Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (10)


clio

Recommended Posts

Madau,id="red">

sa inteleg ca nu sunt un caz atat de disperat, daca nu m-a trimis la eco...Fac si io haz de necaz, pana pe 8 feb cand ma duc la T la control...Sper sa mai rad si atunci!

Cam am emotii, nu l-am mai vazut pe bb demult (comparand cu vremurile in care il vedeam saptamanal). Am crezut ca o sa mai scada paranoia de sarcina din lipsa de date, dar cred ca e in genele mele, motive de stres tot am gasit[:D]

 

Tu chiar ti-ai luat perfuzor si manusi pt nastere?????[bang][bang]

NU pot sa cred... Sa le trec pe lista cu bagajul de nastere? Dumnezeule...La capitolul "picanterii' e adevarat ca nu ai voie cu chiloti dupa nastere? Eu am crezut ca e o gluma cand am auzit, la voi cum a fost?

 

Uki, id="orange">

Eu inca sper sa fie fetita , dar deja am 2 poze cu putza lui bb de la Iosup (de la 14 si 20 de saptamani). Noroc ca T nu mi-a zis niciodata ce e, dar cred ca tie ti-a stat inima in loc la Iosup!!!

 

Mie mi se pare ca trece timpul atat de inceet. Asta pt ca stau acasa, am deja 4 luni, uuuuf. DE abia astept sa vina bebe Nichita, toata lumea imi spune ca "o sa vad eu" ca "o sa fie greu" si sa ma bucur acum ca stau acasa. Eu nu ma bucur, mereu am crezut ca o sa fiu genul care o sa lucreze pana in ultima clipa. Numai acasa sarcina cu risc nu m-am imaginat.

V-am pupat,

Magg[gravi] 23s

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

magghyc, sincer n-am auzit sa fi gresit vreun "sex" pana acum iosup... dar niciodata nu e prea tarziu.

 

cat despre chiloti... la salon purtam, ca nu-mi placea sa stau stresata ca pica diverse... dar cand pleci la control sau la toaleta.. fara...[:D]. te-ai mai linistit[:D]??

 

io fusei de 3 ori la iosup...14, 21, 28... mici probleme...

 

Cristina [copil]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003)id="size1"> si [bibe]Iris-Sabinaid="red">(17.11.2005)id="size1">id="Comic Sans MS">

Andrei si Iris

Nazdravani de august-septembrie 2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc uki pentru sfat, am dat telefon si mi s-a spus ca pot sa ma duc la camera de garda; daca ma duc la spital o sa fiu poate intr-o situatie mai delicata, deoarece el nu prea primeste mici atentii dupa cum am inteles, asa ca mai bine ma duc la cabinet...

 

Daiana

 

"Singurul lucru mai maret decat puterea mintii este curajul inimii."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba io am purtat chilotii peste tot! Eiiii, eram lauza si nerfoasa, daca imi zicea cineva sa ma lipsesc de "parasutele" mele faceam urat. Ca dupa nastere am purtat niste chiloti tetra, supranumiti si "moartea pasiunii" [neand]

 

Mai fetele care m-ati intrebat de cei 7 copii ai mei. Daca ii las sa ajunga la varsta cand se pot creste unul pe altul cred ca iese si T la pensie si nici eu nu mai sunt asa productiva. [:D] Asa ca pentru moment ne multumim cu ce putem creste noi. Daca as avea un apartament mai mare probabil acum as fi [gravi]

 

Andreea mamica lui [copil] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Androix

Ba io am purtat chilotii peste tot! Eiiii, eram lauza si nerfoasa, daca imi zicea cineva sa ma lipsesc de "parasutele" mele faceam urat. Ca dupa nastere am purtat niste chiloti tetra, supranumiti si "moartea pasiunii" [neand]Mai fetele care m-ati intrebat de cei 7 copii ai mei. Daca ii las sa ajunga la varsta cand se pot creste unul pe altul cred ca iese si T la pensie si nici eu nu mai sunt asa productiva. [:D] Asa ca pentru moment ne multumim cu ce putem creste noi. Daca as avea un apartament mai mare probabil acum as fi [gravi] Andreea mamica lui [copil] Filip StefanPozici cu FilipCum s-a nascut Filip


