Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (11)


clio

Recommended Posts

Cristinamh, eu am fost acum o saptamina la IDS si am facut citeva din analizele pentru sarcina, mai precis listeria, CMV, rubeola, toxoplasma. Ag. HBS si Ac. anti HVC si m-au costat in total 3.570.000. Ti le-as fi spus separat pe fiecare dar am uitat, insa am bonul cu suma totala. In orice caz, preturile de aici sint mult mai mici in comparatie cu alte laboratoare. Rezultatul analizelor este gata in timp de 10 zile lucratoare, daca te intereseaza si aspectul asta. Sper ca ti-am fost cit de cit de folos. A, si poti minca inainte de a face analizele, nu trebuie sa fi cu stomacul gol. Te pup!

 

APoianschi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna ziua mamici, gravidutze si viitoare gravidutze,

 

Sunt fericita. M-am intors aseara de la echo cu vesti foarte bune. Bebe are 53.3mm (cat pentru 11 saptamani si 6 zile, cu 4 zile mai mare decat varsta conform UM). Inimioara ii bate cu 167 batai pe minut. Avem ochisori, nasuc si gurita (zici ca este un mic extraterestru; T. insa a zis ca seamana cu Pinocchio), foarte activ (dadea din manute si din picioruse). Dupa parerea lui T. este un bebe foarte frumos crescut. Tati este in al noualea cer.

 

Fetelor, am si eu o intrebare: echo morfologica de la 14 saptamani este abdominala sau transvaginala? Nu de alta, dar nu stiu daca sa beau sau nu lichide. T mi-a spus ca tot atunci vom face primele masuratori (pliul nucal, etc) si ca peste 2 saptamani oprim Pregnyl ca sa ne pregatim pentru TT.

 

Salutari

 

 

Adriana

Vine barza

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adriana, din cate stiu, daca te trimite la iosup, e abdominala... dar nu-mi amintesc de indicatii cu lichide, sarcina e destul de mare ca sa nu mai fie nevoie...

 

felicitari pt "extraterestru/a", ma bucur pt tine ca era treaz... fi-mea m-a tratat mereu cu spatele sau cu un somn bun. o singura data am prins-o treaza, si atunci cu dosu' la noi...

 

Cristina [copil]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003)id="size1"> si [bibe]Iris-Sabinaid="red">(17.11.2005)id="size1">id="Comic Sans MS">

Andrei si Iris

Nazdravani de august-septembrie 2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, felicitari! Ai fost la mamici de martie-aprilie si ne bucuram pentru tine! Cat despre bebe, mie T mi-a spus la 11s ca se pare ca e baiat si asa a fost... la fetite se pronunta mai tarziu Iosup.Tare sunt curioasa sa vad ce ai!

Eco morfo am facut la Iosup si a fost abdominala mereu: si la 14s si la 20s.Iar la T am avut o eco transvaginala in sapt 11 la primul consult, dupa care numai abdominale.

 

DianaD 36+ sau 35+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana si Cristina, multumesc pentru incurajari si raspunsuri.

 

Asta era urmatoarea mea intrebare: daca la T urmatoare echo (la 13sapt+2zile) nu este cumva abdominala, dar Diana mi-a si raspuns la intrebare.

 

Si eu sunt curioasa ce sex are bebe (T. nu a facut nici o remarca in acest sens; o fi fetita?!), dar nu am nici o preferinta; sanatos sa fie!

 

Adriana

Vine barza

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaid="red"> felicitari ptr extraterestrul de buzunar [bis][bis][bis]. Sa creasca mare si sa fie sanataos, ca si mamica de altfel.Echo la Iosup sunt numai abdominale, la T de asemenea. doar prima echo ptr stabilirea exacta a sarcinii e transvaginala, insa eu si pe aia am facut-o abdominala si s-a vazut super ok.

Mie Iosup mi-a spus sexul bebelushei la echo de la 13 sapt (morfologica) si mi-a facut si poza sa fim siguri. Sa stii ca nu prea da gres la asta,asa ca te asteptam cu surpriza [fetita]/[baietel]?

Cristina_Ioanaid="red"> detaliile despre adresa cabinetului le discutam de obicei pe PM. E mai bine asa.[pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau siid="black">id="Arial Black"> [bb] Miruna (15 dec 2005)id="Arial Black">id="red">

[foto]POZICI

ASA S-A NASCUT MIRUNA

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...