Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru ( 7 )


clio

Recommended Posts

kidid="red">, nu vreau sa-i fac antireclama, si repet, n-am spus ca n-ar fi bun, ci doar ca nu si-a dat interesul. Nu zic nu, poate n-avea timp (desi avusese putine paciente in dimineata aia vreo 6 maxim iar ea a fost ultima, deci nu era presat prea tare de timp) insa nu-i un motiv sa-i vorbesti asa unei paciente. In cel mai rau caz ii spui direct ca n-o poti primi si gata.

 

cristinaid="red">, poate ca n-o fi avut ea simtul umorului, dar cand vezi prima oara la fata un doctor si el te ia cu replici dure, tie ti-ar mai arde de glume? Greseala ei a fost ca n-a mai apucat sa-i explice cum a ajuns la el (eu sunasem cu cateva zile inainte si vorbisem cu el, imi spusese ca e vineri de garda si ca in restul timpului din cauza ca elisaul e in renovare e greu de gasit, ca il mai pot gasi miercuri la cabinet, insa cum ea n-a putut merge vineri am riscat si ne-am dus luni, inarmate cu rabdare si constiente ca e posibil sa nu-l gasim). Insa indiferent cum ar fi ajuns la el, in momentul in care ii spui sa ramana sa o consulti eu zic ca prima intrebare pe care ar trebui sa i-o pui e motivul vizitei. Nu zic ca trebuia neaparat sa se uite pe analizele pe care le facuse (desi eu cred ca normal ar fi fost macar sa vada ce probleme a avut in trecut si eventual sa-i dea el altele de facut), insa ea nu venise la el ca sa ii confirme el ca nu e gravida si sa-i faca o ecografie, astea le putea face oriunde. Venise sa afle ce sanse are de-a ramane gravida dupa o sarcina extrauterina, o extirpare de trompa si nici o alta sarcina pierduta timp de 10 ani. Nu venise ca s-o intrebe cum i-a iesit testul de sarcina!

 

Si mie-mi vin greu sa cred dupa cate laude am citit aici ca vorbim despre acelasi doctor, dar din pacate e adevarat.

Asa cum zicea si kid, fiecare a avut o anumita experienta cu un doctor, si eu i-as ridica statuie doctorului cu care am nascut, dar asta nu inseamna neaparat ca e cel mai cel, din contra, au fost si fete care au avut pareri proaste despre el, ba chiar mai mult, pacienta care a pierdut o sarcina in ultima luna si dupa spusele ei si din vina doctorului.

 

Iar daca marea majoritate a pacientelor doctorului tutunaru sunt mai mult decat multumite de el, asta nu inseamna ca orice pacienta nemultumita e fie mincinoasa, fie carcotasa, fie mai stiu eu cum. id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red"> si cele 2 fete cucuiete: [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004) [copil] Daria Mariaid="purple"> (22.06.2005)

 

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna ziua fetelor,

 

Sunt graviduta 8+ si m-am decis sa imi schimb medicul care imi monitorizeaza sarcina. Motivul: sa zicem ca, datorita aglomerarii de paciente, medicul ales initial nu imi aloca prea mult timp, astfel incat acum sunt la stadiul la care rezultatele la analizele de luna trecuta, nu sunt inca interpretate.

 

In sfarsit, am decis sa imi fac o programare la dl.dr.T, la cabinet. Ca sa evit vreo situatie neprevazuta, imi puteti spune ce anume sa pregatesc? Adica ma gandeam sa iau la mine toate analizele si ecografiile de pana acum, si sa sper ca ma va primi si pe mine pt monitorizarea sarcinii de acum incolo. Credeti ca ma pot astepta la un raspuns negativ?

 

Sunt un pic nelinistita, dar, urmarind discutiile voastre, nu pot decat sa sper ca imi va fi mai bine decat pana acum.

 

Adriana [gravi]8+

 

Bebe strumf

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti toate analizele la tine si mergi fara probleme la el.Fa-ti programare si totul o sa fie ok.

