Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (10)


clio

Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

LA MULTI ANI!

 

UKI, ai dreptate: cam slaba activitate la acest topic. Oricum, eu am preferat sa ma retrag din discutii atunci cand controversele pareau ca nu se mai termina.

 

Eu sunt la faza la care astept cu nerabdare sa am un test de sarcina pozitiv cu care sa ma prezint triumfatoare la dl.doctor. Am mare incredere ca ma va ajuta sa duc o sarcina la bun sfarsit.

 

In rest, nimic nou: ma lupt cu teste de ovulatie si temeri ca nu va mai la fel de usor sa raman insarcinata ca prima oara. Daca va fi nevoie, desi sper din tot sufletul sa nu fie nevoie, voi mai include in 'programul'pe 2006 si o repriza de monitorizari la cabinet.

 

Salutari,

 

Adriana

 

PS.Uki, La Multi Ani si pentru Mariuca. Pe cand un fratior sau o surioara?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI

Adriana mica , in luna in care am ramas insarcinata testele de ovulatie la mine erau negative!!

Eu tusesc ca o disperata si nu gasesc nici un remediu , sunt disperata .Asa ca orice sfat mi-ar prinde bine[help]

Miercuri merg la dr T la cabinet .

[pup]la toate fetele

[gravi]22

 

ALIA

http://community.webshots.com/user/cypocs101

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10042;30/st/20060515/dt/7/k/9ad9/preg.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cypocs id="red">id="size2"> - si eu am reusit sa racesc si am ramas cu o tuse seaca ! Tuseam foarte tare si deja ma durea inauntru in burta si il zgaltaiam si pe bb foarte rau. De fapt nici nu stiu daca de la tuse sau de la acltceva am ramas cu o senzatie forate ciudata - daca privesti burta din fata ca pe un ceas intre ora 12 si 15 cand imi ating pielea (burta) am o senzatie si pe piele si inauntru in burta ca si cum as pune apa fierbinte pe mine ! cred ca de la atata tuse mi-am cam intins si zgaltait uterul bine de tot.

 

Am fost la Tutunaru dar ametita de mine am uitat sa-l intreb de chestia asta - in schimb am aflat de la lume niste leacuri pentru tuse - speli niste foi (coji) de ceapa bine bine si le fierbi vreo 10 minute - le faci ceai ! Este foarte bun pentru tuse - la gust merge, nu e nemaipomenit dar e ok suportabil. De aseemenea dimineata cand ma trezeam ma luau crizele de tuse cel mai rau si pana era ceaiul gata beam niste lapte mai cld cu miere. Poti lua si niste vitamina C - eu luam cam 2 pe zi.

 

Eu nu suport combinatia zeama de lamaie cu miere dar daca vrei poti sa o incerci si pe asta. Incearca sa nu tusesti foarte puternic - mai mult sa faci ca si cum ti-ai drege glasul - stiu ca e greu dar evita sa te zgaltai prea rau.

 

Alina si bb Carla

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20718;19/st/20060127/dt/7/k/48cb/preg.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cypocs,eu am reusit sa racesc de vreo trei ori in timpul sarcinii...De tuse am scapat cu Plantusin, l-am luat de la Plafar si de atunci l-am tot folosit cand a fost cazul.Pentru mine este destul de eficient.

 

Nicoleta si [copil] Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucians mie Dl. dr. mi-a spus sa duc un Memory stick - din ala portabil ca sa imi iau filmul ca pe discheta nu incape iar pe cd - ce sa zic nu sta acum sa faca Cd la toata lumea

Cat despre cardul de memorie al aparatului foto nu cred ca merge ca ar trebui sa aiba cititor special pt el.

 

iulenca

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iulenca/my_photos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

ah, Cherryid="red">, am uitat sa spun pt tine... tu de fapt esti pacienta lui Tutunaru?

 

ca daca da, atunci intreaba-l pe el direct ce parere are despre cezariana... si nu te opreste nimeni sa-l schimbi (pe dr.) daca se va opune, ceea ce nu cred, la urma urmei e decizia ta, poate ai tu motivele tale, in afara de durere[bang]...nu?

 

si el te poate sfatui sau incuraja cel mai bine!

noi, aici nu putem prea bine sa spunem : da, face la cerere... fiecare a avut povestea sa de nastere... unele am vrut sa nastem natural, la altele dintre noi nu s-a putut asa...depinde, de tine, de bebe, de multe... tu stii cel mai bine![;)]

 

bafta! sa alegi corect, sa-ti aduca barza un bebe curand si sa depasesti orice teama, va fi minunat in final!![cheers]

 

 

...m-am lungit...si nici nu-i zi de post[:D]id="size1">

 

[:)]Mariuca(31 dec.2003)[:)]id="blue">id="Script MT Bold">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...