id="quote">id="quote">Andreea, am ras tare... auzi cica : "parasute"[alcool]... una peste alta, si eu la fel[:D], nu-mi placea fara, desi ii puneam cam greu[bang]cat despre locuinta, la fel si eu, anul asta speram sa schimbam cu ceva mai mare, si sa te tii atunci[gravi]...mai ales ca si tati vrea...(sa vad ce mai zice mama atunci, ca e[haibat][:(!], numa' cand aude de copii...uh...)[neand]numai bine la burtici![pup] si spor la treaba celorlalte[xinpat][:p][:)]Mariuca(31 dec.2003)[:)]id="blue">id="Script MT Bold">id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Aseara am fost la T. L-am vazut la echo pe bebe; sau mai bine zis, am vazut sacul gestational si o structura embrionara, ca de masurat nici nu s-a pus problema la cele 4 saptamani si cateva zile pe care le avem. Noroc ca s-a vazut, ca a putut T. sa ma treaca pe tratament de sustinere: pregnyl, utrogestan si MagneB6.

 

Pe mine inca ma doare gatul si o ureche; mi-a dat T. voie sa iau eferalgan. Sper sa fie o simpla raceala si sa treaca.

 

Adriana

Vine barza

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Adriana mica

Buna fetelor,Aseara am fost la T. L-am vazut la echo pe bebe; sau mai bine zis, am vazut sacul gestational si o structura embrionara, ca de masurat nici nu s-a pus problema la cele 4 saptamani si cateva zile pe care le avem. Noroc ca s-a vazut, ca a putut T. sa ma treaca pe tratament de sustinere: pregnyl, utrogestan si MagneB6.Pe mine inca ma doare gatul si o ureche; mi-a dat T. voie sa iau eferalgan. Sper sa fie o simpla raceala si sa treaca.AdrianaVine barzaPozici


id="quote">id="quote">Super tare. Ma bucur ca ti-ai vazut samburelul. Cred ca ai avut niste emotii..[alcool][alcool] Eu maine merg la dr T sa-mi vada rezultatele analizelor. Sper sa ne dea unda verde la facut bb, cu toate ca din cauza durerii de masea nu prea am nici un chef[mariaj] Dar pt bb ...oricemarinar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am stat cu chiloti tot timpul dupa ce am nascut. Cand ma duceam la control sau sa-mi faca toaleta ii dadeam jos acolo. Si nu mi-a zis nimeni nimic. Atata le trebuia ca ....sa vezi atunci [haibat][haibat]

Sa nu va mai spun ca am stat cu ei pe mine si in timpul travaliului...ca am pierdut la lichid....si cu ce era sa umblu? Ca doar nu ma imbracam in pantaloni?[:D][:D][:D][:D]

ADRIANA, felicitari pentru samburel, sa creasca mare, sa fiti sanatosi amandoi si sarcina usoara! [pup]

MAGG, chiar nu am glumit cand am spus cu ce arsenal am plecat la mine. Vorbeste inainte cu T, el o sa-ti spuna ce ai de facut.

Hai ca poate sapt viitoare ajung si eu la el, pentru controlul de 6 sapt, care s-au facut 7 si inca numaram [ups][ups]! Va pup dulce!

 

[mamica]Madau si [bb]Miruna (15 dec 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madau, aoleu!!! Zisei ca glumesti!!! O sa ii spun fetei ce si cum, de fapt, sper sa reuseasca si ea sa vorbesca cu doctorul ei...ca deh...nu toti sunt dispusi sa fie frecati la cap cu tot felul de lucruri extrem de importante pentru noi, vedetele!

 

Cat despre chiloti ce sa va zic...Cred ca numai eu avusei o problema, ca vad ca voi va descurcarati bine.Eu ma dotai cu 10 perechi, am zis sa imi ajunga si cand colo nu ii purtai deloc. Nu am putut si pace sa ii suport, am incercat, insa ma deranjau la culme, nu suportam nimic in locul cu pricina dupa cate "lupte" avusesera loc pe-acolo [:D]

 

Uitasem! Madau, fugi la control! Ca o sa te trezesti la cateva luni tot in situatia de "a incerca sa ajungi"[:D]

 

Nicoleta si [copil] Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...