Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nastere la 33 de ani.


ildyqo

Recommended Posts

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ildy,aici ni se spune ca nu virsta conteaza cit starea de sanatate,conditia fizica + psihica si constitutia mamei.

 

Asa ca nu trebuie sa-ti faci probleme.In plus,daca nu ti se ofera motive medicale BINE intemeiate,virsta nu este un criteriu pentru a planifica cezariana.

 

Iti urez o sarcina si o nastere usoara!

 

Mariana--->1976id="purple">

Monica--->1998id="red">

Matei--->2001id="blue">

bb--->feb.2006id="teal">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ildy, nu-ti face probleme! Varsta nu reprezinta un criteriu de recomandare a cezarienei.

Eu am nascut in mai primul copil la 36 de ani impliniti. Nasterea vaginala e optiunea implicita in Canada, asa ca nu m-a intrebat nimeni daca vreau cezariana! Mi-am facut singura curaj, ca daca altele pot, pot si eu. Si am putut. Cu ceva ajutor - nastere indusa la aproape 42 de saptamani, ca bebelusa se simtea tare bine la caldurica. Asta insa n-are legatura cu varsta. Ai incredere in tine si in fortele tale. Mananca bine, plimba-te, documenteaza-te si asteapta bebelusul cu drag mare. Gandeste-te la cezariana doar ca la solutia de rezerva, daca chiar apare o indicatie.

Sarcina usoara in continuare si bebe sanatos si voinic.

 

 

Berzei chioare ii face Dumnezeu cuib

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea,

 

eu zic ca daca te simti tinara si viguroasa, chiar si la 45 de ani, nu conteaza virsta la care dai nastere! eu am nascut-o pe lia la 36 si pe maya la aproape 38 de ani. prima nastere a fost frumoasa si usoara (vezi povestea cu lia:)), iar a doua a fost si mai usoara (vezi povestea cu maya)[il][il][:D][:D] 33 de ani e floare la ureche [:D]!

 

o sarcina usoara, bucura-te de fiecare zi si asteapta cu dorinta si emotie ziua in care te vei intilni cu puiul tau drag! sa fie-ntr-un ceas bun!

 

mona, [copil] lia (24.04.2004) si [copil] maya (28.10.2005)

 

 

 

ASA S-A NASCUT MAYAid="red"> site-ul nostru ASA S-A NASCUT LIAid="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut fetita la 23 de ani, natural iar la 35 de ani am nascut prin cezariana.Nasterea prin cezariana a avut loc datorita mai multor complicatii dar nu complicatii date de varsta.

N-are nici-o legatura varsta cu felul nasterii...

 

 

Toate cele bune!

 

M.P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...