Eu am mers tot la cabinet si a fost ok.

Nu-ti mai face griji degeaba.Sarcina usoara si multa sanatate.

Pupici cu lipici.

 

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!

POZE

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu atat am de spus.Multumesc domnule dr Tutunaru.

Am un mic ingerash in bratele mele, care a venit pe lume cu bine datorita dvs!

 

[pup]

*** AniS si [bibe] ingerasha Ingrid - 2 august 2005 id="size1">id="purple">***

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by anis

Eu atat am de spus.Multumesc domnule dr Tutunaru.Am un mic ingerash in bratele mele, care a venit pe lume cu bine datorita dvs![pup] *** AniS si [bibe] ingerasha Ingrid - 2 august 2005 id="size1">id="purple">***"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."id="size1">


id="quote">id="quote">Buna!Anis, pai tu ai adus un ingeras pe lume chiar in ziua cand Andrei al Cristineimh implinea 2 anisori![bis]Wow, ce de coincidente![:D]id="red">si...bey! fiti cuminti! nu va mai certati[:D]si io am patit o faza mai "obosita"[|)] din partea doctorului, m-am pleostit pe moment dar mi-a trecut repede...cand m-am dus cu mama mea la control ca o dureau rau rinichii si urina cu sange, el a consultat in 2 min, numa' verbal...si ... asteptasem o ora jumate[bang]... asta e, sunt zile si zile! a si zis omul ca nu-i perfectda' e pe-aproape[flo]va pup, aveti grija de voi![pup][mamica] Mami Gabriela si fetitzuca [copil] Mariuca(31 dec 2003)[:)]id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uki, nu se cearta nimeni, dam doar cu parerea, ca de obicei...

 

Am si eu o intrebare la voi, apropo de topicul de la "Nasterea pe glob - preeclampsie": voua v-a masurat dr T tensiunea la control?

Mie nu mi-a masurat-o nici macar o data!

Mi se umflasera si mainile, si picioarele, si aveam si tensiunea crescuta, de la 10 cat o am de obicei. Cu toate astea, dr T nu si-a pus nici un moment problema masurarii tensiunii, nici macar nu a adus vorba de asa ceva.

Iar la Medicover cand ma duceam (faceam controale si acolo, cele 3 min din cabinetul drului la spital nu ma multumeau) asta era primul lucru care il faceau, imi luau tensiunea. Eram la limita, bine ca a fost totul ok din punctul asta de vedere.

Mi se pare o superficialitate din partea lui, la un indicator foarte important de altfel pt sarcina.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andira, pt. controlul tensiunii exista medic de familie...oricum, mai mult decat atat nu stie sa faca.

La Tutunaru mergi pt. sfaturi avizate in ceea ce priveshte sarcina, mai ales atunci cand ai probleme. Prefer sa-mi spuna in 2 vorbe ce anume trebuie sa fac cu niste IR-uri mari decat sa-mi masoare constiincios tensiunea la fiecare vizita si atat.

Eu una sunt foarte multumita de el. Nu numai ca mi-a dat tratamentul care mi-a salvat sarcina insa mi-a si explicat de fiecare data de ce anume imi da acel tratament si ce se intampla de am problemele pe care le am.

Am fost si la medici care-ti faceau controlul uzual complet si tot am pierdut o sarcina. Deci nu ma incalzeshte cu nimic rigurozitatea consultatziei daca, la o adica, nu-s in stare sa ma salveze de niste neajunsuri. Prefer un medic noncomformist in care sa am totala incredere decat unul constiincios care, la o adica, da din umeri si da vina pe mama natura.

 

Apropo de probleme tale: i-ai spus ca ai mainile si picioarele umflate si nu ti-a dat nimic pt. asta? Ma indoiesc profund. Mie mi-a dat din start un tratament complet, doar pe baza rezultatului unui dopler. Nu a mai asteptat sa mi se umfle nici un segment al corpului.

 

Bafta!

Lordra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...