Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vrancea(4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 114
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[hia] fetele.Iaca apar si eu [:I]

 

Andra unde umbli? [neand] Ca te caut pe YM...

 

Kata super pozicile [bis].Inca o data,sa va traiasca puiul [pup]

 

Rox,Lorena nu mai ziceti nimic? [pup][pup]

 

Eu am fost de dimineata la clinica si am obtinut o programare pt vineri.Am ramas [:0],ca vroia sa-mi faca programarea pt maine,dar Cezar nu putea sa mearga,ca lucreaza(eu credeam ca o sa prind vreo programare peste cateva saptamani).Asaaa si am vb cu dr(o tipa)la care merg vineri si am intrebat-o despre ce e vorba.Mi-a spus ca o sa stam de vorba si o sa decidem impreuna ce e de facut.Bey,atat de frumos se poarta astia aici,ca uiti si de frica si de emotii si de..tot...

 

Hai,va pup acum,dar revin

 

 

 

"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugoid="red">

 

noi[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kata, mi-au placut pozele si cum ai aranjat pe acolo si cadoul si bubuletzul tau care a crescut...si voi...

 

Flori, sunt pe invisible ca sa nu vada lumea sa imi scrie [;)] ca poate da seful pe langa pc-ul meu...

 

 

 

--------------------

 

Andra

Noi [huta]

Weekend 2-3 aprilie

 

Ajutati un OM sa traiasca!id="red">

 

Subiectul Liviu pe forumul DC

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce liniste la noi...Ce faceti fetelor? Chiuliti?[:D]

 

Ma bucur pentru tine, Flori, ca nu mai ai mult de asteptat si...poate ne dai vesti bune! Tinem pumnii!

 

Ma duc si eu la [nani]ca sunt cam [|)]! Va urez noapte buna si sper sa vorbim mai multe maine!

 

Roxana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi,uite chiar acum vroiam sa intru si sa ne atribui cateva [8][8] pentru chiul,in frunte cu subsemnata [mariaj]

 

Sper ca maine sa vorbim mai mult.Va pupicesc acum si...vise placute [pup][pup]

 

[recevere]

 

 

 

"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugoid="red">

 

noi[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor.

DE cind cu vremea asta frumoasa,nu preaid="size1"> mai stam prin casa.Dar de citit va citesc constant.

 

In primul rind ii tin pumnii lui FLORIid="brown">, si in curind, sa dispara acel semn de intrebare de la titulatura ta(stii tu care)

 

Motanikid="brown">, succes la cozonac simbata!

 

Prixi, id="brown">ce carti ai cumparat, si ce preturi sunt pe acolo la cartI??cgiar sunt curioasa?

 

Acum ma duc sa fac o supica cu taitei si un orez la cuptor(am primit o gaina de la tara).Oricum pina plec afara sunt cu ochii pe voi.

 

Lorenaid="brown">???Am primit mesajul tau...cind am timp te contactez,prin tel.sau e-mail.[pupid="Comic Sans MS">id="teal">]

 

Catalinaid="Comic Sans MS">id="green">, id="green"> [copil]id="orange"> Rid="orange">Oid="green">Bid="red">Eid="orange">Rid="green">Tid="red">id="size1"> si Cid="orange">Aid="green">Tid="red">Aid="brown">Lid="red">Iid="green">Nid="orange">id="size1">

"Citi bani dai pe tine, atit dau si ceilalti"id="green">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...io a'n zis mai sus, fac ceva de haleala.[pofta]

 

motanikoid="brown">[pup],iar te plictisesti la servici???Ce rau o fi...[:D]

 

Flori, o fi la DR?id="Comic Sans MS">id="teal">

 

Catalinaid="Comic Sans MS">id="green">, id="green"> [copil]id="orange"> Rid="orange">Oid="green">Bid="red">Eid="orange">Rid="green">Tid="red">id="size1"> si Cid="orange">Aid="green">Tid="red">Aid="brown">Lid="red">Iid="green">Nid="orange">id="size1">

"Citi bani dai pe tine, atit dau si ceilalti"id="green">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de aici!

 

Eu acum repetam de zor la flamanda ca sunt total nemultumita de nivelul meu![:(] Voi stiati ca in Belgia sunt 3 limbi oficiale? Ca eu nu stiam cand am venit, si imi ziceam ca nu o sa am nici un fel de probleme ca doar stiam franceza si engleza! Dar n-a fost sa fie asa! In fine, bine ca aia a treia, adica germana, nu o vorbesc decat vreo 10 mii de oameni si nu e prea ceruta in Bruxelles...Si mi se pare asa grea flamanda asta, ca e ca germana, si cred ca e si cam inapoiata ca daca incerc sa traduc ma apuca rasul! Imi iese ceva de genul: " Ieri am eu ziarul citit". [:D]

 

Iar à propos de carti, Kata, depinde foarte mult de unde le cumperi, de numarul de pagini, daca au sau nu coperti cartonate, etc! Eu am cumparat pana acum mai mult dictionare, carti de gramatica, dar de la un timp m-am apucat sa imi umplu biblioteca si cu beletristica, albume cu picturi celebre, chiar si cu CD cu muzica clasica! Eu profit de faptul ca intr-o zi anume a saptamanii, un anumit ziar poate fi cumparat cu o carte sau un CD, si atunci pretul nu depaseste 5€ de carte/CD, si asa mi-am facut un raft intreg cu toti clasicii literaturii franceze si engleze. Am cumparat si carti de la librarie, dar pretul poate ajunge pana la 20€ pe o carte 100 pagini, iar daca e Harry Potter sau Lord of the rings chiar pana la 50€.

Luni acum am fost la Bibliopolis si mi-am cumparat doar albume cu picturi de Rembrandt, Rubens si Ensor (pictor belgian) care sunt super calitativ, coperti cartonate, fotografii color de buna calitate... si au costat doar 4€/buc. si mi-am mai cumparat carti despre sarcina si bebitzi, si astea chiar nu au fost scumpe!

 

E culmea ca picturile din albumele respective chiar nu le stiam si apoi am vazut ca aproximativ toate se gasesc in Rusia, la Ermitaj si cum pe acolo n-am ajuns inca...[:D] Anul trecut a fost "Anul Rubens" aici in Belgia si, cu ocazia asta, am vazut multe din tablourile lui si de aici uimirea mea![;)], iar cateva din picturile lui Rembrandt le-am vazut la Muzeul Regal de Arta din Amsterdam, dar erau foarte putine in comparatie cu ceea ce ma asteptam eu sa vad! Cred ca sunt mai multe la Muzeul de Arta de aici din Bruxelles![:D]

 

Hai ca mai intru mai tarziu! Va pup si va urez o zi buna![pup][pup]

 

 

 

Roxana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi gasim sambata sau duminika ziare cu cd-uri sau dvd-uri incluse. Despre carti, gasesc uneori la Poundland (orice costa 1 lira) carti bune. Acum am luat 6 carti: una despre America de Nord, una despre cladirile antice, una despre mijloacele de transport, una despre animale si insecte si doua carti cu povesti de fratii Grimm si de Andersen, toate sunt pt copii...ma pregatesc! [;)]

 

 

--------------------

 

Andra

Noi [huta]

Weekend 2-3 aprilie

 

Ajutati un OM sa traiasca!id="red">

 

Subiectul Liviu pe forumul DC

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...