Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi din Aprilie 2003 (17)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit Ioana,sa-ti traiasca copilasul si sa va bucurati de el. Sigur ca te primim,doar e loc destul. Mihu ne spui cum a fost la munte,zapada sau ploaie,caci in acest w-e noi am avut de toate.Cum te-ai descurcat cu Sara la munte?Cam cat ai putut sa stai afara cu ea? Oana in ce priveste papagalul,eu nu am avut,dar a avut cumnata mea si am sa-ti povestesc de acolo: -facea kk imprastiat,caci in coltul unde era colivia,peretele avea folie de plastic care se schimba la o saptamana. -facea galagie(era singur in colivie)dar nu imprastia boabele. -ii dadea drumul prin casa si era tare sociabil. -transmite boli respiratorii,din cate am auzit eu! In rest toate bune,noi ne dam cu saniuta azi si incerc sa ma mai bucur de putinele zile libere pe care le mai am pana incep serviciul,caci cu groaza ma gandesc cum e sa mergi pe o vremea,ca cea de afara!!! Dar las'ca vine ea primavara pana ma duc eu la job.nu!?asa ma amagesc. O saptamana buna tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit, MIB, cu cati mai multi copii nazdravani in grupa noastra cu atat mai bine. fetelor, am fost la munte dar n-am avut foarte mult noroc cu vremea. sambata a tras cu lapovita si ne-a facut ciuciulete la plimbare, asa ca ne-am refugiat in casa si am iesit mai pe seara la un om de zapada (in zadar, ca nu se prindea zapada), apoi la un gratar si restul serii in casa. a doua zi a inceput de dimineata sa ninga ca in povesti, asa ca am luat domnisoara care urla de dimineata ca :afa'a v'eau" si am luat-o pe poteci batatorite, cu sara in spinare, sa nu pierdem prea mult timp (avea un bat in mana si tot batucea zapada, greu o urneai din loc).noroc de frac'meu, ca a carat-o in spinare mai tot drumul, om obisnuit cu greul si poverile... sara dulcea povara. ne-am oprit nitel in padure unde i-am facut funduletul saniuta si am tras-o de cateva ori pe o movilita.apoi ne-am grabit sa plecam spre bucuresti, ca am auzit tot felul de zvonuri cu furtuni de zapada si drumuri blocate, zvonuri false in final ca am ajuns bine acasa. sara a stat destul de mult afara, cary, s-a bucurat de zapada. daca ar fi fost dupa ea, am fi stat numai afara. am avut noroc ca in cabana mai era o familie cu doi copii, Nicu si Cezara, asa ca s-a jucat mai tot timpul cu Nicu, pentru care a facut si o pasiune, ca altfel nu stiu cum ne-am fi descurcat cu ea in casa. din pacate cu noi erau niste prieteni de-ai lui barbac'meu, iar pe radu nu-l suporta, plangea de fiecare data cand ne apropiam de el sau de locurile in care credea ca o sa-l intalnim. ai vostri fac antipatii puternice si nu suporta anumiti oameni? ghinetz, lasa ca nu trebuie sa vorbesti putin, asta e apanajul barbatilor ( a unora din ei), noi trebuie sa vorbim mult sa le umplem viata[;)]. pupi sara daniela si mami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi fetelor de primirea calduroasa. Oana, nu stiu daca papagali fac mizerie si noi ne gandim sa-i luam la Victor un animal de ziua lui dar nu ne-am hotarat ce. Mihuletu, al meu nu face antipatii la nimeni, din contra se duce cu prima persoana care il cheama si incepe sa mi se para periculoasa treaba asta. Vlada noi am renuntat la carut in toamna, caci Guliver ( 92cm si 15 kg) nu mai intra in el, in special daca avea haine groase pe el, acum mergem peste tot de manuta, la inceput a fost greu dar ne-am obisnuit si nu mai vrem in brate dupa 5m. Ioana M si Victor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut mamici, bun venit printre niu mib, sa-ti traiasca baietelul! nici noi nu mai folosim de mult caruciorul, bine ca am scapat de el; noi avem un vecin pe care daria nu ii suporta, nu pange cand il vede dar se lipeste de mine, plange atunci cand incearca sa dea mana cu ea;nu stiu ce naiba are cu el pt. ca il stie de mica, ne intalnim aproape zilnic, dar degeaba. fetele, am si eu o intrebare (pt. "cultura mea") sunt multe 24 de kg. la un copil de 1 an si 10 luni?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Ioana !!! Sigur ca e loc destul... Lilib - eu sper ca ai scris gresit...cum 24 kg la 1,10 ani ???? Este enorm, cred ca mai mult decat obez...de cine e vorba ? Noi nu stim daca mai plecam la munte, daca o fi vremea tot asa, riscam sa ramanem pe-acolo...Bine ca voi ati apucat Mihuletu ! Vlad are si el unele antipatii, dar nu extraordinare, numai ca nu se duce sa pupe sau ceva de genul asta, dar nu sa planga sau sa se ascunda... Andreea si Vlad [url="http://community.webshots.com/user/vladstefan2"]Iubirea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da mey, am scris bine 24 kg., este vorba despre o cunostinta, ne-am intalnit duminica intamplator (nu era cu copilul, eu eram cu daria)am schimbat cateva vorbe printre care si cea cu kg. "cum daria are doar 12 kg., pai a mea are 24!...[:0] eu; acum nu stiu ce sa spun, pe fetita ei n-am vazut-o de pe la 6 luni, o fi asa, n-o fi asa...? cert este ca eu am inceput sa-mi fac griji[:(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...