Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"Nu esti mama mea"


Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am primit o replica asemanatoare la un moment dat si, intr-adevar, eu chiar am spus ca sunt sotia lui si ar fi bine sa se obisnuiasca cu asta. Il sun pentru ca imi pasa (nu obsesiv, absolut normal) si il intreb ce face din acelasi motiv. Daca nici eu nu stiu ce faci toata ziua, atunci cine sa stie ? Nu sunt doar sotia, sunt prietena si confidenta, iar cand nu e momentul potrivit sa vorbim, un raspuns de genul "Nu pot acum" sau "Vorbim mai tarziu" e politicos acceptat si inteles. Nu se accepta impertinentele, iar comparatia cu mama lui e ofensa la persoana mea...[:D] (stie asta)

 

... words are tools...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NinaRid="red">, dupa n ani impreuna isi da seama ca tonul tau suna a control ? [?]

Poate are pb la servicu, poate era nervos, poate... Motivele pot fi multe, dar nu avea dreptul sa spuna asa ceva.

Cum ai spus si tu, studiaza problema de la distanta... Poate nu e nimic, poate a fost doar o pasa proasta, totusi, studiaza.

 

Raza de soare

 

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Complexul Oedip". Barbatii nu trebuie sunati si nici cautati. Daca vor ei cite ceva, va anunta. Daca nu, nu. Ce mare lucru? NU le place telefonul mobil cautator, scrutator, intrebator. Punct.

Si daca as muri de ciuda ca am nevoie de el si nu stiu unde e si ce face, dar din fericire stiu, tot nu-l sun. Ma descurc singura sau sun un prieten. De regula, sun un prieten comun care intimplator imi face si niste "curte", ca sa fie mai palpitant.

Asa "e" ei, barbatii...niste copii ai unor mame. Din nou punct. Nu e nimic rau in asta. Mie mi se pare absolut normal... Noi sintem asa, ei sint asa...viata e complexa si pe alocuri roz.

 

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate are probleme la serviciu?

Dar totusi nu inteleg de ce ti-a raspuns astfel??!!![bang]

Dupa cite am inteles nu il suni des deaceea nu ar trebui sa se supere cind il suni.[flo]

Pe mine ma suna sotul in toata ziua cind are ora mesei, cu toate ca stie ca stau acasa.Astfel eu cred ca el imi demonstreaza afectiunea lui fata de mine.

Si nu vad de ce s-ar supara sotul tau cind il suni, astfel tu ii demonstrezi ca iti pasa de el[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by alinaxeni

In locul tau nu i-as fi spus nimic dar de fiecare data cand m-ar fi rugat sa-i dau o camasa s-au sa fac ceva pt. el i-as fi replicat "ce sunt mama ta"alina


id="quote">id="quote">Da, nu m-am gandit, de retinut.. merciid="Book Antiqua">Ninaid="green">id="size3">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa n ani impreuna eu optez pentru mai multa vigilenta si mai multa atentie. Adica de ce sa il controlezi? De ce nu te-a intrebat daca ai patit tu ceva...sa nu fi vorbit subconstientul!

Oricum la asa un raspuns indiferet din ce motive eu m-as alerta si i-as telefona zilnic " alo, nu este mama sunt eu cea care te iubesc si astazi.." si neaparat as apare la sfarsitul programului sa-l invit in oras si mai adaugi si tu ceva mai "romance".

O astfel de schimbare este binevenita si transmite oricum semnalele dorite.

Succes!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...