Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (11)


clio

Recommended Posts

Georox, era un maxi taxi de la Unirea care ajungea pana la Piata Presei Libere (515 parca) iar de acolo pe jos sau cu 41 pana la Elias. Alta varianta nu mai stiu. Poate te mai ajuta Uki ca ea sta in zona din cate stiu eu.[pup][pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau si [bb]Miruna (15 dec 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

Buna!

 

Clio, mey mey,(manca-o-ar mama pe ea de fatuca desteaptaid="size1">![pup] uite ca nu mai stiu nr de la spttal, cu toate interioarele alea[:D], si sa stii ca uneori nu-ti spun asistentele sau cine raspunde la tel, cine si cand e de garda, is patita, pe vremea cand mi-era rusine sa sun pe dr direct...

 

Adriana, eu zic ca daca mergi la spital, nu mai are rost sa suni inainte...numa' sa aiba timp pt toate pacientele...[bang]

 

Madalina, nu stau in Unirii...dar este maxi taxi 502 care trece prin Unirii, mai exact sa zicem cam ar opri dupa magazinul Cocor, ca iese din pasaj... si Georox, daca iei 502 te lasa la piata Domenii, acolo intrebi de spital si stie toata lumea![:D]

 

ps. di ce le ziceti "matze" mey la copii?[pis]

 

[:)]Mariuca(31 dec.2003)[:)]id="blue">id="Script MT Bold">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by uki

ps. di ce le ziceti "matze" mey la copii?[pis]


id="quote">id="quote">

 

[:D] Pai asa le zice T. Mie asa mi-a zis ca o sa fac o matza de doua opt sute. In realitate s-a inselat doar cu o suta de grame, dar asta e rezonabil si matza e de fapt matz, [:D] dar asta e o figura de stil ca stia ca e baiat.

 

Andreea mamica lui [copil] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliza,

 

Saru'mana.[pup] Ti-ai amintit ca azi merg la eco, sa stii ca m-ai dat gata, nu ma asteptam![pup]

Recunosc ca am emotii pt bb. Sper din tot sufletul ca o sa vin cu vesti bune, chit ca il inscriu pe bb la categoria "matza", orice, numai sanatos sa fie...

Magg [gravi]cu bb Nichita 24s fix

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, neaparat sa il intrebi pe dr de treaba cu avionul. Am intrebat si eu in primul trimestru de sarcina "Dl doctor, e vreun risc daca plec cu avionul?". El: "Hmmm, unde pleci?" Eu: "La Londra". El: "Da, mai, nu mai stiu care era riscul calculat sa pice avionul, parca o data la....deci daca pica avionul eu zic ca e riscul destul de mare". Eu la toata faza asta ascultam atenta si mergea procesorul greu...tare hatru doctorul asta....

Deci probleme cu avionul nu sunt, atata timp cat zboara si nu se prabuseste [:D]. Dar tu intreaba-l, sigur gaseste o alta poanta. Ne spui si noua [pup] Sarcina usoara si nu te mai framanta atat! O sa fie bine, fii optimista. Te-am citit si la mamici de sept-oct, ca deh, sunt nostalgica. Pe 6 oct anul trecut s-a nascut si fata mea, uite ca acum are deja 4 luni, ptiu cum trece timpul. Parca tu tot p-acolo nasti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kid, multumesc pentru incurajari.

 

Da, tare haios doctorul nostru: ii spuneam sotului meu ca l-as intreba daca pot sa zbor (asa m-am exprimat) si sotul s-a gandit ca la asa o intrebare, T. mi-ar raspunde ca as putea zbura daca as avea aripi. Verosimil, nu?

 

Incerc sa fiu optimista, desi parca inca nu pot crede ca la inceputul lunii octombrie imi voi tine puiul in brate. Dar parca ma simt mai relaxata pe masura ce trece timpul, sau poate este efectul pastilelor de MagneB6.

 

Fetelor (cele care ati facut tratament pe perioada sarcinii), am si eu o intrebare (scuza-ti,va rog ignoranta): utrogestanul (in special cel de dimineat) curge aproape tot pe tampon, desi mai stau in pat cam 15 minute dupa ce l-am pus. Este ok asa, sau cum sa fac?

 

Adriana

Vine barza

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adriana, eu am impresia ca dimineata curge utrogestanul de seara...ca la mine cum ma dau jos din pat tamponul e uscat iar in urmatoarele minute simt cum curge...cel pe care il pun dimineata curge mai spre pranz[:D]

 

Eliza [gravi], si Mara (24 ian 2002)

ticker bebe

________________________

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...