Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cezariana....cu cate zile inainte


Recommended Posts

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu cred ca depinde de situatia fiecarei paciente.. Noi nu am avut nici o programare, medicul (prof. Ancar) ar fi tinut sarcina cat mai mult, dar a decis sa intervina in saptamana 38 pentru ca aveam colul sters. Si uite asa am mers la control marti, miercuri m-am internat si joi am nascut [cool] Lunea urmatoare eram acasa cu bb [hot]

 


Alexandru [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voua v-a fost considerata varsta sarcinii in functie de ultima ecografie, sa zic sau in functie de prima zi a ultimului ciclu ? la mine, de ex, DNP-ul ar fi 25.10 insa medicul mereu mi-a spus, in urma ecografiilor ca termenul este 28 oct.pana la 2 noiembrie.Prin urmare, eu care voi naste prin cezariana, oare cand o voi programa, cu o sapt-doua inainte de 25.oct sau o sapt-doua inainte de 2 noi. ??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mirela,

 

Eu la prima sarcina am facut cezariana la 37 saptamani si 3 zile. Fetita insa era bine dezvoltata (3200 g si 49 cm lungime) si probabil ca de aceea a acceptat si medicul sa faca cezariana asa devreme.

 

Cred ca daca totul e OK, nu ai motive sa o faci cu mult timp inainte. Daca insa sunt ceva probleme, atunci totul este numai in functie de bebe.

 

Acum sunt insarcinata in 28 saptamani si termenul limita este 1 decembrie 2005. Voi naste tot prin cezariana, si as rea sa nasc pe 24 noiembrie (asta daca nu se va grabi bebe [cool].

 

EC

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

DPN era 06.07.2002, dar am nascut prin cezariana, mai repede cu o saptamana, deci in 29.06.2002.

Ines a avut la nastere, 3,650 si 52 cm., scor Apgar 9.

 

DORISid="red"> siid="purple">[comoara]INESid="red">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

 

Portofoliuid="blue"> INESid="red">

 

Pid="blue">Oid="orange">Zid="limegreen">Eid="red"> Cid="purple">Uid="teal"> Nid="red">Oid="green">Iid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La prima cezariana e bine sa se astepte inceperea travaliului, e mai bine si pentru mama, si pentru copil. Sau, ma rog...e bine sa se astepte termenul si apoi sa se intervina.

La a doua cezariana, e bine sa se intervina inainte de termen cu o saptamana, doua, ma rog...depinde de la caz la caz. Sau de la dr. la dr.

 

[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] Matei

 

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...