Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (10)


clio

Recommended Posts

Buna fetelor,

AM devenit si eu din noiembrie trecut pacienta domnului doctor T.

Pot sa spun ca mi-a facut impresia unui om foarte competent, fiind in acelasi timp simpatic si glumet. Eu urmeaza sa fac o laparoscopie chiar luna asta pentru a vedea ce probleme de infertilitate am.

A mai facut careva dintre voi asta? E cazul sa imi fac probleme ? Sincer sunt cam ingrozita :(. Si mai ales oare cum e cu banii, am inteles ca el nu prea primeste, nici nu stiu cum sa fac. Va rog ajutati-ma ca sunt chiar disperata.:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor,

AM devenit si eu din noiembrie trecut pacienta domnului doctor T.

Pot sa spun ca mi-a facut impresia unui om foarte competent, fiind in acelasi timp simpatic si glumet. Eu urmeaza sa fac o laparoscopie chiar luna asta pentru a vedea ce probleme de infertilitate am.

A mai facut careva dintre voi asta? E cazul sa imi fac probleme ? Sincer sunt cam ingrozita :(. Si mai ales oare cum e cu banii, am inteles ca el nu prea primeste, nici nu stiu cum sa fac. Va rog ajutati-ma ca sunt chiar disperata.:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uki, nu sunt inca pacienta dr.T, dar voi fi. Ne dorim un bb si luna asta imi voi face programare la dansul pentru un control, analize si ce mai trebuie pentru a face un bb sanatos. Am sa stau de vorba cu dansul despre cezariana.

Sper sa nu se opuna, caci nu ma va convinge nimeni sa nasc natural.

Este alegerea mea, motivele fiind personale.

Multumesc ca mi-ai raspuns. Sper ca totul sa fie ok.

 

va pup pe toate

 

cherry

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un An Nou fericit si linistit! La multi ani!id="red">

 

Am intrat sa va spun ca sunt foarte incantata ca voi merge (in sfarsit!!!) vineri la Dr. T. Stiu ca mi-ati spus ca face echo, nu control normal ("digital" cum zicea cineva aici :)). Tin minte ca alte dati cand am facut echo, a trebuit sa am vezica urinara plina ca "sa se vada" ce trebuie - dar se intampla mai demult, oare acum tot asa este? Ca sa merg "pregatita"... A, oare imi face si un echo mamar daca il rog frumos?

 

In alta ordine de idei oarecum, m-am distrat teribil: eu voi merge la EL ginecolog, sotul meu va merge la EA urolog - s-a intors lumea cu fundul in sus, fetelor! [hot]

 

Va pup si multumesc mult pentru ajutor!

 

mmc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Leditia, eu as incerca sa sun la Elias sa vad cand este de garda, poate reusesti sa il gasesti acolo. Sau poate stiu fetele cand este de garda.

 

Nu cred ca este tarziu nici cand te-ai programat(de exemplu pregnyl-ul se incepe dupa ce se confirma sarcina ecografic, adica nu mai devreme de 40 de zile de amenoree; restul de tratament cred ca se poate incepe imediat, nu stiu sigur).

 

Eu sunt aproape in aceeasi situatie ca si tine: o sarcina pierduta anul trecut, si de indata ce voi avea un test pozitiv ma prezint la dl.doctor, cat de repede se poate.

 

Bafta multa; te asteptam cu vesti bune

 

 

Adriana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leditia, insista la telefon fiindca d-l dr raspunde la telefon...eu n-am avut nici o sarcina pierduta, am avut un test pozitiv in 6 dec, in a 27 zi de CM, iar in 9 dec seara am avut sangerare...pe 10 dimineata l-am sunat si mi-a zis sa fac pregnyl...eram in z31...am mai avut sangerare in z32 si de atunci n-am mai avut nimic...si tratament fac in continuare....

 

eu zic ca daca ai avut antecedente sa-l suni si te va primi mai devreme...bafta

 

Eliza [gravi], si Mara (24 ian 2002)

ticker bebe

________________________

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leditia, sunt de acord cu geliza, mai insista la telefon si explica-i ce s-a intamplat si cred ca vei merge mai devreme; eu am fost la primul eco cand am intrat in sapt 5, dar am avut crampe puternice abdominale; incearca totusi sa afli cand este de garda si mergi la spital;bafta

 

anasia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...