Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (11)


clio

Recommended Posts

Madau, multumesc de raspuns. La analize imunologice ma refeream la ac anticardiolipina si anti beta2 GP I + cele pentru trombofilie. Pe cele infectioase le-am facut inca dinainte de a ramane insarcinata, si stiu ca trebuie sa le repet destul de des, pentru ca nu am imunitate la toxo, si nici la cmv.

 

Mie oricum mi-a recomandat T. preventiv Pregnyl, pentru ca am avut anul trecut o sarcina oprita in evolutie.

 

 

 

 

Adriana

Vine barza

Pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

Buna!

 

Lili, exact despre prietena mea despre care ti-am spus ca dr T i-a recomandat Clexane, a avut mai multe sarcini pierdute, din pacate, si acum face o pauza,deic problema nue ca nu ramane insarcinata, ci ca nu poate tine sarcina...[bang]

 

ea nu este membra pe DC...desi citeste, nu posteaza, n-are timp...

 

oricum, sper sa nu fie cazul si la tine, si sa ai experiente frumoase, sa poti ramane insarcinata si sa ai sarcina usoara![pup]

 

[:)]Mariuca(31 dec.2003)[:)]id="blue">id="Script MT Bold">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADRIANA, sa sti ca nici eu nu am avut imunitate la Toxoplasma si CMV dar nu le-am repetat. Am avut grija sa nu iau contact cu pisicile si sa nu mananc carnita nepreparata termic, adica adio chiftelute, mici, etc. Plus ca nu am mancat brnza decat maturata ( din aia tare, nasoala rau ), cascaval, adio Feta, mezeluri nepasteurizate si alte nebunii. A fost cam greu e adevarat ptr ca eu sunt o pofticioasa, dar m-am indopat cu fructe si am rezistat [:D][:D][:D].

Referitor la anticorpii antifosfolipidici, nu le-am facut ptr ca a zis T ca nu e nevoie, nu avusesem sarcini oprite in evolutie sau pierdute, coagulograma si APTT erau ok, asa ca depinde de la caz la caz.

Oricum vorbesti tu cu el cand ajungi la control.

[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau si [bb]Miruna (15 dec 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, care ati facut tratamentul cu utrogestan, magne B6 si pregnyl, stiu ca se intrerupe in saptamana 14, dar ce inseamna asta? cand se termina sapt 13 sau sapt 14 de la UM?

 

Eliza [gravi], si Mara (24 ian 2002)

ticker bebe

________________________

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce implinesti 14 s de la UM si eventual de la conceptie, daca aveai un ciclu diferit de 28 de zile. Eu am facut altfel, mai devreme, si am avut probleme- s-a lasat cu internare si 5 zile perfuzii cu gynipral.

Suna-l pe doc, e cel mai bun sfat.

 

DianaD 31+ sau 30+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA ZIUA! Eu am terminat tratamentul cu utrogestan, magne B6 si pregnyl numai dupa ecografia morfologica la doctor Iosup ( afost 14 sap si 3 zile), imediat dupa asta am fost la T si el s-a uitat la rezultat si a zis ce trebuie sa fac. Dupa rezultat doctor pot sa da seama ce medicamentele mai ai nevoie sa iei.

Multa bafta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie tot dupa eco de la Iosup a decis sa intrerup Utrogestanul si Pregnyulul. Dar fiindca fusesem la eco exact in ziua in care implineam 14 s, le-am intrerupt evident dupa...

Fetelor care va mai faceti programari, pe la ce data s+a ajuns la doctorul nostru? Eu am vrut pt inceput de martie si mi s-a spus ca e devreme , sa mai sun.

Magg [gravi] cu bb Nichita 24s

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

Vreau si eu sa stiu daca s a mai intamplat cuiva dupa nastere sa i vina ciclu odata si dupa aia 2 luni nu...ca eu mai am putin si fac 2 luni si gravida nu sunt. Cred ca organismul meu a luat o razna, sincera sa fiu nu stiu ce sa mai cred.Sa nu fi fost ciclu? Sa fiu mai clara, eu am nascut prin cezariana pe 5 noiembrie anul trecut, am avut lohii 6 saptamani dupa iar pe 25 decembrie mi a venit ciclu, ingrozitor de mult si m a tinut 7 zile. De atunci pauza... S a mai intamplat cuiva asa ceva, ca eu una incep sa ma alarmez.

Pupici

 

 

 

Lori&Luanna

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...