Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (10)


clio

Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Anasia, si io am luat.. de la 12 sapt...

da un search la el pe site, la intrebari, explica tare frumos ce-i cu biomarinul si efectul lui... asta pe langa prospect.

catalina... f frumos povestit[:D]. abia asteptam sa vad ce s-a mai intamplat in seara aia[;)]

 

Cristina [copil]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003)id="size1"> si [bibe]Iris-Sabinaid="red">(17.11.2005)id="size1">id="Comic Sans MS">

Andrei si Iris

Nazdravani de august-septembrie 2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat simptomele mele sunt din ce in ce mai accentuate, azi dimineata, in ziua 27, am facut un test de urina; dupa 25-30 de minute a aparut a doua liniuta foarte palida. Va rog, stiti cumva, ma pot baza pe asta? Ma gandeam ca este foarte devreme, de aceea "s-a pozitivat" cu intarziere, si nu in primele 5 minute cum scrie pe prospect.

 

Oricum azi am fost sa imi fac analiza de sange si, cu putin noroc maine aflu rezultatul. Cu cat mai repede, cu atat mai bine, sa pot incep tratamentul.

 

Adriana

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix, ai perfecta dreptate. Cand am ramas insarcinata anul trecut, testul facut in ziua 29 s-a pozitivat in 5 minute, dar a doua liniuta era tot foarte palida. Acum, cu 2 zile mai devreme, mi s-a parut plauzibil sa se "inroseasca" in ceva mai mult timp. De fapt, mi-am cautat un pretext sa ma duc sa fac analiza de sange. Prefer sa stiu din timp, indiferent de rezultat: daca este sarcina il sun pe T si incep tratamentul pe care m-il va recomanda, daca nu, strang din dinti, astept CM si imi fac un plan de bataie pentru luna urmatoare.

 

Oricum, am auzit atat de multe povesti legate de testele de sarcina, incat nu stiu sincer ce sa mai cred (inclusiv teste foarte clar pozitive, iar rezultatul la analiza de sange negativ). Ma bazez insa pe experienta mea precedenta, cand primul test pozitiv din viata mea a insemnat fara dubiu sarcina.

 

Adriana

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, bafta multa! Iti tinem pumnii, poate ne dai maine vestea cea mare!

 

Leditiaaaaa, tu ce ai mai facut? Este totul ok?

 

Androix,cu bb2 cum ramane? Ceva, cumva??? Ai grija, poate ti-o iau altii inainte [:D]

 

Nicoleta si [copil] Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Adriana mica

Intrucat simptomele mele sunt din ce in ce mai accentuate, azi dimineata, in ziua 27, am facut un test de urina; dupa 25-30 de minute a aparut a doua liniuta foarte palida. Va rog, stiti cumva, ma pot baza pe asta? Ma gandeam ca este foarte devreme, de aceea "s-a pozitivat" cu intarziere, si nu in primele 5 minute cum scrie pe prospect. Oricum azi am fost sa imi fac analiza de sange si, cu putin noroc maine aflu rezultatul. Cu cat mai repede, cu atat mai bine, sa pot incep tratamentul.AdrianaPozici


id="quote">id="quote">Sper sa nu va suparati ca ma bag dar, eu cred ca o a doua liniuta e un semn clar de sarcina. Eu am patit asa si cu prima si cu a doua sarcina si ...am o fetita de 1 an si 10 luni si sunt insarcinata cu un baietel. Si am avut liniuta roz-palid abia observabil (aproape imaginara[:D]) la cateva zile dupa ce ar fi trebuit sa-mi vina CM deci...FELICITARI![bis]id="Comic Sans MS">id="green">Ioana [gravi]24 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina, multumesc pentru felicitari.

 

Azi la 4 dimineata am mai facut un test de sarcina. Il puteti vedea la Pozici. A doua liniuta a inceput sa se contureze inca din primul minut, iar dupa 5 minute a devenit asa cum o vedeti in poza.

 

Pana acum nu ii zisesem nimic sotului, de teama unei alarme "false", dar azi dimineata l-am trezit sa vada si el "minunea". Sa ne fi vazut pe amandoi, cu ochii carpiti de somn, cautand, la ora 4 dimineata, baterii pentru aparatul foto!

 

Acum inca o intrebare: stiti cumva cand este de garda T zilele astea? Daca analiza de sange confirma rezultatul, ma gandeam sa incerc o programare la cabinet, dar nu cred ca voi gasi vreu locusor disponibil.

 

Adriana

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, pai testul ala e super concludent!!! [wow]

La mine, vorbesc serios ca aproape ca nu se vedea liniutza, liniuta ta e ditamai linioiul![:D]

Sa inteleg ca am fost prima care ti-a felicitat sarcina? [:D]

Sa fie intr-un ceas bun, sarcina usoara si bebe perfect![bis]id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]24 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...