Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (10)


clio

Recommended Posts

Ioana, nu ne suparam, doamne fereste. Problema era nu ca este prea palida liniuta ci ca a aparut la juma de ora dupa ce a facut testul.

 

Asa da! Bravo Adriana! [bis] Felicitari si sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina de vis si un bebelus sanatos!

 

Clio, ce bb2 mey? [:D] las' sa mai creasca asta micu sa mai copilareasca si el un pic. Ca io in visele mele fac 7 copii care se cresc unu'pe altu' [:-)))]

 

Andreea mamica lui [copil] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Felicitari, Adriana!!!Bravo!!!Sa ai o sarcina usoara, o nastere la fel de usoara si un bebelus sanatos,cuminte si papacios!!!

 

Androixo, 7 copii??? In cazul asta, ar trebui sa iti ocupi deja un locsor in agenda lui Tutunaru!

 

Nicoleta si [copil] Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anunt oficial: SUNT INSARCINATA! Rezultat analiza de sange (ziua 27) = 113. Este bine? La sarcina trecuta am avut 370 in ziua 31

 

Sunt fericita! M-am programat la T. pe 01.02, dupa ce in prealabil l-am sunat sa il intreb daca nu este prea tarziu. Nu l-am intrebat insa daca sa iau ceva intre timp (am vrut sa fiu discreta si sa nu il deranjez prea mult), dar banuiesc ca mi-ar fi zis el.

 

Multumesc pentru urari! Nu imi doresc decat sa ajung in Sala de Nasteri unde sa aduc pe lume un bebe sanatos, cu orice sacrificii. Am incredere ca T. ma va ajuta sa nu pierd si sarcina asta.

 

Adriana

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaid="orange">, FELICITARI!!!

Si eu am facut exact acelasi tip de test de sarcina, l-am recunoscut din poza[:D]

Acuma suntem in 22 de s, speram sa ajungem cu bine amandoi la linia de sosire.

Eu m-am programat pe 8 februarie la T, caci atunci facem 24 de saptamani. Speram (din tot sufletul) sa aflam ca placenta s-a mai ridicat ( ne e tare teama de o placenta previa), si ca nu a mai imbatranit.(avea o tendinta)...

Catalina,id="purple"> ce nastere usoara ai avut...si ce printesa dulce!!Cred ca esti foarte fericita!

Magg[gravi] 22s+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, felicitari!!!

m-am uitat si eu la poze... ca-mi aduc aminte cum e sa le pozezi[:D], acum aproape un an faceam si eu asta, si tot pe-aici... si acum schimb scutece de zor!!

sa fie intr-un ceas bun!!

[pup]

 

Cristina [copil]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003)id="size1"> si [bibe]Iris-Sabinaid="red">(17.11.2005)id="size1">id="Comic Sans MS">

Andrei si Iris

Nazdravani de august-septembrie 2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, fetelor, pentru felicitari.

 

Adevarul este ca am mari emotii inainte de prima echo si inainte de a face primul set de analize. Temerea mea cea mai mare este toxoplasmoza, pentru care nu am imunitate (analize facute in decembrie). De vreo 2 zile ma doare gatul si urechea, si m-am gandit, bineinteles, la ce este mai rau. Noroc cu doctorita de familie care m-a mai linistit cat de cat. Stiu ca nu ii fac bine lui bebe grijile mele, asa incat voi incerca sa fiu mai optimista.

 

Miercuri am prima programare la T. Nu cred ca vom vedea ceva la echo (40 de zile se fac de abia pe 08.02), dar sper sa fie totul ok.

 

Adriana

Vine barza

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari tuturor proaspetelor mamici!Sunteti niste curajoase! As vrea sa va-ntreb :la cine ati facut eco de la 14 si 20 sapt?tot la dr.Iosup?Ce parere aveti de dansul?As vrea sa fac si eu eco morfo de la 20 sapt la dr.Pop.Dar mi s-a spus ca urm. loc liber esta pe 24 mai.Va dati seama?Imi puteti spune cum sa procedez altfel?Aveti vreuna din voi mobilul dansului?Secretara de la Diagnosis mi-a spus ca dr. m face exceptii in ceea ce priveste sarcinile cu risc.Si nu ca as fi vrut sa profit de avantajul acesta,dar eu chiar am o sarcina cu risc crescut.Am luat niste medicamente interzise categoric in sarcina,cand habar n-aveam de ea.Am lasat nr de telefon,poate m-or suna,nu stiu ce sa zic.Si nu c-as contesta ceva la dr.Iosup,dar m-as simti mai in siguranta la dr.Pop.Mi s-a parut,la eco de 14 sapt.,la dr Iosup,ca a tratat cu superficialitate monitorizarea mea.Poate vreuna din voi ma poate ajuta si pe mine sa ajung la dr Pop.Sunt disperata.V-as fi vesnic recunoscatoare.Va pupic!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna!

 

Lucia, eu din pacate nu stiu cum sa te ajut, pe dr Pop nu-l stiu[bang], numa' pe Iosup, care mie mi s-a parut bun! poate stiu fetele (din grupa noua de mamici[:D])

 

Adriana, felicitari! ma bucur pt tine si ai grija, sa papi bine si sanatos (daca poti)si fii relaxata, totul va fi bine! (cu noi alaturi, cu siguranta...[:D])

 

Nico, despre Leditia, stiu ca si ea este deja[gravi], si ca are greturile clasice, si ca e fericita! asa-i Ledi?[pup]

 

Androix, sapte mama? esti tu asa curajoasa?[bis]

 

eu m-as multumi cu inca unul...mai ales ca acum e si tati foaarte dispus[:D]...vorbim noi la anul, si daca nu-l prezint pe bebe 2, sa ma urecheati![;)]

 

[pup]

 

[:)]Mariuca(31 dec.2003)[:)]id="blue">id="Script MT Bold">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...