!!! Sa fiti sanatosi si sa aveti noroc!!!!!!!!!!![pahar][pahar][pahar] cary sa te bucuri de puii tai si sa ne trimiti si noua o felie de tort[pofta]! Raluca si Ioana (09.04.2003),sufletelul meu drag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! Alexandra si Axel. Am crezut ca sunt prima cu felicitarile pentru ca la mine se face ziua mai devreme ca la voi... si m-am trezit la ora 6 ca sa intru pe forum [bang]. Mihuletu, noi avem mare noroc de bunici aici si Emi are noroc in special de bunica pentru ca ii face papici de tot felul. Tocanita de dovlecel (noi am folosit zuchini) se face simplu: se pun toate legumele la fiert cu putina apa, sare si o lingura de ulei si gata! Cand sunt fierte bine, se iau de pe foc si se papa. Bunica a pus ultima data: 2 zuchini, un cartof mare, un morcov mare, o ceapa mica, 3 catei de usturoi, jumatate de ardei, telina, patrunjel si la sfarsit o rosie decojita si data prin razatoare. A mancat doar de 2 ori din ea, si stii de ce? pentru ca a terminat-o!!! Emi nu e foarte mofturoasa la mancare, dar are si ea preferinte. E o mare borsareasa - primul lucru pe care il cere cand ii este foame e SUPA. In ultima vreme a facut obsesie pentru ou si bunica e disperata pentru ca am certat-o ca i-a dat 2 zile la rand ou. Acum, s-a iscusit si ea si ii da 2-3 oua de prepelita cand cere si a rezolvat problema. Emi sta langa aragaz in timpul in care fierb ouale si vrea sa le vada cum se "zvarcolesc" in apa la fiert. Dupa aia se urca pe cosul de gunoi care e langa chiuveta si sub apa si le curata singura dupa care le baga in gura asa, goale... fara sare, fara nimic. In tot acest timp spune de 100 de ori: papa Emi ou. Asa ca noi nici nu ne mai strofocam sa ii dam ou. Ca in general isi cere singurica drepturile... si chiar ne bucuram daca uita. Astazi mergem la franceza (eu si Ioana) asa ca vreau sa pregatesc ceva pentru breakfast sa papam cu totii la masa (suntem 7 persoane in familie acum). Inca nu m-am hotarat... ma duc sa vad ce e prin frigider. Numai bine si petreceri frumoase, Mamamariana http://community.webshots.com/user/mamamariana4
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI! Alexandra,sa cresti mare si frumoasa,iar toate dorintele sa se implineasca. Va multumesc pentru urari,cred ca pe la noi va fi agitatie maxima;sigur ca dau TORT,cate o felie mare! Promit ca pozele sa apara luni seara,ca pana atunci nu cred ca sunt sanse. Va pupacim si va dorim W-E placut. Omul propune si Dumnezeu dispune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...