Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Relatii la serviciu?(2)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by adrienne12
Melina e perfect ok ca tu nu ai abordat niciodata un barbat dar la fel de normal e si pt. cela care au facut-o. Poate tinea de clasa in anii 50 cind rolul femeilor era sa stea acasa si sa aiba grija de copii. Vremurile sint altele acum si femeile pot avea initiativa, ba mai mult, barbatii sint ok cu asta. O femeie poate avea clasa chiar cind abordeaza un barbat. Si eu cred ca o discutie sincera e mai buna decit orice, dar vezi cum o faci si ce spui ca sa cazi in picioare indiferent de "outcome". Succes.
[cool] Vorbeam zilele trecute cu un prieten pe net si il intreb de ce nu isi face o iubita, ce e asa mare smecherie?! Si imi raspunde ca normal, pentru noi fetele e mult mai usor sa "agatam" decat pentru un baiat!!! Ca noi daca ne-am ochit o "tinta", tinta macar din curiozitate si tot zice da... ca asa e barbatul, nu poate rezista ispitei; deci sansele de a reusi "agatatura" sunt de suta la suta, pe cand un baiat daca isi fixeaza o "tinta" sanse de reusita sunt variabile pe o scara de la zero la suta la suta... dar si asa cu multa munca!!! O fata trebuie curtata, alintata, flatata pe cand cu un baiat lucrurile stau muuuult mai simplu [;)] Dana, cu niste SMS-uri pe telefon ai incercat? De ex dimineata "buna dimineata sefu, tocmai te-am visat ca purtai cravata mov... mai departe e secret! " Sa vezi daca isi pune cravata mov in ziua respectiva sau daca iti scrie inapoi, sau daca te intreaba daca nu-i dezvalui tot visul pana la capat?! rocsana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
adrienne12,acolo unde traiesti tu nu este absolut nici un fel de problema daca o femeie abordeaza prima barbatul; dk as fii si eu acolo te asigur ca m-as purta complet diferit, acolo lumea este intr-adevar libera in principii si comportament; nu acelasi lucru se intimpla in Ro si asta o stie toata lumea, indiferent ca traieste sau nu aici, cred ca este suficient sa citesti ziarele; totusi, corecteaza-ma daca gresesc-barbatul este vinatorul iar femeia este prada;cine vrea sa schimbe scara valorilor isi asuma si riscul de a fi perceput ca atare(o fi modern dar un barbat eticheteaza); tot din cite stiu eu pina acum, parca lor le plac acelea care opun oarece rezistenta la inceput si fac pe indiferentele; daniela este doar nerabdatoare sa stie alba sau neagra si asta ar putea sa o coste, eu una as tatona!!! M.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica, Melina?! Ca in bancul ala : "daca stau, sunt proasta, daca fug sunt ...usuratica, mai bine ma impiedic"??? Eu una sunt de parere ca daca actionezi (si o faci cum trebuie) ai toate sansele de reusita. Eu una le-am avut si nu pe alte taramuri, ci la noi, in Romania. Si nu tuturor barbatilor le place vanatoarea, unii mai merg si la pescuit...si daca ai momeala potrivita, l-ai cucerit definitiv! Da-i inainte Dani, macar sa stii in ce ape "pescuieste" seful:)) Cea care spera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Daisy, eu nu-ti contest experientza de viatza la fel cum nu mi-o contest nici pe-a mea; eu cred ca sfatul meu este safe in timp ce daca ar trece la actiune(asa cum o sfatuiesti tu si altele) ar putea sa se aleaga cu sechele!!! fac o paranteza: (by the way, de cind e ok ca un sef sa aiba relatii extraprofesionale cu un subaltern???s-a auzit pina in Ro de cazuri din State si UK unde sefii descoperiti ca au avut relatii extraprofesionale cu colege-subalterne-au fost destituiti!!) daniela draga, ai mare grija, nu orice barbat isi risca pozitia pt o femeie! M.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor,voi va dati replici iar Dana face oricum ce crede de cuviinta ! Hai sa vedem ce mai zice ea?! M,pana la urma el e mare si vaccinat, stie ce vrea si nu cred ca e vorba de "hartuire" din nici o parte.Cred mai degraba ca el nu se gandeste pur si simplu la o relatie,acum! Dar iarasi sunt supozitii ! Dana? IRI SI IRIS...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by melina34 daniela draga, ai mare grija, nu orice barbat isi risca pozitia pt o femeie! M.
Pina la urma Sefu'[/b] asta, e patronul firmei sau e doar un sef intr-o ierarhie mult mai extinsa ? Pt ca in primul caz, nu prea are cine sa-l destituie ... Simona http://community.webshots.com/user/simonabb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca am rasfoit superficial cele 10 pagini ale subiectului. N-am citit tot, doar pe sarite. Ce credeti ca mi-a trecut prin minte? Ma gandeam,asa, ca poate trece timpul si Dana va reusi sa-si cucereasca seful si sa fie o relatie frumoasa intre ei. Si poate intr-o zi, el va intra pe acest forum si va da peste acest subiect. Si va citi...si cum va reactiona? Ar fi interesant, nu? Cred ca se va amuza. Niciodata nu faceti o incursiune in timp? Nu stiu de ce, personal nu imi place sa ma gandesc doar la prezent. Ma gandesc si la trecut si la viitor. Bafta Dana!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...